Dobré ráno, je středa 29.6.2016. Dnes má svátek Petr a Pavel, zítra Šárka.

Zpravodaj

sneciDnes kolem oběda došlo v obci Rudoltice málem ke srážce dvou obydlených karavanů. Na široké neoznačené vozovce se oba aktéři řítili po jedné straně každý jiným směrem. Včas tuto situaci zpozorovali a po krátké tiché domluvě vztyčenými tykadly odbočili každý na správnou stranu. Minuli se... a pokračovali každý za svým pampeliškovým listem.

Číst dál...

firmyTentokrát se povedlo počasí, bylo příjemné slunečno, a také rozmístění jednotlivých ukázek na parkovišti a jeho blízkém sousedství dobře fungovalo.
V pátek 24. června počínaje devátou hodinou se to před hlavním vchodem do školy začalo rojit. Slavnost odstartovala děvčata ze školního tanečního kroužku SLUNÍČKO. Následovalo přivítání účastníků a hostů. Paní ředitelka školy Mgr. Dana Krátká pozdravila starostu a místostarostu města pány Mgr. Vetchého a Ing. Bernáška, ředitelku gymnázia paní RNDr. Věru Šverclovou, a jednotlivé představitele lanškrounské Střední odborné školy a středního odborného učiliště, firem AVX, GEOMA, INA, KOMFI, MERKUR, a dalších, například Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové.

Číst dál...


jitrenkaKrásné momentky z folklorního festivalu Čermenské slavnosti, který se konal o tomto víkendu, si můžete prohlédnout na stránkách Fotokokos.cz Adama Duška: 

Číst dál...

cermnaDalší ročník mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti se konal 24.-25. června. Sobotní galaprogram doprovázel staročeský řemeslnický jarmark. Své umění zde předvedli tkadleny, hrnčířka, kovář, konflíkářka, ve stáncích se plstilo, drátovalo, tkalo, paličkovalo. Děti potěšilo divadélko JOJO a skákací a hrad.. Stánky s občerstvením a cukrovinkami uspokojily i největší jedlíky, nechyběly tradiční a vynikající čermenské koláče.

Číst dál...

nehodaDnes těsně po 20. hodině bylo slyšet na silnici z Rudoltic do Lanškrouna rychle jedoucí vozidlo. Za zatáčkou hvízdání pneumatik a náhle... ticho. Řidič Škody Octavia nezvládl projetí zatáčky a po 50 metrech vyletěl z vozovky, překonal příkop a skončil na cyklostezce.

Číst dál...

vedaLetošní ročník Vědy u školy na ZŠ Dobrovského byl zaměřen na přírodopis a chemii. Hlavně byl ale zábavný, ať už šlo o chemické pokusy, zkoumání rostlin a živočichů, modely ze stavebnic, střelbu z airsoftových zbraní... no, a název Veselá zahrada, která probíhala odpoledne, mluví sám za sebe. K zajímavým momentům určitě patřila i přítomnost dvou rodilých mluvčích a přelet letadla, jehož na zahradě při pohledu shora vítal obrovský smajlík.

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. – provozovna Lanškroun, součást nadnárodního německého koncernu SCHOTT AG, zabývající se výrobou součástek pro automobilový průmysl) přijme vhodného kandidáta/ku na pozici MANAŽER INTERNÍ LOGISTIKY.

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - Závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti přivítá s radostí ve svém kolektivu nové zaměstnance:

Hlavní pracovní poměr
Vhodné spíše pro ženy
- Dělník/ce v elektrotechnice – středisko Montáž
- 12-ti hodinový nepřetržitý provoz

Číst dál...

atelierProjekt nového městského kulturního domu, který vypracovává Atelier 90, je před dokončením. Drobné zdržení nastalo zadáním stavebně historického průzkumu, který by měl architektům dát informaci o tom, které prvky ve vile jsou původní a které jsou pouze kopiemi dodělávanými v pozdějších letech. I tak ale město počítá se začátkem stavby v roce 2017 a s dokončením v roce 2018.

Číst dál...

janyskaV uplynulých dnech kontaktoval ing. Pavel Janyška některé zastupitele, aby je seznámil s alternativním návrhem kulturního domu. Jedná se o osobní iniciativu nejmenované autorské skupiny, v níž P. Janyška působí, dle svého vyjádření, jako koordinátor. Na naši žádost, aby upřesnil skupinu lidí, která projekt prosazuje odpověděl: „Projekt prosazují petenti Petice za smysluplný Kulturní dům a další přidružení občané, např. moje maličkost.“

Číst dál...