Dobré odpoledne, je středa 21.8.2019. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

Malý Mikuláš a čertiTuristé se letos tradičně vydali na mikulášský výlet s nadílkou a občerstvením v sobotu 5. prosince. Sedmikilometrovou trasou do Albrechtic a Sázavským údolím do kulturního domu v Nepomuku. Zejména děti si to užily – maskérka je vyzdobila a Mikuláš s čertem a andělem je po básničce či písničce odměnili dárkem.

Je to tradiční akce s obvyklou návštěvností mezi 80 a 100 turistů a jejich rodinných příslušníků. Letos jich bylo okolo 80. Nabízejí se zabijačkové pochoutky a pití všeho druhu, ale především zavládne velice družná atmosféra. Z přípravného a provozního týmu zaslouží pochvalu kuchaři vedení „Bratrem“ Novákem s podporou Jiřiny Vosátkové, Slávky Šlezingerové a Zdeňka Berana. Na podiu byli hlavními osobami Mikuláš Milan Fišera, moderátorem byl čert Jan Frank doplňovaný neposednou čerticí Danou Hegrovou, a anděl Tomáš Bezdíček rozdávající dárky..
V přísálí nabízela své zboží firma specializovaná na sportovní oděvy a prádlo, s příznivými cenami.
Byla to i „rozcvička“ na výroční členskou schůzi lanškrounského Klubu českých turistů. Ta se koná již ve čtvrtek 10. prosince od 18 hodin v restauraci U Krkovičky. Tato akce je určená jen členům KČT.


Jiří Kohout

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-1 #1 :- 2009-12-08 23:11
Myslim si ze to jsou spise Nepomuky, ne Nepomuk...Mikul ášská lanškrounských turistů v Nepomukách :evil: :shock: