Dobré dopoledne, je pátek 24.10.2014. Dnes má svátek Nina, zítra Beáta.

Zpravodaj

lukostrelniceZhruba měsíc od zahájení provozu pro veřejnost, v neděli 19. října, se na lanškrounské lukostřelnici Diana sešli členové Spolku Lukostřelnice Diana Lanškroun se svými rodinnými příslušníky na malé oslavě. Manželky či manželé a jejich ratolesti si mohli odzkoušet střílení z luku, ale také ochutnat přinesené sladkosti neformálně soutěžící „O nejlepší buchtu“.

Číst dál...

141022-okV době podzimních prázdnin budou otevřeny dveře lanškrounského Ókáčka od 27. 10. do 29. 10. 2014 téměř po celý den a to od 9. 00 hodin – 18. 30 hodin. V pondělí si pokusíme trochu přiblížit anglosaský lidový svátek Halloween, jehož tradičním znakem jsou například vyřezané dýně se svíčkou uvnitř. V úterý, v den české státnosti, si formou her a kreativních nápadů přiblížíme významný den naší republiky. Poslední prázdninový den nás čeká "Bramborová středa".

Číst dál...

setkaniTýmy lanškrounské TESLY stále drží pospolu. Tentokrát se sešli pracovníci elektrokonstrukce někdejší strojírny, které jsme říkávali „Plyšan“, působící v období 1958 až 1992. Není divu, že některým z nás už nabíhá osmdesátka. Do restaurace Karolina přišlo v pátek 17. října víc jak 40 konstruktérů, kresliček a administrativních pracovnic. Nejvzdálenější Ing. Tomáš Vácha přijel z Přerova. Ten v elektrokonstrukci pracoval do roku 1976.

Číst dál...

silniceČtenáři těchto stránek již několikrát četli zprávy o přestavbě a vylepšení silnice mezi Lanškrounem a Rudolticemi. Přestavba byla úspěšně dokončena a po silnici se jezdí dobře. Pro vyšší bezpečnost byla v nebezpečných místech nainstalována i svodidla.

Trochu paradoxem je však porušení mnoho let starého pravidla, že vtoková kanalizační víka se vždy usazují napříč směru jízdy vozidel, a to hlavně cyklistů.

Číst dál...

141021-koaliceV Radě města Lanškroun usednou čtyři politické subjekty. Podle koaliční smlouvy, která byla podepsána v pondělí večer, by měl vítěz voleb, Lanškrounské fórum, obsadit křeslo starosty a dalších dvou radních. ČSSD pak post místostarosty a jednoho radního, hnutí ANO a Volba pro město po jednom radním. Celkem bude koalice v jednadvacetičlenném zastupitelstvu disponovat třinácti hlasy.

Číst dál...

logoRodinné centrum Dětský svět nabízí dětem a rodičům lekce cvičení pro kojence a batolata zaměřené na správný psychomotorický vývoj v raném věku. Dále pro děti školkového věku kroužek Mluvíš, mluvím, mluvíme se zaměřením na logopedickou prevenci. Podrobnosti jsou uvedeny na přiložených letácích.

Číst dál...

141020-cssdDěkujeme Vám všem, kteří jste přišli k volbám a podpořili sociální demokracii.

Číst dál...

141020-koalicePoměrně složitá situace nastala po volbách v Lanškrouně, kde se vítězem stalo Lanškrounské fórum, jehož lídrem je Radim Vetchý.
V novém zastupitelstvu získalo šest křesel z jednadvaceti. Jako druhá skončila ODS vedená starostkou Stanislavou Švarcovou se čtyřmi mandáty, třetí místo brala ČSSD se třemi. Zbytek mandátů si pak po jednom či dvou rozdělilo dalších pět subjektů.

Číst dál...

jazzPřed zcela zaplněným sálem na lanškrounském zámku proběhl v sobotu 18. října už čtrnáctý ročník prestižního festivalu Jazz a Little Otherwise. Večer opět potvrdil to, co je pro tuto hudební přehlídku typické a charakteristické – totiž setrvalá kvalita a současně překvapující novinky.

Číst dál...

smetisteAno, smetiště na všechny způsoby předvedly děti v páteční podvečer u fontány na náměstí Al. Jiráska. A zdálo se, že téma bylo jako obvykle inspirativní i pro pořadatele, když moderátor přišel přestrojen za hovínko, kolem něhož neúnavně bzučely masařky. Fascinující podívaná!!!

Číst dál...