Dobré odpoledne, je pondělí 20.1.2020. Dnes má svátek Ilona, zítra Běla.

VítězovéZahájení závodní sezóny v lovu ryb udicí na plavanou a feeder proběhlo již tradičně v Lanškrouně na Krátkém rybníce.
O víkendu 2. – 4. dubna přijelo do Lanškrouna mnoho osobností české plavané a dalších závodníků z různých částí celé republiky, aby si zde, poprvé v roce 2010, změřili své síly.

Pepíkovský závod je velice oblíbeným nebodovaným závodem, takže vše probíhalo v přátelském duchu. Další závody, které Pepíkovský závod odstartoval, již budou probíhat v rámci soutěží I. a II. ligy, pohárových soutěží a soutěží MiČR.
Závodníci se začali scházet u Krátkého rybníka již v pátek, kdy byl na programu oficiální trénink. Závodníky i pořadatele velice zaskočilo aprílové počasí, kdy napadlo téměř 10 cm sněhu. To však neodradilo asi 15 soutěžních dvojic, které využily možnost trénovat na závodní trati.
V sobotu byly naplánovány dva závody a v neděli jeden tříhodinový, které pořadatelé spolu se závodníky zahájili losováním míst pro každou z 37 dvojic. Počasí nám přálo, a tak jsme s napětím čekali, zda se budou chytat ryby tak, jak napovídal páteční trénink. Po odstartování závodu bylo všem jasné, že ryby budou brát opatrněji a závod bude na některých vylosovaných místech těžký. Po každém ze dvou sobotních kol proběhlo vážení úlovků. Největší váha jedné dvojice v jednom kole byla v sobotu více než 32 kg. V úlovku převládal kapr a cejn. V nedělním tříhodinovém závodě nachytala nejvíce dvojice z HG Brno. V úlovku měla 17 ks kapra, několik cejnů a velkého tlouště. Váha jejich úlovku byla 34,3 kg. Po skončení nedělního závodu proběhlo sčítání výsledků ze všech tří kol a na předních místech se umístili tito závodníci:
1. místo - Konopásek Josef ml., Novák Milan z RSK Pardubice (Josef Konopásek je vicemistr Evropy, člen vítězného družstva I. Ligy a státní trenér seniorské reprezentace)
2. místo - Ludvík Jiří, Kuba Jiří z Kutné Hory
3. místo - Zdeněk Haflant a Jiří Hrazdil z klubu HG Brno
Na závěr je třeba poděkovat Josefu Konopáskovi za poskytnutí cen pro závodníky od firmy Colmic, Restauraci Maniny a Řeznictví a uzenářství pana Kocourka, kteří pro závodníky připravili vynikající občerstvení. Zázemí závodníkům poskytla MO Lanškroun a Hotel Starý Mlýn, kterým děkujeme za příjemné prostředí a vstřícný personál.
Další závody na Krátkém rybníce se uskuteční 24. a 25. dubna 2010. Těchto závodů se může zúčastnit široká rybářská veřejnost. V sobotu budou soutěžit dospělí a mládež, v neděli 25. dubna děti do 15 let. Pořadatelé pro Vás připraví tradiční speciality z udírny a grilu. Těšíme se na Vás.

 


Za pořadatele Radim Vetchý a Miloš Vávra

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.