Dobré odpoledne, je pondělí 20.1.2020. Dnes má svátek Ilona, zítra Běla.

Kolovadlo 14Kdo by řekl, že se vprostřed týdne po poledni sejde plných 44 cyklistů na cesty po třech trasách. Nejvíc – 27 – jich jelo po trase měřící, jak se ukázalo, ne 50 ale 60 km. Deset jelo ještě víc – přes 70 kilometrů. A sedm si dalo 22 kilometrů jako rozcvičku po zimě. Dva defekty pneumatik, jinak pohoda.

Členové Klubu českých turistů v Lanškrouně, nazývající se několika přezdívkami jako „Oldcyklisté“, „Turbodůchodci“ nebo jen „Kolaři“ si dali ostrý start do jarní sezóny.
Příznivé počasí s pronikavým sluncem ale se stálým větrem vanoucím, jak se zdálo, stále proti nim, se podílelo na zdařilé vyjížďce.
Na cestě skupiny B se střední zátěží a proto nazvané NORMÁLNÍ byla jen dvě významnější stoupání. Skupina A těch vytrvalejších s názvem TURBO si trasu na nejvzdálenějším bodě prodloužila na Žampach a pak oproti původnímu záměru se nevracela na základní trasu do Dolní Dobrouče, protože bahnitý terén to nedovolil. Museli proto jet až do Letohradu a pokračovali přes Verměřovice na Dolní Čermnou. Jejich odhad 70 km byl také překonaný.
Zážitkem je plynulý průjezd cyklostezkou přes dvojici měst Česká Třebová-Ústí nad Orlicí a dál na Letohrad. Ach, Lanškroune...
Kam se pojede ve středu za týden?
To zůstane tajemstvím až do úterka dopoledne.

 


Text: Jiří Kohout
Foto: Jan Kostelecký a František Černý

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.