Dobrý večer, je úterý 1.9.2015. Dnes má svátek Linda/Samuel, zítra Adéla.

Zpravodaj

150901-cermnaKe konci prázdnin v Horní Čermné neodmyslitelně patří Den otevřených setkání na evangelické faře. Den, kdy se vzpomíná na prázdninové akce, kdy se všichni baví při pestrém programu a kdy všichni po celodenním programu odchází s plno zážitky domů. Letos se uskutečnil v neděli 30. září a zahájily ho společné bohoslužby v kostele s hostem Petrem Haškou, ředitelem Diakonie ČCE.

Číst dál...

slang2Díl 2. Názvy budov a lokalit mimo vnitřní město jsou řazeny abecedně:

Albina – bývalá prodejna Albi na ul. Nádražní 157, nyní vietnamský obchod

Átriáky – domky s atriem v ulici Na Větru postavené v 70. letech minulého století

Číst dál...

nocUž počtvrté se rudoltický Zámeček přidal k ostatním památkám, které se účastnily této pěkné celostátní akce, celkem to letos bylo 80 hradů a zámků. Během příprav jsem ve věži a sklepení rozmístila něco přes 300 svíček, jen jejich zapalování trvalo skoro hodinu. Když se setmělo, vypadala věž osvětlená svíčkami velmi romanticky.

Číst dál...

bytyZájemců o městské byty bývá v poslední době na jednáních dražební komise asi desetkrát více, než volných bytů. 26. srpna se losovalo právo uzavřít nájemní smlouvu ke čtyřem bytům, u dvou bytů se dražilo.

Číst dál...

zmozekDiváci podlehli kouzlu interpreta songu Už mi lásko není dvacet let a spolu s ním zpívali, tančili, mávali, tleskali… Marcel Zmožek s hity jako Panenka z kouta a S Popelkama kámoší se Lady Naděje, zaplnil farní zahradu do poslední židle a během koncertu diváky z těchto židlí zase několikrát zvedl. Některé fanynky za ním dokonce neváhaly přijet i ze vzdálenějších míst republiky.

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme:


OPERÁTOR/ZÁSTUPCE SEŘIZOVAČE – KONTROLNÍ AUTOMATY ZORRO

Číst dál...

150827-setkaniPoslední prázdninová neděle 30. srpna se blíží a s ní i Den otevřených setkání na evangelické faře v Horní Čermné. Den, kdy si na své přijdou všichni návštěvníci. Ranní program zahájí bohoslužby pod vedením Petra Hašky. Následuje prezentace prázdninových aktivit a jarmark, jehož výtěžek je určen na podporu studentky Celiny v programu "Adopce na dálku".

Číst dál...

kacaV sobotu 29. srpna od 15 hodin uvádí Divadélko na koleně v zámecké zahradě pohádkovou hru se zpěvy Čert a Káča, která vznikla na základě klasické pohádky Boženy Němcové. Je vhodná jak pro školní, tak pro předškolní mládež.
Na úpravě textu postupně pracovali Vladimír Valter, Zdeněk Štěpánek a Ivo Šorman. Hudbu složil Vojta Duřt. Písně otextoval Zdeněk Štěpánek. 

Číst dál...

nocNový zámek u Lanškrouna se již počtvrté účastní celostátní akce Hradozámecká noc. Tato oslava konce letní sezóny, tentokrát s přívlastkem šermířská, se uskuteční 29. srpna od 18:30 hodin. Přijede na ni skupina historického šermu Garde Gris ze Stéblové u Pardubic.

Číst dál...

chataLanškrounský Klub českých turistů ji pořádá vždy o poslední sobotě letních školních prázdnin, letos tedy 29. srpna. Akce je otevřená cykloturistům ze širokého okolí – z východních Čech i severozápadu Moravy. Severomoravskou chatu, provozovanou celoročně, najdeme na východním svahu hory Jeřáb v nadmořské výšce asi 840 m, asi 10 kilometrů východně od Králík a 5 kilometrů po silnici z údolí, jímž protéká Morava.

Číst dál...