Good afternoon, it is Thursday 29.9.2016. It is the nameday of Michal, tommorow is the nameday of Jeroným.

Bulletin

pokoj30. 9. 2016 – 19:30 hod. – sál lanškrounského zámku
Bratislavské Hudební Divadlo
MANDARINKOVÝ POKOJ – Robert Thomas

Komedie plná francouzského espritu a šarmu nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných, krátkých jednoaktovkách s překvapivým, někdy přímo detektivním závěrem.

Read more...

anketa1Z lanškrounského regionu kandiduje v krajských volbách, konaných 7. a 8. října, do zastupitelstva 23 lidí. Všem jsme položili dvě otázky. Odpovědi jednotlivých kandidátů budeme v abecedním pořadí postupně zveřejňovat. Dnes odpovídá Mgr. Zdeněk Baborák a Ing. Bohumil Bernášek:

Read more...

piknikPočasí dnešnímu "Kytarovému pikniku" v zámecké zahradě vyloženě přálo. Zábavu rozproudili Jirka Hurych a Simona Oláhová, postupně se přidávali další. Hodně lidí, opékání buřtů, pohoda... a ti, kteří nehráli na nějaký hudební nástroj, si aspoň zpívali. Krásná atmosféra!

Read more...

skolaTak by se jednou větou dal charakterizovat výstup z besedy U kulatého stolu, pořádané minulý týden Základní školou Dobrovského. Svolalo ji vedení školy a pozvání přijali senátor Ing. Petr Šilar, Mgr. Robert Šťastný, poradce v technickém vzdělávání studentů pro ŠKODA-AUTO a ČEZ, starosta a místostarosta Města Lanškroun, zástupci několika velkých místních firem a Ing. Jaromír Kříž, jednatel společnosti MERKUR, vyrábějící legendární stavebnice. A s nimi pedagogové z Dobráku.

Read more...

leteckeVčerejší krásné počasí lákalo ven. Podívejte se, jaké krásné snímky Lanškrouna, Jakubovic, Dolní Čermné a Lukové nafotil Stanislav Vimr z rogala.

Read more...

160927-modryTento víkend se připomínalo výroční narození legendárního brankáře Bohumila Modrého. Ten se narodil 24. září 1916 v Praze a po roce 1945 spojil svůj život právě s Lanškrounem. Bóža Modrý je jeden z nejznámějších lanškrounských občanů. V roce 1947 a 1949 se stal s národním týmem mistrem světa v ledním hokeji. Po vykonstruovaném procesu v roce 1950 byl poslán do vězení a uranových dolů, což mělo velký vliv na jeho zdraví.

Read more...

160927-obuvNabízíme k pronájmu obchodní prostory na náměstí v Lanškrouně, které jsou vhodné pro prodej zboží, nebo provoz kavárny. Velikost obchodních prostor je více než 30 m2 a velikost zázemí téměř 20 m2. Prostory budou částečně rekonstruovány.

Read more...

atletikaPod hlavičkou Tělovýchovné jednoty Lanškroun se od října rozběhne dětský atletický oddíl určený pro děti ročníku 2005 až 2009 (2. až 5. třída).
Informativní schůzka proběhne 4. října v 16 hod. na atletickém stadionu v Lanškrouně. První trénink proběhne ve čtvrtek 6. října v 16 hod.

Read more...

nehodaZřejmě rychlá jízda řidiče zapříčinila náraz osobního automobilu do stojícího auta na silnici I. třídy č. 43 u obce Damníkov.

Poslední neděli tohoto měsíce 25. září odpoledne šestadvacetiletý řidič ze Svitavska jedoucí autem značky Škoda Fábia od Damníkova směrem na obec Rudoltice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, situaci v provozu a výhledovým poměrům, nedostatečně zareagoval na zpomalení a poté zastavení vozidla značky Renault jedoucího před ním.

Read more...

160926-senatVšem sedmi kandidátům do Senátu za obvod Orlickoústecka jsme položili stejné otázky. Mírně odlišné otázky dostal pouze Petr Šilar, který mandát obhajuje. Níže najdete odpovědi všech, kteří nám odpověděli.
Volby do Senátu se uskuteční společně s krajskými volbami 7. a 8. října.

Read more...