Dobrý večer, je středa 10.2.2016. Dnes má svátek Mojmír, zítra Božena.

Zpravodaj

novaÚvod moderátora: „Otazníky stále visí nad budoucností rozhledny Lázek u Lanškrouna. Ta je momentálně v katastrofálním stavu. Koupit ji sice chtěl svazek obcí, ale nakonec ho přeplatil soukromý majitel. Jenže ten s rozhlednou zatím nic nedělá, a jestli bude něco dělat, je ve hvězdách.“

Číst dál...

fotbalPrvní únorovou neděli se uskutečnil v Lanškrouně v tělocvičně Střelnice fotbalový turnaj pro ročníky 2009 a mladší tzv. Bambíny. Pro většinu lanškrounských fotbalových nadějí to byl úplně první turnaj a mohly konečně zažít ten kouzelný pocit obléct si dres a hrát zápas před diváky.

Číst dál...

kalibrStřední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun pořádá již 16. ročník mezinárodní soutěže žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup. Soutěž, která je pod záštitou náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Ing. Jany Pernicové, se koná 11. února od 10 hodin v prostorách střední školy a středního odborného učiliště ve sportovní hale Střelnice v ulici Sokolská.

Číst dál...

investicePodobně jako v předchozích letech, počítá rozpočet i letos s opravami ve školách a objektech, které vlastní město.

2 mil. Kč - MŠ Žižkova: vybavení zahrady mateřské školy novými herními prvky v přírodním stylu, tato investiční akce je podmíněna získáním dotace.

Číst dál...

rozpocetPokračujeme zveřejněním popisu položek navržených v rozpočtu na rok 2016. Týkají se oprav, obnovy a rozšíření objektů a zařízení v majetku města.

100 tis. Kč - celková rekonstrukce sociálního zařízení v přízemí budovy MÚ čp. 12: sociální zařízení slouží městské policii. Budou provedeny rozvody inženýrských sítí, nové obklady a zařizovací předměty.

Číst dál...

masopustMasopustní hodování začalo dnes dopoledne na zámeckém nádvoří, kde starosta s místostarostou nabízeli příchozím zabijačkový guláš, polévku, jelítka, jitrničky, tlačenku, koláčky a další masopustní dobroty. Zabijačkové produkty a masopustní pečivo se prodávaly také ve stáncích.

Číst dál...

lyzakV pátek ukončily týdenní lyžařský výcvik v Dolní Moravě děti ze ZŠ Al. Jiráska. „Kurz byl původně určen pro páťáky, ale byl tak obrovský zájem, že se ho nakonec účastnili páťáci, čtvrťáci a třeťáci. Devět dětí jsme museli odříct, protože jich máme 52 a víc se do autobusu nevešlo,“ konstatovala pedagožka Dagmar Hepnarová.

Číst dál...

160105-plesRybářský spolek Lanškroun vás zve na tradiční Rybářský ples, který se uskuteční 6. února ve 20 hodin v sále Kulturního domu v Žichlínku.

Číst dál...

demoliceZveřejňujeme fotografie a komentář k objektům, u nichž je v návrhu rozpočtu na rok 2016 počítáno s demolicí. Jedná se o bývalé garáže pro sanitky u polikliniky, kolnu na ul. Dobrovského, jež hrozí zřícením a budovy sálu a hotelu v areálu Společenského domu.

Číst dál...

rozp uliceVe středu 10. února bude na zastupitelstvu města projednáván návrh rozpočtu na rok 2016, v pondělí 8. února mu bude předcházet veřejná diskuse s občany. Protože přímo v rozpočtu jsou jednotlivé položky popsány velmi stroze, zveřejňujeme k některým investičním akcím fotografie s konkrétnějším popisem. Dnes začínáme návrhy na opravy ulic a chodníků.

Číst dál...