Dobré poledne, je pátek 27.3.2015. Dnes má svátek Dita, zítra Soňa.

Zpravodaj

hrbitovBesedy na téma revitalizace zeleně na lanškrounském hřbitově se zúčastnilo bohužel jen velmi málo občanů. Je to škoda, protože měli příležitost seznámit se s návrhem změn i s jednotlivými kroky, mohli se k plánovanému záměru vyjádřit, případně podat své návrhy.

Číst dál...

zenaLanškrounští policisté zachránili život ženě, která se pokusila spáchat sebevraždu. Do bezvýchodné situace spojené se složitou životní událostí či zdravotní komplikací se může dostat kdokoliv. Důležité je, jak člověk dokáže takový stav zvládnout. Někdo bohužel přistoupí k tomu, že si dobrovolně sáhne na život.

Tento případ zřejmě nastal i u pětašedesátileté ženy z Lanškrounska.

Číst dál...

bukLoni v létě byl na Jiráskově náměstí, přímo před vstupem do zámeckého areálu pokácen buk lesní 'Atropunicea' (Fagus sylvatica 'Atropunicea'), který byl napaden parazitickou dřevokaznou houbou, dřevomorem kořenovým (Ustulina deusta). Zůstal po něm velký pařez, ale i ten byl v uplynulých dnech vyfrézován, takže terén je nyní srovnaný.

Na místě buku lesního bude zasazen buk červený, který městu daruje farář Zbigniew Czendlik.

Číst dál...

mileObčanské sdružení Activity Lanškroun vás zve na seriál běžeckých závodů v roce 2015. Pojďte se s námi proběhnout na atletický stadion Romana Šebrleho a společně s námi si zazávodit na 1 míli.
Termíny závodu:
10. dubna pátek start první kategorie 17,00 hod. start dospělých 18,30 hod.
19. června pátek start první kategorie 19,00 hod. start dospělých 20,30 hod.
28. srpna pátek start první kategorie 17,00 hod. start dospělých 18,30 hod.

3. října sobota start první kategorie 9,30 hod. start dospělých 11,30 hod.

Číst dál...

reprezentantiSlavnostní vyhlášení nejúspěšnějších dětí, které v loňském roce výborně reprezentovaly město Lanškroun v krajských, celostátních i mezinárodních soutěžích, proběhlo 24. března na zámku.

Mikrofonu se tentokrát ujali mladí herci divadelního souboru Škeble – Michal Kraus a Ondřej Kolín. Jejich moderátorský projev byl přítomnými pedagogy, rodiči, trenéry i samotnými dětmi přijat potleskem. Stejně jako nádherná umístění talentovaných sportovců, mladých umělců a technicky nadaných dětí.

Číst dál...

150324-jamrockPosun Rock for People do tradičního termínu dalšího velkého festivalu JamRock, je poměrně netradiční postup, ale divák na něm získá. „Stále ještě se spousta diváků i kapel ptá, co my na to, že do dávno vyhlášeného termínu nastoupil ještě jiný festival. Po prvním rozčarování, protože se známe a dosud jsme si vždy vycházeli vstříc, jsme nakonec dospěli k názoru, že se s tím musíme popasovat v rovině fér a udělat JamRock co nejlepší.

Číst dál...

150323-praceObecní úřad Žichlínek vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na připravované pracovní místo zaměstnance obecního úřadu.

Požadavky
Řidičský průkaz sk. B (skupiny C, E, T výhodou).
Schopnost řídit a obsluhovat komunální stroje a zařízení.
Průkazy k obsluze motorové pily, křovinořezu výhodou.
Časová flexibilita (sezónní práce).
Schopnost samostatné práce.
Trestní bezúhonnost (možnost ověření přímo na obecním úřadě).

Číst dál...

alejPři procházce na Rudoltice procházíme krásnou alejí, která byla kdysi, asi před dvěma sty lety, součástí cesty z Vídně do Polska. Z této cesty zůstalo do dnešní doby asi 200 metrů toho, co můžeme dnes vidět.

Na nedávném zasedání zastupitelstva Rudoltic jsem vznesl dotaz, co s touto alejí dělat, aby dostala vzhled, který si zaslouží.

Číst dál...

modre"Mám svůj svět, ale mám Vás rád" - tento název nese osvětová akce, kterou pořádají Rodinné integrační centrum Pardubice a Lentilka - dětské rehabilitační centrum Pardubice. V letošním roce se uskuteční již 3. ročník. Rodinné centrum Dětský svět ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun se připojují k této kampani a zvou všechny, kteří chtějí vyjádřit podporu lidem s autismem, na Modrý den v Lanškrouně.

Číst dál...

zelenVedení města zve všechny občany na veřejné projednání plánované obnovy zeleně na lanškrounském hřbitově. Projednání se uskuteční ve středu 25. března v 16 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. poschodí na nám. J. M. Marků 12.

Číst dál...