Good afternoon, it is Monday 25.7.2016. It is the nameday of Jakub, tommorow is the nameday of Anna.

Bulletin

regenMladíci kolem dvacítky, kteří si říkají ReGen, to v pátek 22. července na farní zahradě „rozjeli“. Hráli asi z padesáti procent svoje skladby, z převzatých to byly známé písně od Nirvany, které fandí, od Pink Floyd, Johna Lennona, Davida Bowieho a zazněl i song Karla Kryla.  

Read more...

zamecekNový zámek u Lanškrouna zahájil prohlídkový provoz po částečných opravách 7. 7. 2007 a po devíti letech a pár dnech přišel další jubilant. Průměrná roční návštěvnost vychází 2 770 návštěvníků, což je o cca 10 000 méně než celostátní průměr návštěvnosti památek, ale je to dost na to, že Zámeček je stranou hlavních cest, má však rozsáhlé podzemí s možností odhalení dalších podzemních prostor a tajemství.

Read more...

stalkerPo dobu více než dvou let zažívala jednadvacetiletá slečna z Prahy ze strany o osm let staršího muže hotové peklo. Náklonnost a přemíra přízně devětadvacetiletého muže z Lanškrouna mladé ženě narušovala soukromí natolik, že jí trpělivost s odmítáním jeho pozornosti po letech došla a ona se s prosbou o pomoc obrátila na policii.

Read more...

160722-nehodaVe čtvrtek 21. července pět minut po jedné hodině odpolední se na čtyřramenné křižovatce hlavní komunikace ulice B. Smetany s vedlejší komunikací ulice Nerudova v Lanškrouně střetl cyklista s osobním vozidlem.  

Read more...

retailV srpnu 2015 jsme zveřejnili informaci, že vedle hypermarketu Kaufland mají vzniknout další obchody, tzv. retailpark. Výše investičních nákladů má být 30 mil. Kč. Optimistický odhad předpokládal začátek prací na jaře 2016 a otevření obchodů v listopadu 2016.

Read more...

hodinyV minulosti jsme byli zvyklí na otáčivé hodiny na náměstí J. M. Marků v prostoru mezi poštou a "mlíčákem". Jednalo se o hodiny, na nichž byly umístěny reklamní plochy využívané místními firmami. Reklamní společnost, jež hodiny vlastnila a starala se o ně, ukončila v Lanškrouně svoji činnost už před několika lety .Od té doby občané kritizovali, že hodiny "nejdou".

Read more...

hlasChtěli byste si poslechnout či zazpívat spolu s Ivanem Hlasem známé písně jako jsou „Aranka umí hula hop" či „Na kolena" z již kultovního filmu Šakalí léta?

Tak neváhejte a v předprodeji přímo v Music Baru Forea si vyzvedněte lístky a zarezervujte své místo.

Read more...

nehodaVíkend pomalu končil (17. července 2016, 20:50 hodin), když jel šestadvacetiletý řidič osobního automobilu na silnici mezi obcemi Skuhrov a Ostrov. Na přímém úseku komunikace se pravděpodobně plně nevěnoval řízení, přejel vpravo na travnatý břeh a ve smyku narazil do listnatého stromu.

Read more...

sloniUž jste potkali v Lanškrouně slona? Obyvatelé sídliště U Papíren mohou v těchto dnech pozorovat hned tři, jak se poblíž škvárového hřiště ráchají v bahně. Afrika to sice není, ale i malá louže se počítá...

Read more...

misaAsi před měsícem jsme psali o srazu Motobandy Lanškrounska v areálu Obory Hurt, kde se sjelo přes 130 motorek. Akce měla charitativní ráz a byla na ni pozvána také paní Marie Mastíková s dvanáctiletým synem Míšou Urbanem, který trpí hydrocefalitidou. Den před motosrazem však musel Míša na operaci mozku, takže výtěžek akce i dárky, které pro něj měli motorkáři připraveny, mu mohli předat se zpožděním - až včera.

Read more...