Dobré poledne, je úterý 3.5.2016. Dnes má svátek Alexej, zítra Květoslav.

Zpravodaj

akceMálokde bývá studentský Majáles propojen s celodenním kulturním programem jako v Lanškrouně. Tentokrát se 1. května vydařilo i počasí, takže náměstí bylo od oběda až do pozdních nočních hodin zaplněné. Děti řádily na skákacích hradech a kolotočích, dospělí sledovali program, občerstvovali se, povídali se známými, nebo se jen tak procházeli. Hodně se fotilo a natáčelo, nahlas povzbuzovalo a fandilo, zejména když na pódiu vystupovali příbuzní, kamarádi či známí.

Číst dál...

carodejniceSnímky z pálení čarodějnic Na bídě v Horní Čermné pořídil Adam Dušek v sobotu 30. dubna. Fotoreportáž najdete na http://fotokokos.cz/Galery/Lide/Paleni_carodejnic_16/index.html

Číst dál...

drogyOrlickoústečtí specialisté na rozkrývání drogové trestné činnosti spolu s policisty z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí spustili minulý týden již několik týdnů připravovanou protidrogovou akci s krycím názvem „Pekař“, zaměřenou proti distributorům drog na Orlickoústecku.

Číst dál...

pruvodTéma letošního majálesu „Klapka, kamera, akce!“ předurčilo složení průvodu. Ten tvořily filmové a hlavně pohádkové bytosti, v některých případech k nerozeznání od těch z pláten kin. Než se ale studenti vydali městem, museli nejprve místostarostovi Bohumilu Bernáškovi, který jim předal klíč od města, slíbit, že budou zodpovědnější, nežli byly v únoru masopustní masky.

Číst dál...

caldaNová prodejna Kovomat přivítá první zákazníky v pondělí 2. května. Obchod vznikl v prvním poschodí budovy Vodo-Topo-Plyn na rohu ulic Lidické a Žižkovy, přičemž má samostatný vstup z ulice Lidické. Rodinná firma Calda, s.r.o. zde nabízí rozmanitý sortiment, který bude podle zájmu zákazníků nadále rozšiřovat.

Číst dál...

carodkyTradiční pálení čarodějnic na maninské louce (ul. Lidická) se letos konalo 29. dubna. Začínalo se už ve čtyři odpoledne, aby se děti stihly vyřádit na skákacím hradě a houpačkách, dospělí se mezitím věnovali hlavně občerstvení. Zapálení hranice v 8 hodin večer fotografoval Zdeněk Mastný.

Číst dál...

avxAVX Czech Republic s.r.o. v Lanškrouně je součástí nadnárodní společnosti AVX Corporation (USA), která patří do japonské skupiny KYOCERA. V současné době pokrývá AVX přibližně třetinu světového trhu tantalových kondenzátorů.

Číst dál...

avxAVX Corporation, přední výrobce pasivních a spojovacích součástek, získal prestižní ocenění ELECTRA 2015 v kategorii Pasivní a elektromechanický výrobek roku 2015 udělované týdeníkem Electronics Weekly.
Toto ocenění bylo společnosti uděleno za řadu vysokonapěťových hermeticky těsných polymerových čipových kondenzátorů řady TCH, které jsou díky unikátnímu pouzdru prvními polymerními kondenzátory na světě určenými pro aplikace s vysokou spolehlivostí, vysokým napětím a vysokou teplotou např. v automobilovém, leteckém, kosmickém a obranném průmyslu.

Číst dál...

lidickaV Lanškrouně je ve vlastnictví města asi 570 nájemních bytů, o které se stará Městský bytový podnik, přičemž ročně se v pětadvaceti až třiceti z nich mění nájemník. Zajímalo nás, v jakém stavu byty při střídání nájemníků jsou a na kolik vyjdou opravy.

Číst dál...

kvetouciVstupujeme do měsíce, jež má květy v názvu, takže se na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. těšíme na vaše fotografie rozkvetlého Lanškrouna. Autory dnešních snímků jsou Jiří Dráb (foto 1 až 10) a Marie Hrynečková (11 až 20).

Číst dál...