Dobrý podvečer, je úterý 21.1.2020. Dnes má svátek Běla, zítra Slavomír.

Karneval v LukovéNA VENKOVSKÉM DVOŘE - to bylo téma letošního dětského maškarního karnevalu v Lukové pořádaného v sobotu  27. února 2010 v kulturním domě. Přišla spousta princezen, dokonce i král, vodník, drak, hasič, pirát i včelka Mája, také baletka, kostlivec, čarodějnice, víla Amálka a mnoho dalších.

Téměř divadelní kulisy na uvedené téma s vesnickým stavením, spoustou zvířátek, vraty do dvora, pumpou u studny či holubníkem vytvořily p. Božena Vacková, Michala Jobáková, Zuzana Prokopová a děti ze ZŠ a MŠ Luková.
P. Zuzana Prokopová všechny přivítala a po sále se několikrát prošel  průvod masek při známých populárních písničkách. Při hudbě se tancovalo, probíhaly soutěže klasické i tématické – děti např. soutěžily ve zpívání písniček o hospodářských zvířátkách a podobně. K příjemné pohodě přispělo i pestré občerstvení u pultu p. Evy Jandové, o hudební doprovod a ozvučení se staral p. Karel Prokop.
V pozdních odpoledních hodinách se pak již unavené masky se svým doprovodem a s cenami z bohaté tomboly odebraly do svých domovů.
Na jaké téma asi bude ten příští karneval?


Za OÚ Luková: M. Fojtů


 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.