Příjemnou noc, je pondělí 24.10.2016. Dnes má svátek Nina, zítra Beáta.

Zpravodaj

koloMinulý týden v pondělí 17. října 2016 narazil řidič osobního automobilu do cyklistky mezi Lanškrounem a Nepomuky.
Žena jedoucí na jízdním kole značky Frejus po silnici II. třídy č. 311 za Lanškrounem ve směru na obec Horní Čermná část Nepomuky byla v podvečerních hodinách pravděpodobně sražena osobním autem značky Škoda Octavia.

Číst dál...

161023-cacekPříroda se chystá na zimu a vytváří překrásné barevné kompozice. V okolí lanškrounských rybníků je zachytil Vladimír Cacek.

Číst dál...

161018-koncertTradiční ceremoniál položení věnců, kterým vedení města uctí památku těch, jež stáli u zrodu samostatného Československého státu, se uskuteční v úterý 25. října ve 14 hodin. Slavnostního shromáždění se zúčastní nejen členové zastupitelstva města, statutární zástupci příspěvkových organizací města a vedoucí odborů městského úřadu, ale především aktivní účastníci odboje za druhé světové války.

Číst dál...

161005-svetlaV úterý  25. října po klekání v 17 hodin  proběhne  v zámeckých zahradách již tradiční akce výtvarného oboru ZUŠ - SLAVNOSTI SVĚTLA. Tentokrát  se ponesou v duchu duchů HALLOWEENU.
Tak tedy pohněte kostrou, oprašte svoje kostlivce ve skříních a vyveďte je mezi nás.
Čarodějnice, upíři, jiné mírumilovné a teplomilné bytosti jsou mezi námi rovněž vítány. 

Číst dál...

161023-jazzRecenzi lanškrounského festivalu Jazz A Little Otherwise, který se konal 22. října na lanškrounském zámku, napsal pro Lanškrounsko.cz redaktor Českého rozhlasu Ilja Kučera ml.:

 

Jsou tři nezbytné pilíře, na kterých už po šestnáct let pevně stojí dnes již prestižní a renomovaný festival Jazz A Little Otherwise. Tím prvním je chytrá a objevná dramaturgie zakladatele přehlídky, lanškrounského skladatele a hudebníka Ilji Michalce.

Číst dál...

161023-podzimVydejte se společně s Evou Pallovou na podzimní toulky probarveným městem.

Číst dál...

161017-agrochem2Na středisko Damníkov - provoz výrobny krmných směsí a posklizňovou linku hledáme 2 nové kolegy. Jedná se o dvousměnný provoz (posklizňová linka v provozu pouze ve žních).
Nabízíme práci v příjemném kolektivu, 5 týdnů dovolené, zvýhodněné obědy, kartu Benefit, příspěvky na rekreace a další firemní benefity.

Číst dál...

161020-lesnibranaPenzion Lesní brána v Dolní Čermné se hlasováním hostů dostal mezi 10 nejlepších penzionů roku 2016 a získal tak nominaci na titul Penzion roku 2016, který každoročně uděluje Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Číst dál...

psiMěstská vyhláška o pohybu psů na území města, platná od roku 2002, dozná zásadních změn. Na úpravách se nyní pracuje. Z textu například vypadne povinnost, že každý pes, který v kohoutku dosahuje výšky nad 30 cm, by měl mít při pohybu na veřejném prostranství náhubek. Náhubkem bude muset být opatřen jen pes, který bude někde (např. před obchodem) uvázán a jeho pán nebude nablízku.

Číst dál...

2016aPořádá : Ilja Michalec, NEW MUSIC production agency ve spolupráci s KC Lanškroun, za finanční podpory města Lanškroun, Pardubického kraje a nadace Český hudební fond.

Číst dál...