Dobré odpoledne, je pondělí 20.1.2020. Dnes má svátek Ilona, zítra Běla.

PřírodaTaké pro orlickoústecký Klub českých turistů jsou kopečky na východ od Lanškrouna zajímavým terénem. Svůj cykloturistický výlet na Drozdovskou pilu s délkami tras 70 nebo 100 kilometrů naplánovali na přespříští sobotu 24. dubna a lanškrounští se k nim přidají.

V Ústí nad Orlicí jsou dva odbory Klubu českých turistů: KČT Ústí nad Orlicí a KČT HORAL Ústí nad Orlicí.
Ten první již po dvaadvacáté organizuje cykloturistický výlet na Zábřežskou vrchovinu s nejvzdálenějším bodem Drozdovská pila a s organizačním centrem v pohostinství „U Filipů“ v Žichlínku, kde se budou vydávat diplomy za účast.
Logo akce vytvořil známý malíř a karikaturista Pavel Langhans z České Třebové, ale organizátoři na rozdíl od jeho pojetí cyklisty se šátkem na hlavě zdůrazňují, že „JEDEME V PŘILBÁCH!“
Náš Klub českých turistů v Lanškrouně využije příležitost a vydá se také po části trasy naplánované pro „stovkaře“ z Ústí nad Orlicí. A měřící přibližně 40 kilometrů.
Vyjedeme v půl desáté z obvyklého stanoviště u Magdalénského kostela.
Lanškrounští pěší turisté při svých výletech už Drozdovskou pilu, respektive hostinec s tímto názvem, po Novém roce navštívili dvakrát. Poprvé hned 4. ledna a znovu před týdnem, v sobotu 4. dubna, na cestě z Hoštejna do Lanškrouna.
Tento poslední výlet ještě nabídl 12 turistům na severním svahu z Lázku do údolí Hraničního potoka „zimní“ typy překážek – zbytky sněhových závějí, blátivý terén po dřevařských vozidlech a polámané větve po některé z podzimních nebo zimních kalamit.
Uvidíme, jak se v příštích dvou týdnech vyvine počasí, dlouhodobé předpovědi nejsou příliš spolehlivé, takže budeme doufat.
Lanškrounskou skupinu účastníků cyklovýletu povede Jan Toninger.


Text: Jiří Kohout
Fotografie z výletu přes Drozdovskou pilu 4. dubna: Jan Kostelecký a František Černý

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.