Good morning, it is Wednesday 23.4.2014. It is the nameday of Evžénie, tommorow is the nameday of Vojtěch.

Bulletin

smejdiV článku „Masopust pod taktovkou Šmejdů“, jsme 16. dubna na těchto stránkách popsali průběh předváděcí akce, která se konala o den dříve v restauraci U Krkovičky. O vyjádření k popsaným skutečnostem jsme zároveň požádali Českou obchodní inspekci: Takový průběh akce, od pozvání konkrétních spotřebitelů, až po způsob jejího ukončení, je téměř učebnicovou ukázkou porušování řady ustanovení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele,“ zní odpověď Zdeňka Krula z oddělení ochrany spotřebitele Ústředního inspektorátu ČOI.

Read more...

140422-zabava26. dubna od 20 hodin se koná v Kulturním domě v Horních Heřmanicích Pouťová zábava. O hudbu se postará DJ Larry - Ladislav Filipi. Zahraje hity od AC/DC, Kabát, Olympic, ABBA a dalších.

Read more...

krabiceKonkrétní akce ke Dni země budou letos v Lanškrouně probíhat 22. a 24. dubna. Žáci základních a středních škol se svými učiteli a členové některých spolků budou uklízet veřejná prostranství, okolí škol, rybníků a komunikací. My jsme dnes narazili například na odpad, který by se v přírodě rozkládal 15 roků (plechovka), sedm desetiletí (plastový kelímek) a dokonce několik tisíc let (skleněná lahev).

Read more...

140421-pozarDen po požáru hlídají budovu vyhořelé galvanovny policisté i hasiči. Ti zabezpečují poslední doutnající místa. Podle zpráv z médií je škoda na budově 200 milionů korun. Nejviditelnější je poškození v zadní části budovy (směrem od centra města). Vedlejší budova elektra se zdá být požárem nezasažená.
Požár vypukl v neděli před 12. hodinou. Kolem 14. hodiny došlo k výrazným komplikacím způsobenými mimo jiné výbuchy. Až po 18. hodině se dostal požár pod kontrolu.

Read more...

pozarDnes těsně před polednem spustily v Lanškrouně poplach požární sirény. Tři hasičská auta dorazila do areálu bývalé Tesly Lanškroun, kde hoří v prostorách firmy Kozák. Budova i okolí jsou hustě zakouřené, je cítit nepříjemný a intenzivní zápach. Hasiči zasahují v plynových maskách. (12:37 hod.)

Read more...

majalesLetošní Majáles, který v Lanškrouně pořádají tradičně studenti septimy a třetího ročníku zdejšího Gymnázia, má podtitul „Než zazvoní zvonec“. Zahájí ho ve 13 hodin král a královna Majálesu a poté se průvod masek, k němuž se může připojit i veřejnost, vydá z náměstí na ul. 5. května, kolem Krčmy a přes Jiráskovo náměstí zpět. Plánovaný program začne na náměstí J. M. Marků už deset minut po 13 hodině a skončí ve 22 hodin. Pokračovat  bude afterpárty v Apollu.

Read more...

140417-koupalisteRestaurace Koupaliště pro vás připravuje na 18. - 20. dubna velikonoční speciality.


Těšit se můžete na:
750g Konfitovaná hovězí žebra, hořčice, křen, beraní rohy, chléb - 195,-
480g Jehněčí kolínko na fazolích, chléb - 339,-
480g Jehněčí kolínko s listovým špenátem a šťouchanými brambory - 349,-

Read more...

smejdiTak jsme teď, v půli dubna, našli ve schránce pozvánku na soukromý Masopust v restauraci U Krkovičky. Slibovala veselou zábavu s harmonikářem a známou zpěvačkou, tanec, ochutnávku salámů, klobás, sýrů a navíc tašku dobrot jako výslužku.

Pořadatel neuveden! Šmejdi pořád roztahují sítě.

Read more...

dvorekDnes poprvé si děti mohly hrát na nově upraveném dvorečku patřícím k budově základní školy na náměstí J. M. Marků (patří pod ZŠ Al. Jiráska). Ten byl až do loňského podzimu v žalostném stavu.   „Chtěli jsme, aby děti mohly o přestávkách ven a protože jsme ve středu města, nebylo kam. Tady se to vyloženě nabízelo, akorát to chtělo vymyslet tak, aby se využil každý kousek toho prostoru,“ uvedla ředitelka školy Monika Dušková při dnešním slavnostním otevření.

Read more...

vejceVýsledky návštěvnické ankety o Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska byly dnes vyhlášeny těsně před ukončením výstavy. Návštěvníkům se nejvíce líbilo marcipánové vajíčko od Jindřišky Holečkové z Lanškrouna. Paní Holečková má 76 let a je členkou místní organizace Svazu tělesně postižených, který výstavu pořádal. Hlasování se zúčastnilo 366 lidí, výstavu si celkem přišlo prohlédnou 400 návštěvníků.

Read more...