Dobré dopoledne, je čtvrtek 26.5.2016. Dnes má svátek Filip, zítra Valdemar.

Zpravodaj

hlinafestS myšlenkou uspořádat první sochařské sympozium přišel lanškrounský městský architekt Přemysl Kokeš v roce 2013. První Hlínafest město Lanškroun uspořádalo v roce 20143 s podporou Euroregionu Glacensis, druhý v roce 2014 s podporou Visegradského fondu. Díky těmto projektům organizátoři nasbírali zkušenosti a nebáli se pustit do třetího ročníku Hlínafestu.

Číst dál...

160525-chovexCHOVEX CZ s.r.o. přijme pro svou provozovnu v Lanškrouně, Nádražní 89 (naproti Komerční bance), prodavačku na plný nebo zkrácený pracovní poměr.

Číst dál...

kvetouciDěkujeme, že na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. stále zasíláte fotografie rozkvetlého Lanškrouna. Tentokrát přinášíme snímky květin, o které pečují žáci základní školy na ulici Dobrovského. Fotografie pořídil ve školní zahradě pan učitel Vladimír Cacek.

Číst dál...

sklenarMěsto Lanškroun, Městské muzeum Lanškroun a Galerie Zdeněk Sklenář Praha si vás dovolují srdečně pozvat na slavnostní večer vzdávající hold profesoru a malíři Zdeňku Sklenářovi nazvaný Zdeněk Sklenář, Arcimboldo a Čína. Akce se koná ve čtvrtek 26. května od 17 hodin na zámku a je součástí cyklu přednášek Naši významní krajané v rámci 3. ročníku Hlínafestu.

Číst dál...

160525-koncertKrásnou neděli 22. května si přišlo ještě více zpříjemnit několik desítek milovníků hudby do Husova domu v Lanškrouně. Konal se zde Violoncellový recitál Matyáše Kellera. Zazněly dvě Suity od Johanna Sebastiana Bacha. Dále tři capricccia – žertovné skladby od Alfreda Piattiho, které jsou mezi violloncelisty váženy jako u houslistů capriccia od Paganiniho. Zazněly také dvě skladby od současného švédsko-českého skladatele Mikaela Ericssona.

Číst dál...

bedaOdborná porota soutěže Školní časopis Pardubického kraje v roce 2016 hodnotila více jak měsíc školní časopisy z kraje. Ze dvou desítek časopisů nakonec vybrala ty nejlepší. Časopis Béda, vydávaný základní školou na Smetanově ulici v Lanškrouně, získal v kategorii žáků I. a II. stupně krásné druhé místo. Jako první se umístil časopis Třesk z Morašic u Litomyšle.

Číst dál...

160524-papaguyAsparágus, pro mnohé známější spíše název chřest. Pokud jej v kuchyni již využíváte nebo jste se s touto zeleninou ještě nesetkali, můžete ji přijít ochutnat k nám do restaurace Papaguy v Lanškrouně. Vytvořili jsme pro Vás chřestové menu, které bude připraveno od úterý 24. 5. 2016 do vyprodání zásob. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme BRIGÁDNÍKY NA LETNÍ MĚSÍCE.

Číst dál...

160524-nehoda1Tragicky skončila cesta pro řidiče renaultu, který jel ve směru z Horní Čermné – Nepomuk na Lanškroun. Řidič, ročník 1975, projel pravotočivou zatáčkou, pak pravděpodobně nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci a tam narazil do stromu. „Řidič zůstal ve vozidle zaklíněn," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že muže vyprostili hasiči a přivolaní záchranáři se mu snažili zachránit život. Bohužel neúspěšně.

Číst dál...

tgmZačátkem dubna začala první etapa rekonstrukce ulice T. G. Masaryka, a to v úseku od výjezdu z Pivovarského náměstí po tzv. Skokanské můstky (Sokolská 552) s termínem ukončení 29. května. Je vidět, že práce se chýlí ke konci, včera se začalo s asfaltováním.

Číst dál...