Příjemnou noc, je středa 25.1.2017. Dnes má svátek Miloš, zítra Zora.

Zpravodaj

170124-zamecekV mrazivém větru  jsem  dopoledne 23. ledna přivítala další skupinu badatelů, kteří mají jako svého koníčka prozkoumávání podzemních prostor. Někteří přijeli opět z Prahy a jejího okolí. Vše jsem od prosince domlouvala s panem L.Haškem, s kterým přijeli jeho přátelé, i Petr Matura, který se účastnil pozimního průzkumu se skupinou pana Drbohlava.

Číst dál...

170105-internetPřednáška por. Bc. Lenky Vilímkové (Policie ČR) o tom, jaká rizika skrývá pro děti internet a co můžeme udělat, aby pro ně toto prostředí bylo bezpečné. Koná se 25. ledna od 16:30 hodin v rodinném centru. Vstup zdarma.

Číst dál...

170123-plotNa podzim byla vykácena část zeleně zejména před vilou, dnes bylo oploceno budoucí staveniště kulturního domu provizorním plotem. Park zůstává nadále přístupný, a to buď zadní branou z Nádražní ulice anebo z ulice Krátké proti hotelu Rubyk.

Číst dál...

170123-swingCože? Píšeme to správně? Ale jistě, co by ne. K té pestré paletě všech tváří Lanškrouna už nějakou dobu patří i jazzová a swingová hudba. A že právě tady rozeznívají její tóny v posluchačích tu správnou strunu je vidět nyní, když se zájem o poslech přetvořil i v zájem umět si na všechny ty báječné slavné swingové vypalovačky od Bennyho Goodmana nebo Glenna Millera i zatančit. V našem městě se právě nyní můžete úplně poprvé přihlásit na kurzy slavného swingového tance Lindy hop!

Číst dál...

170122-snihTo se prostě nedalo. Nevyrazit ráno do té námrazové nádhery, podtržené slunečními paprsky a sněhovou bělobou, a nezachytávat kouzelné okamžiky pro dny, kdy už to tak hezké nebude... :-)

Číst dál...

170120-senioriProto se ve čtvrtek sešli při tzv. Kavárničce dříve narozených v rodinném centru, kde jim starosta Radim Vetchý popsal, s kterými odbornostmi se v nové poliklinice počítá a kde je najdou. Když slyšeli, že výstavba se zdržela třičtvrtě roku kvůli památkářům a budova bude hotová až v roce 2020, rozhodně prohlásili, že do té doby musejí vydržet !

Číst dál...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme nového kolegu na pozici HR SPECIALISTA.

Číst dál...

150624-schottCelosvětový koncern SCHOTT je významným výrobcem komponentů, kde nosným materiálem je sklo. V Lanškrouně pak se zabývá výrobky pro automobilový průmysl.

Do IT oddělení v Lanškrouně hledáme kolegu na pozici IT technik s možností okamžitého nástupu.

Číst dál...

170119-snihKonečně si zase jednou užíváme pořádné sněhové pokrývky a dokonce se zářivým sluncem a i ve dne s podnulovými teplotami. Pokud nám přitom topení doma a zásobování obchodů funguje, je dobře (2017). Někdy věci vezmou neočekávaný směr (2009). A zima a sníh někdy trvají až do prvního jarního dne (2006).

Podívejme se na tři série fotek.

Číst dál...

170118-mercedesKrátce před polednem zavadil při jízdě po silnici mezi Jakubovicemi a Lanškrounem zatím neznámý řidič jízdní soupravy s hydraulickou rukou o nákladní vozidlo značky Mercedes-Benz Atego.

Číst dál...