Dobré ráno, je středa 30.7.2014. Dnes má svátek Bořivoj, zítra Ignác.

Zpravodaj

nehodaVážná nehoda se stala v neděli v Lanškrouně před 16 hodinou. Na nezpevněné cestě v Dolním Třešňovci havaroval šestatřicetiletý muž jedoucí s pracovním vozem. Zřejmě nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici ze svahu, kde se traktor převrátil. Zranění řidiče si vyžádalo okamžitý transport sanitním vozem do nemocnice v Hradci Králové.

Číst dál...

sochyBěhem celého července tvořilo v rámci Hlínafestu na nádvoří lanškrounského zámku pět umělců svá díla na konkrétně určená místa. Sochat pod širým nebem, pražícím sluncem i deštěm nebylo snadné. Sochaři - tři studenti Akademie výtvarných umění v Praze a dva polští umělci - museli svá díla až do poslední chvíle vlhčit, zakrývat a ošetřovat tak, aby odolala povětrnostním vlivům.

Číst dál...

140727-radioamateriTak jako každý rok, o prvním víkendu v červenci, se konal Subregionální závod na VKV spojený s výjezdem na vyvýšené stanoviště (kóty), zvaný také „Polní den“.
Polní den proto, že v tento den členové radioklubů a radioamatéři naloží svá vysílací zařízení a antény a vydají se na blízké i vzdálené kopečky, odkud navazují spojení mezi radioamatéry celé Evropy. VKV se šíří přímočaře, jako světlo, a proto je výhodné zaujmout co nejvýše postavené stanoviště.

Číst dál...

140724-dobrovskehoŠpatný stav chodníku na ulici Dobrovského potřeboval opravu již několik let. K té se přistoupilo v letošním roce. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 4,3 miliony korun.
Kromě opraveného chodníku ale vznikla mezi silnicí a chodníkem také nová zahrádka. A ta dělá vrásky na čele několika tamním obyvatelům. Ti byli zvyklí na to, že na široké silnici zaparkovali svá auta, vyložili z nich nákup a podobně. To teď není možné. Došlo totiž k zúžení silnice a není zde již prostor ani pro nutné zastavení a vyložení, nebo naložení těžkých věcí.

Číst dál...

zachrankaNa křižovatce v obci mezi Ústím a Lanškrounem se včera před jedenáctou hodinou dopoledne srazilo osobní auto s motocyklem. Řidič octavie s ročníkem narození 1979 zřejmě nedal přednost pětadvacetiletému motorkáři na yamaze.

Číst dál...

regenV pátek 25. července se ve 20 hodin představí na farní zahradě skupina mladých muzikantů s vlastní tvorbou. Kapela ReGen je složená z mladých kluků narozených v letech 1994 až 1997.

Číst dál...

kostelV neděli 27. července se bude konat od 15 hodin v kostele sv. Anny Poutní mše. Sloužit bude P. Zbigniew J. Czendlik.

Od 16 hodin se  pak v kostele uskuteční koncert Steve Walsh & Band.

Číst dál...

motosrazMotobigbang Luková vás zve na motosraz, který je již tradičně pořádán jako charitativní akce, a to v sobotu 23. srpna od 9 hodin na hřišti v Lukové. Připraven je bohatý doprovodný program s nočním překvapením. Výtěžek bude předán třem subjektům:

 

Číst dál...

140720-pozarMinulý týden proběhlo ve Svitavách mistrovství světa v požárním sportu. Soutěžící byli rozděleni do kategorií dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Do české reprezentace juniorek (18-23 let) se probojovala i Markéta Marková z Dolní Čermné. V roce 2012 a 2013 vyhrála Markéta mistrovství České republiky v kategorii dorostenek a proto její zařazení do reprezentace nebylo velkým překvapením.

Číst dál...

denisaTřetí pátek (18. 7.) Kulturního léta na farní zahradě patřil kapele ONE BRAIN z Lanškrouna. Uskupení hraje jazzpop, ale na repertoáru má například i rockové a fankové skladby. Má za sebou  velké množství hraných koncertů, klubových hraní, festivalů a zahraničních vystoupení. Natočilo několik nosičů a jeho skladby se dají zaslechnout v Českém rozhlase a na Óčku.

Číst dál...