Dobré dopoledne, je sobota 23.8.2014. Dnes má svátek Sandra, zítra Bartoloměj.

Zpravodaj

koncertSvětoznámý a uznávaný virtuóz na bezpražcovou baskytaru Pavel Jakub Ryba, který koncertuje povětšinou na prestižních světových scénách, vystoupil v rámci Kulturního léta také v Lanškrouně na farní zahradě.  „Pavel Jakub Ryba je potomkem slavného Jakuba Jana Ryby a ve své tvorbě kloubí jazz s rockem. Za svoji kariéru si stihl zahrát s celou řadou hudebních osobností,“ uvedl páteční vystoupení moderátor Karel Pokorný.

Číst dál...

140822-volbyHasiči, nezávislí, nestraníci a další uskupení se objeví na kandidátkách do zastupitelstev obcí na Lanškrounsku. Městský úřad Lanškroun registroval celkem sedmdesát kandidátek politických stran, sdružení nezávislých kandidátů a nezávislých kandidátů do dvaceti dvou obcí v našem regionu.

Číst dál...

140821-armenieV rámci svého studia se na dlouhodobou praxi v zahraničí dostala jednadvacetiletá Michaela Kroulíková z Horní Čermné. Michaela strávila tři měsíce v Arménii, kde pracovala v Caritas Armenia, cestovala a poznávala arménskou kulturu.

Číst dál...

nadobiPřed časem jsme na těchto stránkách přinesli reportáž o praktikách „Šmejdů“, kteří nutí seniory ke koupi předražených výrobků. Česká obchodní inspekce tehdy nazvala námi popsaný průběh předváděcí a prodejní akce v restauraci U Krkovičky učebnicovou ukázkou porušování zákona.

Také dnes dopoledne byla pozvána skupinka jedenácti lidí do restaurace U Krkovičky na – jak bylo řečeno - „reklamní akci a opravdu se v žádném případě nejedná o předváděčku“ s příslibem, že na závěr každý účastník obdrží poukázku v hodnotě 200 Kč na nákup libovolného zboží v jednom ze supermarketů.

Číst dál...

140821-sabihrackyRádi bychom Vás informovali o přestěhování naší prodejny Sabihračky do nových prostor v Lanškrouně. Nově nás najdete v centru města - naproti prodejně Lidl (ulice Lorencova Alej 1097). Přijďte se k nám podívat, máme pro Vás připraven velký výběr hraček. Již brzy naskladníme vánoční novinky. Nově u nás můžete soutěžit se SIKU a získat hodnotné ceny.

Číst dál...

arabelaMěstské muzeum Lanškroun a Letohrádek Mitrovských v Brně vás srdečně zvou v sobotu 6. září na interaktivní výstavu kostýmů a rekvizit z oblíbených pohádkových seriálů České televize Arabela a Arabela se vrací.

„Společně se ocitneme v Říši pohádek mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů první i druhé kategorie, které doplňují další pohádkové kostýmy z obou seriálových řad.

Číst dál...

140817-nepomukySbor dobrovolných hasičů Nepomuky srdečně zve na první ročník hasičské soutěže Nepomuký pohár, která se uskuteční 31. 8. od 10 hodin v Nepomukách pod poldrem.
Soutěž v požárním útoku je zařazena do velké ceny ústeckoorlicka.
Závodit se bude v kategoriích mužů i žen a startovné je 150 kč za družstvo.

Číst dál...

pozarV odpoledních hodinách v sobotu 16. srpna došlo k požáru v Centru sociálních služeb na Havlíčkově ulici.

Za požárem, při němž shořela společenská místnost, stojí pravděpodobně malý chlapec. Obyvatelé, většinou lidé v nouzi, museli i s dětmi utéct oknem. Oheň se šířil tak rychle, že ho sami nedokázali uhasit.

Číst dál...

nocMystická Hradozámecká noc na Novém zámku u Lanškrouna se bude konat 30. srpna od 19 hodin. Po zkušenosti z předchozích ročníků jsem se letos rozhodla při této akci s prohlídkami po setmění osvětlit zámeckou věž i sklepení nejméně 300 svícemi, opět z chráněné dílny Kirstenovi, která mi kvalitní svíčky dodává už třetím rokem.

Číst dál...

140814-novaVystupují:
Markéta Fialová - moderátorka TV Nova
Petr Brzek - redaktor TV Nova
Pavel Dvořáček - radní, ředitel ZŠ Dobrovského
Stanislava Švarcová - starostka
Radim Vetchý - zastupitel
Dagmar Flídrová - členka petičního výboru

Číst dál...