Dobré odpoledne, je neděle 24.5.2015. Dnes má svátek Jana / Vanesa, zítra Viola.

Zpravodaj

denSoučástí včerejšího Běhu do vrchu na Zámečku u Lanškrouna byl i dětský den, který připravilo Rodinné centrum spolu s DDM Damián za podpory města Lanškroun a faráře Zbigniewa Czendlika. Děti si užívaly herničky pro nejmenší, výtvarných aktivit, her, soutěží a vyzkoušeli si také své artistické dovednosti v otevřeném šapitó Cirkusu Legrando.

Číst dál...

blesakPojďte s námi prodávat i nakupovat, může to být zábava. Přijďte na bleší trh na nádvoří zámku v Lanškrouně v sobotu 30. května od 9 do 12 hodin. Akci organizuje RC Dětský svět ve spolupráci s Kulturním centrem. Výtěžek bude využit na provoz Kavárničky pro seniory.

Číst dál...

vlacekUž téměř padesát let jezdí po železniční trati Česká Třebová-Lanškroun motorové vlaky. Dnes však byl, opět po pěti letech, k vidění historický vlak se čtyřmi vagóny včetně bufetového v čele s parní lokomotivou 423.009.

U příležitosti 130 let existence železniční tratě mezi Lanškrounem a Rudolticemi připravil Chornický železniční klub spolu s Českými dráhami zvláštní jízdy, staré časy připomínal i personál v historických uniformách.

Číst dál...

zahradaMěsto Lanškroun v posledních dvou letech investovalo ze svého rozpočtu nemalou částku na revitalizaci zámecké zahrady, která propojuje centrum města z náměstí A. Jiráska s ulicí Třešňoveckou.
První etapa, díky které se stala zahrada v blízkosti centra města místem setkávání, byla realizována v letech 2013 a 2014.

Číst dál...

jmenovaniRada města Lanškroun jmenovala ředitelkou Základní školy na ul. Dobrovského Mgr. Danu Krátkou, a to s platností od 1. července 2015. Jmenovací dekret od starosty města Mgr. Radima Vetchého převzala budoucí paní ředitelka včera. Dana Krátká pracovala v minulosti jako zástupkyně ředitele školy a od února letošního roku byla pověřena řízením školy.

Číst dál...

150521-vlakyV sobotu 23. května si nejen železniční nadšenci připomenou 130 let existence železniční tratě mezi Lanškrounem a Rudolticemi. Chystají se zvláštní jízdy historických vlaků, včetně parní lokomotivy 423.009. Cestující nebudou jezdit pouze mezi Lanškrounem a Rudolticemi, ale vlak dále bude pokračovat do Třebovic v Čechách, České Třebové, Dlouhé Třebové a Ústí nad Orlicí. Cesta navíc bude lákavá tím, že se pojede částečně po, pro běžné cestující, nepřístupných tratích.

Číst dál...

soutezVyhodnocení nejlepších prací v próze a poezii, které byly zaslány do literární soutěže na téma „Kde hledat úsměv“, proběhlo 20. května v sále lanškrounského zámku. Odevzdáno bylo 72 příspěvků, což byl přesně dvojnásobek oproti prvnímu ročníku, konaného předloni. Děti psaly pohádky, básně, úvahy a např. i příběhy z denního života, z nichž hned několik mělo společné téma - vyprávěly o hledání kamarádů. Porota pracovala ve složení: předseda Jiří Faltus, členové Helena Faltejsková, Jaroslav Skalický, Růžena Šteflová a Radim Vetchý.

Číst dál...

-vystavaJunák – český skaut, středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun ve spolupráci s Městským muzeem Lanškroun srdečně zvou na výstavu „70 let skautingu v Lanškrouně“, která se bude konat od 30. května do 21. června v Městském Muzeu Lanškroun. Vernisáž výstavy s doprovodným programem se bude konat od 15 hodin na nádvoří zámku.

Číst dál...

sprejeriSprejerství je fenomén, který se nevyhýbá žádnému městu. Jednoznačně jde o trestnou činnost poškozování cizí věci či vandalismus a sprejerům hrozí v případě způsobení větších škod i několikaleté tresty odnětí svobody. Toto zdánlivě jednoduché téma je však mnohem složitější.

Jaké jsou principy tvorby graffiti, co může writer prožívat a co mu to přináší? I na tyto otázky odpovídá policejní psycholožka kpt. PhDr. Lenka Vlášková.

Číst dál...

srazStřední průmyslová škola elektrotechnická v Lanškrouně byla založena v roce 1961. Průmyslovka v Lanškrouně byla tehdy pobočkou Střední průmyslové školy železniční v České Třebové. První absolventi čtyřletého studia složili maturitu v roce 1965 – obor sdělovací elektrotechnika. Ředitelem školy v Lanškrouně byl v té době ing. Vojtěch Jeřábek.

Číst dál...