Dobré dopoledne, je neděle 19.4.2015. Dnes má svátek Rostislav, zítra Marcela.

Zpravodaj

majalesLanškrounský majáles a jeho pořádání je v rukou studentů gymnázia. Město a jím zřízená příspěvková organizace Kulturní centrum Lanškroun studentům gymnázia s organizací této studentské slavnosti pomáhají, ale velká část práce je skutečně na studentech samotných. 

Číst dál...

-zapisMěsto Lanškroun, finanční odbor oddělení školství a kultury oznamuje, že v týdnu od 11. – 14. května 2015 se uskuteční dny otevřených dveří mateřských škol v Lanškrouně a Dolním Třešňovci.

Číst dál...

penezenkaVčera kolem 17. hodiny přišel na městskou policii v Lanškrouně mladík odevzdat nalezenou peněženku. Policisté v ní po otevření našli jak peníze, tak doklady. Bezprostředně poté kontaktovali majitelku, které peněženku vrátili.

Číst dál...

m_vosatkoSkoro padesát turistů z autobusového zájezdu a odpoledne dvojnásobek tohoto počtu v kostele v Neratově si připomnělo místa, kde nás před deseti lety opustili Míra Vosátka a jeho parťák na raftu Jan Čabák. Řečeno slovy na pamětní desce u Pašerácké lávky „Milovaná řeka nás přijala do své náruče“.

Číst dál...

trabandOblastní charita Ústí nad Orlicí vás zve na koncert skupiny Traband, která vystoupí v neděli 21. června v 17 hodin na nádvoří lanškrounského zámku. Vstupné 120 Kč, děti do 15ti let zdarma. Výtěžek z benefičního koncertu bude věnován na domácí hospicovou péči.

Číst dál...

150414-zavodyČeský rybářský svaz místní organizace Lanškroun pořádá dne 25. dubna rybářské závody dospělých a dorostu na Krátkém rybníku. Závody se konají za každého počasí a zahájení je v 7:00. Vyhlášení výsledků ve 14:30.

Číst dál...

mileV pátek 10. dubna se na stadionu Romana Šebrleho konala první letošní série závodu Zemská Míle. Slunečné počasí přilákalo spoustu hlavně dětských závodníků, mezi kterými se neztratili ani členové lanškrounského oddílu Activity. Závodníci od sedmi let, ale i mladší, si vyzkoušeli za hlasité podpory diváků, jaké to je vyhrát sám nad sebou a doběhnout do cílové rovinky na jakémkoliv místě.

Číst dál...

peterPeter Imwensi přijel do Čech z Floridy. Jako rodilý mluvčí angličtiny se v uplynulých dvou týdnech setkal se žáky Základní školy na ul. Dobrovského a komunikací s nimi strávil více než deset hodin.

Jak k návštěvě došlo, jejím průběhu i o motivaci dětí k výuce angličtiny, jsme si povídali se zástupkyní ředitele Mgr. Danou Krátkou, dále jedním z rodičů zdejších školáků Ing. Vladimírem Křivkou a samozřejmě také s MUDr. Peterem Imwensim.

Číst dál...

hlaskaPřímo nad sjezdovkou v areálu Lanškrounských rybníků začíná stavba nového výletního místa pro širokou veřejnost – tzv. hlásky, která by sice neměla sloužit jako rozhledna, ale spíš jako stavba pro potěšení zejména malých návštěvníků.
„Stavba bude výhradně z přírodních materiálů (kámen, dřevo) a proto se nenásilně včlení do této přírodní lokality.

Číst dál...

poharJezdecký klub při SZeŠ Lanškroun a Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun uspořádají dne 8. května od 9 hodin již 35. ročník tradičního jezdeckého dne se soutěží o Hliněný pohár.
Na novinky letošních oslav školy jsme se zeptali jednoho z hlavních pořadatelů, ekonoma školy pana Karla Tribuly:

Číst dál...