Dobré dopoledne, je sobota 28.11.2015. Dnes má svátek René, zítra Zina.

Zpravodaj

advent29. listopad

14:00 a 16:00 Nám. J. M. Marků Lanškrounský smíšený sbor a Komo(K)rák ZUŠ Lanškroun pod vedením V. Jetmarové
15:00 Kostel sv. Václava Adventní koncert - žáci ZUŠ Lanškroun
13:00 – 17:00 Městské muzeum Tvůrčí dílny – Výroba veselých vánočních ozdob z pedigu – Alena Bukvová
15:00 Nám. J. M. Marků Anna Rakoto – Francie – hra na keltskou harfu
13:00 - 16:00 Nám. J. M. Marků Adventní stánek O.K. klubu (při DDM Lanškroun) balení vánočních dárků v rámci charitativní akce, Anna Rakoto – Francie – hra na keltskou harfu
16:30 Nám. J. M. Marků Rozsvícení vánočního stromu

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - Závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl příjme uchazeče na pozice:

Číst dál...

zpivaniPředvánoční zpívání se Smíšeným pěveckým sborem Žerotín z Brandýsa nad Orlicí se bude konat v kostele sv. Markéty v Lukové v neděli 29. listopadu v 15 hodin. Srdečně zve pořadatel obec Luková.

Číst dál...

tancirnaBig Band Lanškroun o.s. zve všechny, které baví waltz, valčík, slowfox, jive, polka, blues ... prostě tanec na 3. lanškrounskou Tančírnu. Pokud jste již dlouho netančili foxtrot, valčík nebo třeba cha-chu za doprovodu živé kapely, ve které hrají opravdové saxofony, trumpety a trombony, tak přijďte v pátek 4. 12. 2015 v 20.00 do Kulturního domu v Sázavě.

Číst dál...

kubastaMěstské muzeum Lanškroun vystavuje od 28. listopadu 2015 kompletní výběr z díla Vojtěcha Kubašty, grafika, ilustrátora a světově proslulého tvůrce dětské prostorové knížky zahrnující dvěstěpadesát exponátů ze sbírky Jana Marouška. Návštěvníci si mohou prohlédnout grafické cykly, práce pro různá nakladatelství, ilustrace, pohlednice a drobné tisky, reklamní materiály a především prostorové obrazy a prostorové knihy.

Číst dál...

tenisOddíl stolního tenisu TJ Lanškroun vás srdečně zve v neděli 28. listopadu do Dělnického domu, kde proběhne domácí utkání 10. a 11. kola DIVIZE mužů. Od 9 hodin bude hrát TJ Lanškroun A versus Sokol Borová B a od 13:30 hodin TJ Lanškroun A  proti TTC Skuteč A.

Číst dál...

pinecZLATO PRO BAKA, STŘÍBRO PRO CACKOVOU, BRONZ PRO MYNÁŘE

Na krajském bodovacím turnaji v Litomyšli jsme získali celou sadu cenných kovů. Všechny se rozdávali mezi dorostenci. Zlato získal po vítězství Radim Bako nad Mokrejšem (Sokol HK). Stříbrnou medaili vybojovali Tereza Cacková, která svou finálovou soupeřku porazila ve skupině, ale bohužel to ve finále nedokázala zopakovat. Bronz si zasloužil za svou bojovnost Vojtěch Mynář.

Číst dál...

151125-rudolticeLoňské komunální volby v Rudolticích vyhráli sice Nezávislí tehdejší starostky Lenky Bártlové, ale těsnou většinu v zastupitelstvu získaly volební strany Za naše Rudoltice a Obce bez korupce. Novým starostou obce se stal Ivo Kolomý a uvolněnou místostarostkou Jolana Kobzová. Co se novému vedení Rudoltic za jeden rok povedlo?

Číst dál...

bourackyNejen v pondělí 23. listopadu se na silnicích v Pardubickém kraji bouralo. I v odpoledních hodinách hasiči likvidovali více než 15 dopravních nehod a odstraňování následků kolizí na zmrzlých silnicích pokračovalo i v úterý ráno. ... Do Sázavy vyjížděli hasiči z Lanškrouna v pondělí odpoledne. Auto tady skončilo v příkopu. Jedna zraněná osoba byla předána do péče zdravotníků...

Číst dál...

knihaMilí čtenáři, nedávno mi vyšla kniha Mami, tati, jak si spolu povídáme. Ráda bych vám ji v krátkosti představila. Kniha je věnována dětem, rodičům, prarodičům, učitelům a všem, kteří žijí nebo chtějí žít v duchu pozitivního přístupu k životu.

Je psána očima dítěte, jako přání dítěte - jak spolu být, mluvit, abychom se cítili příjemně, byli zdraví, měli dobře fungujicí rodiny, žili s pocitem bezpečí a radosti.

Číst dál...