Good evening, it is Wednesday 22.2.2017. It is the nameday of Petr, tommorow is the nameday of Svatopluk.

Bulletin

170211-masopustMěsto Lanškroun ve spolupráci s Městským muzeem Lanškroun a Kulturním centrem Lanškroun připravuje na  25. února sedmnáctý ročník Lanškrounského masopustního průvodu a veselice. Oslavy masopustu budou zahájeny v deset hodin dopoledne na nádvoří lanškrounského zámku „Zabijačkovým gulášem pana starosty a sladkým mámením pana místostarosty“ spojené s ochutnávkou tradiční zabíjačky.

Read more...

170216-masopust8. ročník rudoltického masopustu se uskuteční v sobotu 25. února u obecního úřadu.

Program:
9:30 - odjezd autobusu od školy na Zámeček - pozvání občanů do průvodu
10:00 - odjezd autobusu ze Zámečku
10:30 - zahájení u obecního úřadu - vystoupení kejklíře Vojty Vrtka, živá hudba, sraz maškar
Následně odchod masopustního průvodu obcí v maskách i bez.

Read more...

170221-doddZákladní škola Dobrovského pořádá ve středu 22. února Den otevřených dveří. V dopoledních hodinách (8  -11.40) se mohou rodiče podívat do výuky.

Program:
Ukázková hodina v 1. třídě (15 hod.)
Beseda s ředitelstvím školy (15.45)

Read more...

170220-cermnaSnímky z veselého Masopustu v Horní Čermné, který se konal 18. února, pořídil Adam Dušek. Na vesnici chodí maškary opravdu od domu k domu, kde je jim nabídnuto (ponejvíce tekuté) pohoštění.  

Read more...

170219-bedaNulté číslo školního časopisu ZŠ Smetanova vyšlo poprvé v září 1995. U jeho zrodu byly čtyři žákyně šesté třídy, které zaujal časopis z jiné základní školy. V roce 1994 vznikl „první pokus“ s názvem „Škola a my“ napsaný přes několik kopírovacích papírů na psacím stroji. Okamžitě si získal své příznivce, takže další číslo se již vytvářelo na počítači a kopírovalo ve škole. Diskutovalo se i o novém názvu, až zvítězil návrh, aby nesl jméno spojené s názvem školy Bedřicha Smetany – Béda.

Read more...

170218-deponieNabídli jsme vám možnost tipnout si, do kdy roztaje sníh navezený na skládku technických služeb. Ze stovky odpovědí 61 upřednostnilo první variantu, a to, že sníh roztaje do května.  31 čtenářů hlasovalo pro červenec. Září netipoval nikdo a 8 lidí si myslí, že do konce roku nahromaděný sníh vůbec roztát nestihne. 

Read more...

170218-vodaVážení spoluobčané,
dnes v odpoledních hodinách byla v Lanškrouně nahlášena havárie vodovodního řádu (prasklé potrubí) v oblasti "Teslov".
Z důvodu této havárie nepoteče voda, bude se to týkat především ulic Smetanova, Krátká a možná i dalších ulic v této lokalitě. Doporučujeme Vám předzásobit se pitnou vodou. Předpokládáme, že havárie bude odstraněna nejpozději do 24 hodin.

Read more...

170216-microlaS unikátní myšlenkou rozdat dětem 7. tříd mikropočítače BBC micro:bit a podnítit tak jejich technickou tvořivost přišla loni nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii. Stejnou šanci jako žáci v Anglii, dostanou i ti na Lanškrounsku!

V rámci pilotního projektu Nadačního fondu micro:la dostane pravděpodobně stejná věková skupina tento kapesní počítač a bude na každém dítěti, jak s ním naloží.

Read more...

170216-snihHromady sněhu, které během lednového a únorového sněžení vznikaly po celém městě, byly postupně odváženy na deponii technických služeb ve směru na Žichlínek. Množství uloženého sněhu by si asi nikdo odhadnout netroufl. Zkuste si tedy alespoň tipnout, kdy podle vás sníh roztaje:

Read more...

170216-turistiTěžko se tomu uvěří: kdo se ve dvaceti letech účastnil prvního ročníku PŘEJEZDU JESENÍKŮ, tomu je letos, kdy se jel 41. ročník, šedesátjedna roků! Od pátku 27. do neděle 29. ledna putovalo 94 účastníků celkem 115 kilometrů po běžkařských trasách ve třech denních etapách od Skřítku po Malou Moravu. Je to dnes už ojedinělá turistická akce takového rozsahu v České republice, měřeno délkou tras, rozsahem služeb a počtem účastníků.

Read more...