Dobré ráno, je čtvrtek 29.1.2015. Dnes má svátek Zdislava, zítra Robin.

Zpravodaj

150128-koupakRestaurace Koupaliště vás zve od 29. ledna do 1. února na dětské menu za vysvědčení. Pro maminky máme připraveného lososa na bazalce s dušenou zeleninou. Pro tatínky pak grilované koleno koleno s hořčicí, beraními rohy, křenem a chlebem.
Jako dezert pak nabízíme: Panna cotta, palačinky se zmrzlinou.
Každé dítě navíc dostane za ukázání vysvědčení odměnu!

Číst dál...

prepadeniOsmnáctiletý mladík měl být den před Štědrým dnem mezi obcemi Rudoltice a Lanškroun přepaden. Byla již tma, když jej měla obstoupit skupinka tří neznámých pachatelů a chtít po něm mobilní telefon, jinak jej prý zabijí.

Číst dál...

dilnaKdyž se hledá zaměstnání, tak se těch kroků udělá opravdu hodně. Ať už pěšky, nebo na počítači při procházení nabídek nebo obcházení podniků, kde nabízí volné místo. Že není jednoduché najít práci jsem si také vyzkoušela, ale nevěřila bych, že mi to bude trvat dva roky.

Číst dál...

150128-sluzbaHorská služba v Čenkovicích slouží posledním rokem ve staré budově, již letos bude zahájena stavba nové vyhovující, moderní budovy. „Na prosincové správní radě horské služby jsem se o připravenost výstavby zajímal a byl jsem ubezpečen, že hrubá stavba bude dokončena v průběhu letošního roku a celá budova bude připravena začátkem roku 2016,“ informuje o průběhu stavebních prací hejtman Martin Netolický.

Číst dál...

masopustOslavy masopustu se budou konat v sobotu 14. února na nádvoří lanškrounského zámku. V 10 hodin oslavy zahájí na zámeckém nádvoří Zabíjačkový gulášek pana starosty a sladké mámení pana místostarosty. Při této příležitosti budou moci návštěvníci ochutnat tradiční zabíjačkové produkty.

Číst dál...

plakatSbor dobrovolných hasičů Horní Třešňovec srdečně zve všechny příznivce tance a zábavy na tradiční hasičský ples, který proběhne v pátek 20. února 2015 od 20 hodin v místním Kulturním domě.

K tanci a poslechu zahraje kapela Letrando. Soutež o ceny, bohaté občerstvení a teplá kuchyně zajištěna. Vstupné 60 Kč.

Číst dál...

kanalizaceSpolečnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí vybuduje v letošním roce novou páteřní kanalizační síť v části Dolního Třešňovce. Obec jako součást města Lanškroun kanalizaci vybudovanou měla, ale ta vedla zhruba jen k zemědělské škole. Druhá polovina, tj. od zemědělské školy směrem na Horní Třešňovec je řešena projektem, který bude realizován v dubnu až září letošního roku.

Číst dál...

mariasV sobotu se v sále žichlínského Pohostinství U Fildy odehrál další z turnajů v křížovém mariáši. Účast byla tentokrát jednoznačně rekordní, když 108 hráčů obsadilo všech 27 stolů. Pro Žichlínek je typické, že se hrává na červenou, a to čtyři kola po 50 minutách.

Číst dál...

plesZveme příznivce hudby, tance a dobré zábavy na hasičský ples v Lubníku. Ples se uskuteční v pátek 30. ledna ve 20 hodin. Tradičně se bude konat na místním sále. K poslechu a tanci zahraje kapela Duall. Nebude chybět předtančení a těšit se můžete na další překvapení.

Číst dál...

150124-rybariČeský rybářský svaz - místní organizace Lanškroun vás zve na tradiční Rybářský ples. Uskuteční se v sobotu 21. února od 20 hodin v sále kulturního domu v Žichlínku. Zahrají Kanci paní nadlesní. Je zajištěno občerstvení i bohatá tombola.
Doprava zajištěna: Tam z ulice 5. května mezi 19.-20. hodinou (3x) a zpět mezi 2.-4. hodinou (3x).

Číst dál...