Dobré odpoledne, je úterý 7.7.2015. Dnes má svátek Bohuslava, zítra Nora.

Zpravodaj

hasicakRadnice a Technické služby dodržely slovo a v reakci na připomínky dětí z ankety o našem městě vyřešily umístění basketbalových košů a fotbalových branek na hasičáku. Koše byly přemístěny až za fotbalové branky kolmo k hrací ploše a byly navíc i zrenovovány. Teď se tedy na hasičáku dají provozovat oba sporty.

Číst dál...

mincePři včerejší Zámecké oslavě měli návštěvníci poprvé v historii Zámečku možnost si ve třetím patře věže sami vyrazit pamětní zámeckou minci. Většina návštěvníků toho využila a tak si odnášeli zajímavý suvenýr, který od nynějška Zámeček nabízí.

Na zadní straně mince je podoba erbu podle návrhu majitelů, kteří ho mají oficiálně schválený na heraldickém odboru. Nahoře je pták Fenix, který stále vstává z popela jako Zámeček.

Číst dál...

oslavaNejrůznějšími atrakcemi a soutěžemi včera ožil u příležitosti 8. výročí obnovení provozu Nový zámek u Lanškrouna (Zámeček). Letos poprvé Zámeckou oslavu nepořádala kastelánka Krasava Šerkopová, ale provozovatel zdejší restaurace. Návštěvníci sice vyhledávali v třicetistupňových vedrech spíš zastíněná místa, nicméně sobotní odpoledne si užívali jak děti, tak dospělí.

Číst dál...

silniceNa dotazy, zda na ulici Nádražní, která je od dnešního dne uzavřena a pracují tam bagry, došlo k nějaké technické havárii, nám odpověděl stavbyvedoucí pan Dušek. „Silnice je uzavřena z důvodu plánované výměny kanalizačního a vodovodního potrubí. Celková uzavírka (s výjimkou autobusů) v úseku od prodejny Hruška až po kruhový objezd potrvá do pondělí 6. července. Od úterý 7. do 19. července bude úsek průjezdný jedním pruhem.“

Číst dál...

150704-fotkaRodinné centrum Dětský svět v Lanškrouně získalo ocenění za 3. místo ve fotografické soutěži, kterou vyhlásila Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA) Praha, střední Čechy. Soutěž s názvem O nejlepší fotografii V modrém byla pořádána u příležitosti dubnového Světového dne porozumění autismu a byly vyhlášeny dvě kategorie - Skupiny v modrém a Svět je modrý.

Číst dál...

150703-koupani1Až do středy mají být v Lanškrouně a okolí teploty ve stínu mezi 30 a 35°C. Mnoho lidí tak bude zřejmě řešit otázku, kde se nejlépe (nejblíže, nejlevněji, nebo nejzábavněji) zchladit u vody. Zde najdete několik tipů na koupání na Lanškrounsku a v okolí.

Číst dál...

zamecekV sobotu 4. července se bude konat od 14 do 18 hodin na Novém zámku u Lanškrouna (Zámeček) Zámecká oslava.

Program: 14:30 Westernová show Bleskového Jacka; 15:00 Taneční vystoupení ZUŠ Ústí nad Orlicí v choreografii Modes Robes pod vedením Pavlíny Lipenské; 16:00 Módní přehlídka: Ludmila Bořková a její černobílá kolekce, Růžena Sychrová - A léto je tu..., IP Originál - Ilona Pavlíčková - oděvní tvorba a šperky; 17:00 Dětská diskotéka, hraje DJ Standa.

Číst dál...

poutObec Sázava a SPS Sázava vás srdečně zvou při příležitosti Prokopské pouti v sobotu 4. července od 9 hodin na Fotbalový turnaj žen o putovní pohár SPS Sázava.

Od 20 hodin vás zveme také na Pouťovou zábavu. Hraje rocková kapela QUIZ. Tradiční výborné pohoštění SPS Sázava a pouťové atrakce na fotbalovém hřišti po oba dny.

Číst dál...

bytSlužební byt v Základní škole na ulici Dobrovského zůstal po odchodu předchozího školníka do důchodu prázdný a čekal na rekonstrukci. Ta začíná právě v těchto dnech. Po dokončení se v souladu s uzavřenou smlouvou do bytu přestěhuje nový školník, který už rok ve škole působí.

Číst dál...

taborPříměstský tábor pro děti se sociálním znevýhodněním se v Lanškrouně uskuteční ve dvou termínech, a to od 27. do 31. července a od 3. do 7. srpna. Tábor funguje tak, že děti nocují doma a každý den v době od 8 do 16 hodin je o ně postaráno. Plánovány jsou různé aktivity v Lanškrouně a okolí a také několik výletů do vzdálenějších místa, např. do Pastvin a Potštejna. Oba turnusy jsou však v tuto chvíli již zcela obsazeny.

Číst dál...