Dobré ráno, je středa 1.10.2014. Dnes má svátek Igor, zítra Olívie / Oliver.

Zpravodaj

jkarlikRedakce Lanskrounsko.cz oslovila lídry všech devíti stran kandidujících do lanškrounského zastupitelstva s nabídkou prezentovat své názory prostřednictvím odpovědí na čtyři shodné otázky. Této možnosti využili lídři ČSSD, Strany Práv Občanů, Volby pro město, KSČM, ANO 2011, ODS a Lanškrounského fóra. Jejich odpovědi zveřejňujeme postupně dle abecedního pořadí.

Dnes odpovídá Jaroslav Karlík, lídr kandidátky Volba pro město:

Číst dál...

krajniceŽe se blíží termín dokončení opravy silnice Rudoltice – Lanškroun jsme se mohli přesvědčit v pozdních odpoledních hodinách 27. září, kdy moravskotřebovská firma prováděla uložení krajnice po obou stranách vozovky. Krajnice je z ofrézované vrstvy původní vozovky nanesená speciálním strojem do výše nového povrchu a zpevněná dvěma za sebou jedoucími těžkými vibrátory.

Číst dál...

knihovnaMěstská knihovna Lanškroun zve stávající i nové čtenáře k návštěvě v týdnu od 6. do 12. října, kdy budou běžné služby doplněny o následující bonusové akce:    

- registrace do konce roku zdarma

- čtenářská amnestie: vrácení knih, u kterých byla překročena výpůjční doba, bez poplatku

Číst dál...

mflugrRedakce Lanskrounsko.cz oslovila lídry všech devíti stran kandidujících do lanškrounského zastupitelstva s nabídkou prezentovat své názory prostřednictvím odpovědí na čtyři shodné otázky. Této možnosti využili lídři ČSSD, Strany Práv Občanů, Volby pro město, KSČM, ANO 2011, ODS a Lanškrounského fóra. Jejich odpovědi budeme zveřejňovat postupně v následujících dnech dle abecedního pořadí.

Dnes odpovídá Miloš Flugr, lídr kandidátky Strany Práv Občanů:

Číst dál...

prehlidkaNadpozemsky prodloužené éterické bytosti Tritypos vpluly na přehlídkové molo a po krátkém zkoumání telepaticky sdělily moderátorovi Liboru Boučkovi, že 8. Módní show boutique Sabrina může začít. Stalo se tak 26. září v prostorách nové průmyslové haly firmy Guvex.

Majitelka butiku Alena Němcová do letošní módní přehlídky zařadila kolekce oblíbených značek Andrea Martiny, Jopess, Geisha a Magistral pro sezónu 2014 – 2015.

Číst dál...

bbernasekRedakce Lanskrounsko.cz oslovila lídry všech devíti stran kandidujících do lanškrounského zastupitelstva s nabídkou prezentovat své názory prostřednictvím odpovědí na čtyři shodné otázky. Této možnosti využili lídři ČSSD, Strany Práv Občanů, Volby pro město, KSČM, ANO 2011, ODS a Lanškrounského fóra. Jejich odpovědi budeme v následujících dnech zveřejňovat postupně v abecedním pořadí.

Dnes odpovídá ing. Bohumil Bernášek, lídr kandidátky ČSSD:

Číst dál...

lukostrelnicePomyslný „kolaudační“ šíp, vystřelený starostkou města, otevřel ve středu 24. září přesně v 17:37 novou Lukostřelnici Diana v Lanškrouně. Zakladatel spolku Diana Jindřich Cink přiznal, že tento slavnostní šíp není úplně prvním zde vystřeleným, protože parta nadšenců, jež objekt budovala, musela taky něco natrénovat. Nicméně od této chvíle je lukostřelnice, situovaná na louce proti restauraci Na koupališti, oficielně zpřístupněna veřejnosti.

Číst dál...

140924-burzaRodinné centrum Dětský svět pořádá ve dnech 8. a 9. října Burzu dětského oblečení, hraček, těhotenského oblečení a potřeb pro malé děti. Burza se bude konat v přízemí Domova pro seniory ve středu 8. října od 8 do 20 hodin a ve čtvrtek 9. října od 9 do 11:30 hodin.

Číst dál...

krajniceO tom, že podloží silnice Rudoltice-Lanškroun, o níž jsme již psali, není vůbec kvalitní, se pracovníci ŘSD opět přesvědčili v těchto dnech při pokládání finálního povrchu. Při najíždění těžkého vozidla s obalovačkou k "finišeru", který pokládá poslední vrstvu, se pod vozidlem utrhla v délce asi deseti metrů nezpevněná krajnice vozovky a posunula se do upraveného příkopu. Pokládání muselo být zastaveno a podklad vybagrován, zpevněn kamenem a zabetonován.

Číst dál...

140923-jazzV sobotu 18. října proběhne v sále lanškrounského zámku tradiční jazzový festival JAZZ A LITTLE OTHERWISE.
Na koho se můžete těšit?

Číst dál...