Dobré odpoledne, je pátek 6.3.2015. Dnes má svátek Miroslav, zítra Tomáš.

Zpravodaj

150303-poliklinikaMěsto Lanškroun již několik let řeší budoucnost polikliniky. Máme za sebou dva neúspěšné soukromé projekty, které posvětila většina tehdejších zastupitelů.
Prvním schváleným (v roce 2011) záměrem byla poliklinika společnosti VEKTOR INVEST naproti současné poliklinice – tzn. na parkovišti na ulici Svatopluka Čecha. Později projekt zkrachoval kvůli nadměrné velikosti budovy, která by stínila okolním domům.
Druhým schváleným záměrem z roku 2014 byla poliklinika na pozemku pod bývalou tržnicí. Pozemek koupila společnosti Energetik 2. Od tohoto záměru bylo jednatelem společnosti ustoupeno před několika dny.

Číst dál...

poliklinikaPoliklinika v ulici Svatopluka Čecha slouží již několikáté generaci občanů. Postupně vytvořila spolu s nedalekými ordinacemi praktických a odborných lékařů a dvěma lékárnami ve vzdálenosti desítek kroků a dalšími dvěma jen tři minuty chůze daleko systém velice příznivý k potřebám nemocných.
Zachovejme ji na jejím přirozeném místě.

Číst dál...

rcRodinné centrum Dětský svět pořádá v sobotu 7. března od 15 hodin DĚTSKÝ KARNEVAL v sále lanškrounského zámku. Čekají vás soutěže, bohatá tombola a občerstvení. Akci moderuje a k tanci hraje DJ Standa. Vstupné 20 Kč masky, ostatní 30 Kč.
Počet míst omezen, předprodej vstupenek v době provozu RC, B. Martinů 980.

Číst dál...

regenChtěl bych prostřednictvím stránek LANŠKROUNSKA poděkovat mnoha fandům, kteří nás podpořili v rockové soutěži kapel, když z oslovených asi 60ti se kluci probojovali mezi tři a nakonec s velkou převahou zvítězili o čest hrát na stejném pódiu se zavedenými kapelami a dnes už legendami - rockovými hráči z CITRONU a KOMUNÁLU 14. března od 19 hodin v Kulturním domě Ústí nad Orlicí.

Číst dál...

poliklinika1) Při pohledu na mapu Lanškrouna je ze všech navrhovaných nových lokalit nejvhodnější pozemek u bývalé Tržnice. Je na rovině, téměř uprostřed města (na rozdíl od Kauflandu) - a vlastně „máte všude blízko“!
Také je k místu dobrý dopravní příjezd a dostatek parkovacích míst pro auta (na rozdíl od areálu Forea), v nejhorším i u blízkých marketů.

Číst dál...

vivatKulturní centrum Lanškroun vás zve v úterý 3. března na Koncert vážné hudby VIVAT POPULAR CLASSIC!, který se bude konat v sále lanškrounského zámku.

Číst dál...

prostejovKlubcentrum v Ústí nad Orlicí zajistilo ve čtvrtek 12. února v místním Kulturním domě konání oblastního kola festivalu poezie Wolkrův Prostějov 2015, které je postupovým kolem pro krajskou přehlídku. Ta se uskuteční 12. března v Pardubicích.

Na snímku vítězka soutěže Eva Hejkrlíková z gymnázia Lanškroun s přednesem O snech od Jana Wericha.

Číst dál...

poliklinikaSetkání dne 23. února 2015, které organizoval Ing. Formánek společně s panem starostou, jsem vnímal jako významnou záležitost. Snad poprvé se v tak hojném počtu setkali, jak zdravotníci, tak i reprezentanti města. Tento druh otevřené komunikace zde delší dobu chyběl a vnímám to jako  signál k zdravé spolupráci i možné budoucí výměně názorů.

Číst dál...

Koupím fotografie ze spartakiádni skladby armády (cvičení s trampolínou a koberci) předvedené na tělovýchovných mírových slavnostech v Lanškrouně v roce 1970. Ozvěte se prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

poliklinikaNa obsah článku "Projekt polikliniky uvízl na mrtvém bodě. Rozhýbe ho město?", reaguje následujícími řádky provozovatel rentgenu a ultrasonografie Mgr. Petr Máca.

RENTGEN BRÁNÍ NOVÉ POLIKLINICE, OPRAVDU?

V pondělí 23.2. se konalo jednání na téma „Poliklinika Lanškroun“. Jednání a diskusí na toto téma jsem absolvoval desítky hodin.

Číst dál...