Dobré odpoledne, je středa 21.8.2019. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

Na adventním koncertě vystoupili místní dětiPrvní předvánoční neděli oslavovali v mnoha obcích.
Vskutku důstojně vstoupili do času adventu občané obce Lubník. Nejdříve se v místním kostele uskutečnil vánočně laděný program, ve kterém vystoupili místní mladí lidé, kteří nám připomněli průběh adventu v dobách minulých. Dále se představil Pěvecký sbor Gymnázia Lanškroun pod vedením paní profesorky Dany Moravcové.

 Velký úspěch také sklidily místní děti, které v krásných kostýmech předvedly velmi působivou scénku coby andělíčci v nebi. Velmi příjemným překvapením pro pořadatele byla hojná účast, kostel byl zcela zaplněn – přišlo přes 150 lidí.
Po skončení koncertu pokračoval program na místním kulturním sále, kde bylo připraveno 12 výtvarných dílen pro děti i dospělé, ve kterých si mohl každý, bez ohledu na věk, zkusit vytvořit nejrůznější vánoční ozdoby např. z drátků a korálků, pedigu, perníku nebo slaného těsta, z papíru, přírodních materiálů, svíček či sladkostí. Kdo si na vlastní tvorbu netroufl, mohl si nakoupit dekorace, věnce, svícny, ozdoby či rukodělné výrobky, ale také nějakou tu sladkost či voňavý čaj ve „stáncích“ přímo na sále. Souběžně zde mohl obdivovat umění místních hospodyněk na výstavě vánočního cukroví nebo výrobky z keramiky, se kterými se předvedli jak místní, tak děti z keramického kroužku při ZŠ v Žichlínku.
Pamatováno bylo i na úplně nejmenší děti, pro které byla připravena u malých stolečků spousta vánočních omalovánek a každý příchozí si zde mohl napsat svůj dopis Ježíškovi a odeslat ho nebeskou poštou...
Občerstvení bylo zajištěno v přilehlém výčepu a přímo na sále bylo možné posedět a dokreslit předvánoční náladu třeba svařeným vínem, nebo horkou medovinou. Vyvrcholením akce, kterou za přispění místního obecního úřadu uspořádali členové sdružení Sokol, se stalo venkovní koledování a slavnostní rozsvícení vánočního stromu, při kterém se rozdávalo vystavené cukroví.
Foto i video z akce je k nahlédnutí na

www.lubnik.cz.


Za TJ Sokol Ilona Matějková

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.