Dobré odpoledne, je neděle 23.11.2014. Dnes má svátek Klement, zítra Emílie.

Zpravodaj

mikulasTradiční Mikulášský jarmark v Dolní Čermné se koná v pátek 28.listopadu od 15:00. Pro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení, prodej rukodělných výrobků, vánočních dekorací, jablečných moučníků i vánočního cukroví. Jarmark, který pořádá Městys Dolní Čermná ve spolupráci s místními spolky, doplní taneční a hudební vystoupení. Přijde Mikuláš, čert i anděl, kteří budou mít pro všechny přítomné děti připravenou malou sladkost.

Číst dál...

Vsvetla těchto dnech začala rekonstrukce veřejného osvětlení na ulici Žižkova. Práce jsou součástí investiční akce „kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení v ulici Žižkova a Českých bratří“, kterou zajišťuje firma Raisa spol. s r.o. z Kolína.

Číst dál...

logoMěstská knihovna Lanškroun zve na vzdělávací přednášku Dagmar Kravčíkové spojenou s možností hlubšího sebepoznání Grafologie aneb Tajemství výkladu písma, která se bude konat 26. listopadu 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti knihovny. Přednáška je zaměřena na základy grafologie a pootevírá dvířka k tajemství naší osobnosti v závislosti na našem rukopise.

Číst dál...

jarmarkV sobotu 22. listopadu 2014  v době 10 – 17 hodin se koná RUKODĚLNÝ JARMARK. Jarmark pořádá Rodinné centrum Dětský svět v prostorách chodby a knihovny Domova pro seniory, Janáčkova ulice.

Číst dál...

sochaV prostoru křižovatky ulic Seifertova a Opletalova byla koncem října umístěna figura muže v nadživotní velikosti, kterou v rámci letního Hlínafestu vytvořil student Tomáš Otoupal a nazval ji Osud sudet. V těchto dnech můžeme Tomáše vídat, jak na soše provádí nějaké úpravy.

O jaké práce se jedná? - zeptali jsme se ho.

Číst dál...

mlynPenzion Hejlův mlýn srdečně všechny zve na Adventní setkání ve Mlýně, které se bude konat 30. listopadu od 10 do 12 hodin. Čeká vás pohoštění ve vejminku s čermenskými koláči, výbornou kávou, domácími sirupy a džemy, domácí cukroví a další dobroty. Během setkání budete mít možnost nákupu drobných vánočních dárků, dekorací a rukodělných výrobků.

Číst dál...

kinoMěstské kino se stalo místem, kde si Lanškrounští v den 25. výročí 17. listopadu připomněli dění v našem městě. Vzpomínková akce začala ve foyer, kde byly vystaveny fotografie a některé dokumenty z tohoto období. Ředitelka Městského muzea Marie Borkovcová poukázala mimo jiné na dochované fotografie Stanislava Vimra, jež zachycují celorepublikovou stávku konanou 27. listopadu 1989 právě na prostranství před kinem.

Číst dál...

danceTímto bychom Vás chtěli pozvat na TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ I. Z. Dance Studia, který bude probíhat ve dnech 24. – 28. 11. 2014 vždy v době výuky jednotlivých ročníků. Můžete se přijít podívat, jak probíhají klasické hodiny, a dokonce si můžete zkusit vše s námi! Není zcela nutné být na výuce vždy celou dobu, můžete přijít a odejít kdykoliv v průběhu hodiny. Veškerá výuka bude probíhat v sále č. 2 v MD fitness na Pivovarském náměstí v Lanškrouně.

Číst dál...

logoStřední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun pořádá Dny otevřených dveří, a to ve dnech:

pátek 21. 11. 2014  od 13 do 17 hodin

sobota 22. 11. 2014  od 8 do 12 hodin

sobota 10. 1. 2015 od 8 do 12 hodin

Číst dál...

hasiciV neděli 16. listopadu v 8.23 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Lanškrouna k dopravní nehodě do Rudoltic. Na silnici I. třídy se střetla dvě vozidla Škoda Felicia a Chevrolet. V jednom havarovaném automobilu cestovala jedna osoba, ve druhém dvě osoby. Z obou vozidel museli hasiči vyprostit po jedné osobě. Jednu z nich transportoval vrtulník Letecké záchranné služby do nemocnice.

Číst dál...