Dobré ráno, je čtvrtek 24.4.2014. Dnes má svátek Jiří, zítra Marek.

Zpravodaj

140423-penzionPřijmeme paní na přípravu snídaní a na občasný záskok na recepci v Penzionu Martina v Lanškrouně. Práce je vhodná pro ženu na mateřské dovolené nebo důchodkyni (práce na pár hodin týdně - zhruba od 6 hodin ráno).

Číst dál...

140423-starostkaMédia v souvislosti s nedělním požárem informovala o tom, že občané byli varováni městským rozhlasem, aby nevycházeli. A nezodpovědní Lanškrouňáci na to nedbali a stejně se na požár dívali, nebo měli alespoň otevřená okna a pouštěli si do bytu potenciálně nebezpečné látky.
Pravda je ale taková, že občané města varováni nebyli. Nebyli varováni městským rozhlasem, protože město rozhlas teprve buduje. Nebyli ale varováni ani sirénou ohlašující všeobecnou výstrahu a pojízdným rozhlasem, který lze použít v případě, že v obci rozhlas nefunguje.

Číst dál...

smejdiV článku „Masopust pod taktovkou Šmejdů“, jsme 16. dubna na těchto stránkách popsali průběh předváděcí akce, která se konala o den dříve v restauraci U Krkovičky. O vyjádření k popsaným skutečnostem jsme zároveň požádali Českou obchodní inspekci: Takový průběh akce, od pozvání konkrétních spotřebitelů, až po způsob jejího ukončení, je téměř učebnicovou ukázkou porušování řady ustanovení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele,“ zní odpověď Zdeňka Krula z oddělení ochrany spotřebitele Ústředního inspektorátu ČOI.

Číst dál...

140422-zabava26. dubna od 20 hodin se koná v Kulturním domě v Horních Heřmanicích Pouťová zábava. O hudbu se postará DJ Larry - Ladislav Filipi. Zahraje hity od AC/DC, Kabát, Olympic, ABBA a dalších.

Číst dál...

krabiceKonkrétní akce ke Dni země budou letos v Lanškrouně probíhat 22. a 24. dubna. Žáci základních a středních škol se svými učiteli a členové některých spolků budou uklízet veřejná prostranství, okolí škol, rybníků a komunikací. My jsme dnes narazili například na odpad, který by se v přírodě rozkládal 15 roků (plechovka), sedm desetiletí (plastový kelímek) a dokonce několik tisíc let (skleněná lahev).

Číst dál...

140421-pozarDen po požáru hlídají budovu vyhořelé galvanovny policisté i hasiči. Ti zabezpečují poslední doutnající místa. Podle zpráv z médií je škoda na budově 200 milionů korun. Nejviditelnější je poškození v zadní části budovy (směrem od centra města). Vedlejší budova elektra se zdá být požárem nezasažená.
Požár vypukl v neděli před 12. hodinou. Kolem 14. hodiny došlo k výrazným komplikacím způsobenými mimo jiné výbuchy. Až po 18. hodině se dostal požár pod kontrolu.

Číst dál...

pozarDnes těsně před polednem spustily v Lanškrouně poplach požární sirény. Tři hasičská auta dorazila do areálu bývalé Tesly Lanškroun, kde hoří v prostorách firmy Kozák. Budova i okolí jsou hustě zakouřené, je cítit nepříjemný a intenzivní zápach. Hasiči zasahují v plynových maskách. (12:37 hod.)

Číst dál...

majalesLetošní Majáles, který v Lanškrouně pořádají tradičně studenti septimy a třetího ročníku zdejšího Gymnázia, má podtitul „Než zazvoní zvonec“. Zahájí ho ve 13 hodin král a královna Majálesu a poté se průvod masek, k němuž se může připojit i veřejnost, vydá z náměstí na ul. 5. května, kolem Krčmy a přes Jiráskovo náměstí zpět. Plánovaný program začne na náměstí J. M. Marků už deset minut po 13 hodině a skončí ve 22 hodin. Pokračovat  bude afterpárty v Apollu.

Číst dál...

140417-koupalisteRestaurace Koupaliště pro vás připravuje na 18. - 20. dubna velikonoční speciality.


Těšit se můžete na:
750g Konfitovaná hovězí žebra, hořčice, křen, beraní rohy, chléb - 195,-
480g Jehněčí kolínko na fazolích, chléb - 339,-
480g Jehněčí kolínko s listovým špenátem a šťouchanými brambory - 349,-

Číst dál...

smejdiTak jsme teď, v půli dubna, našli ve schránce pozvánku na soukromý Masopust v restauraci U Krkovičky. Slibovala veselou zábavu s harmonikářem a známou zpěvačkou, tanec, ochutnávku salámů, klobás, sýrů a navíc tašku dobrot jako výslužku.

Pořadatel neuveden! Šmejdi pořád roztahují sítě.

Číst dál...