Dobré odpoledne, je čtvrtek 30.7.2015. Dnes má svátek Bořivoj, zítra Ignác.

Zpravodaj

fousekV pátek 31. července  od 20 hodin se můžeme těšit na skvělou zábavu se spisovatelem, básníkem, textařem, humoristou, písničkářem, cestovatelem a fotografem Josefem Fouskem.

Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor, kde také účinkoval až do roku 1998.

Číst dál...

lazekTuto neděli byla mimořádně dobrá viditelnost a cílem turistů byla mimo jiné i rozhledna na nedalekém Lázku. Vstupné nikdo nevybíral a kromě rozhledny, odkud je mimořádně krásný výhled na okolní krajinu, byl volný vstup do všech části bývalého občerstvení i Reichlovy chaty. Potkala jsem se tam se šokovanou partou motorkářů, kteří se dohadovali, jestli je to čerstvá věc, anebo jde o starší záležitost.

Číst dál...

rodinkaRestaurace Na koupališti vás zve 29. července na letní posezení u rybníka s Takovou (ne)normální rodinkou. Od 19:30 hodin pro vás bude zpívat Hanka Krejčová a na kytaru ji bude doprovázet Tomáš Krejča.

Číst dál...

fotbalBylo by překvapivé, kdyby se sedmdesáté výročí založení fotbalového oddílu v Lanškrouně slavilo jinak, než na zeleném trávníku. V sobotu 27. července byly k této příležitosti sehrány tři zápasy. Dopoledne oblékli dresy kluci z mladší a starší přípravky, odpoledne pak nastoupila za Lanškroun stará garda proti Internacionálům ČR. Mezi fanoušky, kteří se přišli podívat na zcela výjimečnou hru, bylo mnoho těch, jejichž život byl v minulosti spjat právě s lanškrounskou kopanou.

Číst dál...

historiePodle pamětníků byli zakládajícími členy SK Lanškroun pánové Otakar Färber, František Pazour, Josef Říha, Kazimír Tenenko, Ladislav Chládek, Václav Kovařík, Květoslav Jáneš a Jaroslav Lechnýř, který byl i prvním trenérem. Začalo se hrát od nejnižší soutěže a postupně se postoupilo až do Orlické I. B třídy.

Číst dál...

150726-jogaSrdečně zvu všechny přátelé jógy, ajurvédy, meditace, klidné mysli na setkání s MAITRÍM SUCHETASEM, který nás navštíví při své pouti po Evropě.

Číst dál...

klokanPřesně tak. Dnes se na maninské louce konal open air festival pro děti a dospělé nazvaný Klokan. Akce je určená pro celé rodiny, které zde mohou strávit odpoledne naplněné hudbou, zábavou, posezením v čajovně, soutěžemi, malováním i přiučením se různým dovednostem.

Číst dál...

klokanZveme vás v sobotu 25. července od 13 hodin na maninskou louku (ul. Lidická – směr na Žichlínek), kde se bodu konta festiválek pro děti a dospělé Klokan. Co se na festivalu bude dít a jaký bude hudební program se dozvíte z přiložených plakátů.

Číst dál...

fotbalLanškrounský fotbalový oddíl oslaví v sobotu 25. července výročí 70 let. Od 9:30 hodin bude hrát starší přípravka Lanškroun proti České Třebové a mladší přípravka Lanškroun s Kunčinou. Od 14 hodin budou moci diváci zhlédnout utkání Stará gardy TJ Lanškroun versus Internacionálové ČR. Přijďte fandit!!!

Číst dál...

goblinV neděli 26. července je svátek Svaté Anny a už po mnoho let pořádají albrechtičtí v jejich kostele Svaté Anny v tomto čase koncerty. Letos se tamnímu občanskému sdružení Šnek s podporou obce Albrechtice podařilo pozvat teplickou skupinu GOBLIN. Takže si poznamenejte do kalendáře: v neděli na Svatou Annu se sejdeme v 17 hodin v kostele nad Albrechticemi. Bude to stát za to.

Číst dál...