Dobré odpoledne, je úterý 16.9.2014. Dnes má svátek Ludmila, zítra Naděžda.

Zpravodaj

kytkyK nejobdivovanějším rozkvetlým plochám ve městě letos určitě patřil kruhový květinový záhon na travnaté ploše před Albertem. Po tomto víkendu, kdy se na něm vyřádili vandalové, to však už není pravdou. Výsadba, kterou tvořila uprostřed Dosna, v kruzích okolo Aksamitník vzpřímený, červeně kvetoucí Šalvěj zářivá a Nestařec americký s modrými květy, je nevratně poškozená.

Číst dál...

mileObčanské sdružení Activity Running Team Lanškroun zve na poslední kolo letošní tour běžeckého závodu Zemská míle, které se koná v pátek 19. září na lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho. Prezentace bude probíhat od 15:30 hodin, ukončena bude 15 minut před startem. Start první kategorie je v 17 hodin, hlavní závod se běží v 19:00 hodin.

Číst dál...

140914-kopaI přes nejisté víkendové počasí vyrazilo na Lanškrounskou kopu 4676 účastníků. To je přibližně o 1200 turistů méně, než při rekordní Kopě v roce 2012, ale dvojnásobně více, než při loňském deštivém víkendu. Nejvíce lákaly tradičně kratší pěší trasy. Pěších turistů letos bylo 3499, cyklistů 1112, in-line bruslařů 16 a běžců 49.

Číst dál...

veteranistiMěstských slavností doprovázejících Lanškrounskou kopu se již tradičně účastní také veteránisté z Lanškrouna a okolí. Své stroje dnes předvedli v plném lesku v ulici pod náměstím J. M. Marků. Sešlo se tady celkem 28 motorek – nejstarší z předválečného období, 17 aut, nechyběl velorex a hasičský automobil.

Číst dál...

140910-radnicePřinášíme přehled vypovídající o tom, zda a za jaké politické subjekty lídři lanškrounských volebních stran v minulostí kandidovali. Tabulka zahrnuje všechny volby od roku 1994, tedy nejen obecní, ale i krajské a parlamentní. Lídři jsou řazeni abecedně dle příjmení.

Číst dál...

140910-burzaZveme Vás na LUBNICKOU BURZU podzimního a zimního oblečení, obuvi, hraček, knížek, sport. potřeb, kočárků apod.
Bude se konat ve dnech 15. - 19. září na místním sále hned vedle obchodu s potravinami.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Číst dál...

smejdiV rámci projektu „SPOTŘEBITELSKÝ OMBUDSMAN“ při OŽÚ Lanškroun a pro zvýšení informovanosti občanů, zejména seniorů zveme všechny zájemce na zajímavou besedu, kde nás pracovníci ČOI seznámí s podvodnými metodami šmejdů, riziky spojenými s uzavíráním spotřebitelských smluv na předváděcích akcích, možnostmi obrany apod.

Číst dál...

jirinyJiž šestého ročníku výstavy jiřin, pořádaného ČSZ, se zúčastnilo rekordních 300 návštěvníků. Ti měli za úkol během dvou dnů výstavy vybrat ze 158 druhů jiřin různých barev, tvarů a velikostí tu nejhezčí. Byl to těžký úkol, ale na prvních třech místech se tak jako loni umístily Gloriosa na 3. místě, Tartan na 2. místě a Premia XIII na 1. místě.

Číst dál...

140908-steznikJednodenní charitativní festival STEŽNÍK, který proběhl v Horní Čermné 6. září, měl za účel nejen pobavit publikum, ale i přispět na dobrou věc a pomoci lidem v našem okolí, kteří ji potřebují. Každý příchozí dostal u vstupu žetonek, kterým pak hlasoval, komu bude vybraná částka věnována. Nejvíce žetonů získal sedmiletý Michal Faltus z Verměřovic, který má dětskou mozkovou obrnu a starají se o něj prarodiče. Michal potřebuje našetřit 49 000kč na zaplacení terapie v Klimkovicích.

Číst dál...

140908-sabrina26. září ve 20:15 proběhne v nové hale firmy GUVEX s.r.o. již 8. módní show Boutique Sabrina.
Tentokrát bude show moderovat Libor Bouček. Hostem večera bude zpěvák Petr Kolář. Vystoupí také mistři světa v latinskoamerických tancích Milan Adamec a Hana Kopřivová. Dále uvidíte Tritypos a akrobatické vystoupení na šálách.
Bude představena zvláštní kolekce kabelek ELEGA by Dana Morávková.

Číst dál...