Dobré ráno, je neděle 21.12.2014. Dnes má svátek Natálie, zítra Šimon.

Zpravodaj

ceske_nebe26. prosince v 19:30, sál lanškrounského zámku

Mnoho národů slaví Vánoce, většinou ale každý jinak, trochu po svém. Zvláštní, že všude lidé slaví něco (někoho) trochu jiného, a přitom jsou to pořád Vánoce. Jára Cimrman nabízí pozoruhodné řešení této hádanky –

Číst dál...

14121725Média kolem nás vytvářejí virtuální svět nebo nás informují podle přání svých chlebodárců.  Jak se žije v Lanškrouně, viděno růžovými brýlemi, si můžete prohlédnout například na youtube (www.lanskroun.eu/Foto) a v jiných oficiálních mediích. Občané však žijí v reálném prostředí. To, co vidí kolem sebe, oku neladí, což dokazují následující snímky.

Číst dál...

svetloSkauti a skautky vám už tradičně přivážejí Betlémské světlo. Pro plamínek Betlémského světla si budete moci dojít v úterý 23. prosince od 9 do 12 hodin do vestibulu lanškrounské radnice.

Číst dál...

knihaFirma TG TISK s.r.o. a Dušan Šlahora zvou všechny občany se zájmem o historii města na slavnostní křest a autogramiádu knihy Dušana Šlahory "Lanškroun moje pozdní láska." Akce se uskuteční v neděli 21. prosince 2014 od 14 hodin v sále lanškrounského zámku. Kniha bude k prodeji ve firmě TG TISK s.r.o. od středy 17. prosince a možnost zakoupit budete mít také na místě za cenu 200 Kč. Program doplní hudební kvartet Hlasy ve tmě.

Číst dál...

kameraReportáž o památkách města Lanškroun, kterou odvysílala ČT 1 v neděli 14. prosince v pořadu Toulavá kamera najdete na:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/video/

Číst dál...

pozarV neděli 14. prosince v 17.49 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Lanškrouna a dobrovolní hasiči z Žichlínku, Tatenic a Lanškrouna k požáru hospodářského stavení v obci Trpík. Hořelo v kotelně hospodářské usedlosti s obytnou částí. Jednotky hasičů dostaly požár pod kontrolu v 18.06 hodin a zcela ho zlikvidovaly v 19.32 hodin.

Číst dál...

kostelKostel sv. Václava patřil v podvečer 14. prosince vzpomínkovému setkání Zapalme svíčku za zemřelé děti. Rodiče, příbuzní i známí předčasně odešlých dětí mlčky přicházeli k místu, kde mohli k rozžaté svíčce připojit fotografii a do košíčku vložit vzkaz. Vzkazy budou posléze spáleny a poslány po vodě.

Číst dál...

vybehPojďme společně strávit pár pohodových chvil a přátelské atmosféry, při které se nadchneme pro zimní Lanškroun a uděláme (ra)dosti nejen pro naše zdraví. Start běhu dlouhého 6,5 km začíná na náměstí před radnicí, a to v úterý 23. prosince ve 14 hodin.

Číst dál...

klubPozemek budoucí zahrady se nachází v areálu Forea reality, kde sídlí i klubovna Ókáčka. Je ve svahu a má tvar trojúhelníku. Jeho atypičnost je pro děti velkou výzvou, přes zimu mají totiž pomocí makety vymyslet, jak bude zahrada vypadat.

Číst dál...

141212-skiparkV sobotu v 8 hodin by se, podle zpráv provozovatelů skiparků, měla otevřít Třebovská sjezdovka (1000 m) v Čenkovicích a Mlýnická sjezdovka (2150 m) v Červené Vodě. Na obou stranách Bukové hory probíhá intenzivní zasněžování, ale ve čtvrtek v noci napadlo i pár centimetrů přírodního sněhu.

Číst dál...