Dobré ráno, je neděle 4.10.2015. Dnes má svátek František, zítra Eliška.

Zpravodaj

tresnovecMěstský bytový podnik začal v září opravovat sál hostince U Zlatky v Dolním Třešňovci. Vše by mělo být hotové do konce října, kdy bude uzavřen Společenský dům a je předpoklad, že některé z akcí by se mohly přesunout právě do Třešňovce.

Číst dál...

mileObčanské sdružení Activity Lanškroun vás zve v sobotu 3. října na poslední závod ze seriálu běžeckých závodu v roce 2015. Pojďte se s námi proběhnout na stadion Romana Šebrleho a společně si zazávodit na 1 míli.

Číst dál...

diteVe středu 1. října jsme krátce po druhé hodině odpolední vyjížděli do Lanškrouna ke střetu nákladního vozidla s chodcem.  Osoba mladší patnácti let se patrně při přecházení ulice Dobrovského před vstupem na vozovku řádně nepřesvědčila, zda ji může přejít a vstoupila do silnice v době, kdy od obce Albrechtice jelo nákladní vozidlo značky Ford Transit. Čtyřiadvacetiletý řidič automobilu nedokázal střetu zabránit a narazil přední části vozidla do těla osoby.

Číst dál...

obrazkyOd 1. října do 31. prosince se koná v čítárně Městské knihovny Lanškroun výstava intuitivních obrázků Ivety Krátké nazvaná „Na křídlech andělů“.

Číst dál...

150930-1938Ve třicátých letech byl Lanškroun městem s většinově německým obyvatelstvem. Ve městě žilo 5 297 Němců a pouze 1 093 Čechů. V tomto období vzrůstal u sudetských Němců nacionalismus a touha po autonomii na československé vládě. Německé obyvatelstvo v Lanškrouně se v tomto nelišilo od ostatních sudetských oblastí, nicméně míra nacionalismu zde byla výrazně nižší, než například v severních Čechách.

Číst dál...

sberateleSbírat ubrousky, známky, obaly od žvýkaček… to patří ke krátkým životním epizodám mnohého z nás. Věnovat se tomuto koníčku desítky let a vytvořit zajímavé, někdy dokonce vzácné sbírky: „na to musí být člověk tak trochu blázen,“ říká v nadsázce zdejší sběratel pivních lahví Petr Mikula.

Číst dál...

drakiadaPodívejte se na fotografie z Drakiády, kterou uspořádal spolek fotbalistů "Brzdy" v pondělí 28. září v Horní Čermné. Najdete je na webu fotografa Adama Duška http://fotokokos.cz/Galery/Lide/Drakiada_15/index.html

Číst dál...

kvetouciLetošní vyprahlé léto bohužel zeleni a květinám nepřálo, přesto se ve městě vyskytla zajímavá místa a zákoutí, která jsme se pokusili zachytit a o snímky se podělit s ostatními. Několika krásnými fotografiemi ze své zahrádky přispěla také Lenka Urbanová (foto č. 36 až 47) a dvěma záběry vistárie japonské (č. 48 a 49), která v Lanškrouně nádherně rozkvetla, Karel Pecháček.

Číst dál...

burzaRodinné centrum Dětský svět Lanškroun pořádá ve dnech 30. září a 1. října podzimní Burzu dětského oblečení, hraček, těhotenského oblečení a potřeb pro malé děti. Příjem oblečení již 29. září od 9 do 11:30 a od 15 do 18 hodin.

Číst dál...

parcelyMěsto Lanškroun nabídne zájemcům 13 nových parcel pro výstavbu rodinných domů. Přistupuje k další etapě budování infrastruktury pro rodinné domy v lokalitě Za Střelnicí.

„Zhotovitelem stavby bude firma AGILE spol. s r. o. z Ústí nad Orlicí, která vybuduje pozemní komunikace, vodovod, dešťovou a splaškovou kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení a rozvody nízkého napětí.

Číst dál...