Dobré odpoledne, je pondělí 21.4.2014. Dnes má svátek Alexandra, zítra Evžénie.

Zpravodaj

140421-pozarDen po požáru hlídají budovu vyhořelé galvanovny policisté i hasiči. Ti zabezpečují poslední doutnající místa. Podle zpráv z médií je škoda na budově 200 milionů korun. Nejviditelnější je poškození v zadní části budovy (směrem od centra města). Vedlejší budova elektra se zdá být požárem nezasažená.
Požár vypukl v neděli před 12. hodinou. Kolem 14. hodiny došlo k výrazným komplikacím způsobenými mimo jiné výbuchy. Až po 18. hodině se dostal požár pod kontrolu.

Číst dál...

pozarDnes těsně před polednem spustily v Lanškrouně poplach požární sirény. Tři hasičská auta dorazila do areálu bývalé Tesly Lanškroun, kde hoří v prostorách firmy Kozák. Budova i okolí jsou hustě zakouřené, je cítit nepříjemný a intenzivní zápach. Hasiči zasahují v plynových maskách. (12:37 hod.)

Číst dál...

majalesLetošní Majáles, který v Lanškrouně pořádají tradičně studenti septimy a třetího ročníku zdejšího Gymnázia, má podtitul „Než zazvoní zvonec“. Zahájí ho ve 13 hodin král a královna Majálesu a poté se průvod masek, k němuž se může připojit i veřejnost, vydá z náměstí na ul. 5. května, kolem Krčmy a přes Jiráskovo náměstí zpět. Plánovaný program začne na náměstí J. M. Marků už deset minut po 13 hodině a skončí ve 22 hodin. Pokračovat  bude afterpárty v Apollu.

Číst dál...

140417-koupalisteRestaurace Koupaliště pro vás připravuje na 18. - 20. dubna velikonoční speciality.


Těšit se můžete na:
750g Konfitovaná hovězí žebra, hořčice, křen, beraní rohy, chléb - 195,-
480g Jehněčí kolínko na fazolích, chléb - 339,-
480g Jehněčí kolínko s listovým špenátem a šťouchanými brambory - 349,-

Číst dál...

smejdiTak jsme teď, v půli dubna, našli ve schránce pozvánku na soukromý Masopust v restauraci U Krkovičky. Slibovala veselou zábavu s harmonikářem a známou zpěvačkou, tanec, ochutnávku salámů, klobás, sýrů a navíc tašku dobrot jako výslužku.

Pořadatel neuveden! Šmejdi pořád roztahují sítě.

Číst dál...

dvorekDnes poprvé si děti mohly hrát na nově upraveném dvorečku patřícím k budově základní školy na náměstí J. M. Marků (patří pod ZŠ Al. Jiráska). Ten byl až do loňského podzimu v žalostném stavu.   „Chtěli jsme, aby děti mohly o přestávkách ven a protože jsme ve středu města, nebylo kam. Tady se to vyloženě nabízelo, akorát to chtělo vymyslet tak, aby se využil každý kousek toho prostoru,“ uvedla ředitelka školy Monika Dušková při dnešním slavnostním otevření.

Číst dál...

vejceVýsledky návštěvnické ankety o Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska byly dnes vyhlášeny těsně před ukončením výstavy. Návštěvníkům se nejvíce líbilo marcipánové vajíčko od Jindřišky Holečkové z Lanškrouna. Paní Holečková má 76 let a je členkou místní organizace Svazu tělesně postižených, který výstavu pořádal. Hlasování se zúčastnilo 366 lidí, výstavu si celkem přišlo prohlédnou 400 návštěvníků.

Číst dál...

bartaFotografiemi Adama Duška se vracíme ke včerejšímu koncertu Dana Bárty & Illustratosphere konaného v sále Společenského domu v Lanškrouně. Na koncertě, který je součástí rozsáhlého česko-slovenského turné, vystoupili muzikanti Filip Jelínek, Robert Balzar, Míra Chyška a Jiří Slavíček v čele s frontmanem Danem Bártou.

Číst dál...

nehodaŘidič vozidla značky Škoda Favorit, který v únoru letošního roku v obci Dolní Čermná srazil ženu, je obviněn z přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní komisař zahájil trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Číst dál...

mazoretkyStejně jako loni se našim děvčatům letos v Litovli zadařilo a přivezly opět dvě první místa. Jako mažoretky porazily deset souborů a i když jsme si nevěřili, zlatou příčku jsme nakonec obsadili - i když vyhlašování bylo stejně jako loni  díky velmi dobrým soupeřkám hodně napínavé a nečekané - doufali jsme tak ve druhé-třetí místo.

Číst dál...