Příjemnou noc, je pondělí 3.8.2020. Dnes má svátek Miluše, zítra Dominik / Dominika.

VolejbalDne 18. - 19. 12. 2010 se konal v Lanškrouně Český pohár kadetek. Hrály jsme v sobotu 18.12.2010 od 09:00 s Děčínem, který nás porazil. Nebyly jsme 100% soustředěné a rozehrané. První set byl velmi vyrovnaný (22:25), ale ten druhý set nám nešel příjem a prohra byla jasná (10:25).

Druhý zápas v 13:00 proti Žatci se nám už vedlo lépe. Začly jsme více komunikovat. Nejdříve jsme prohrávaly, ale 1. set jsme vyhrály (25:17). V druhém setě nás porazil Žatec 26:24. Tie-break vyhráváme 21:19. Po velkém boji jsme nakonec uspěly. V 15:00 zahajujeme 3. zápas protiTurnovu. Celý set jsme prohrávaly, ale v koncovce jsme se zvedly a vyhrály 25:23 hlavně díky fanouškům, kteří již začali přicházet. Další set jsme prohrávaly. Konec byl však radostný. Další výhra (25:21) po velkém boji. Proti Náchodu jsme nastoupily v 16:00 a prohrávaly jsme 7:3 a do konce setu se ani tak moc nevedlo a prohrály jsme (25:16). Druhý set nás smůla opoustila. Vyhráváme (25:22). Rozhodující set vyhráváme (15:6). Poslední zápas v sobotu byl největším překvapením. Proti hráčkám Opavy jsme nastoupily s tím, že si půjdem hezky zahrát. Nikdo nepočítal s tím, že by jsme je porazily. Proto jsme pozměnily sestavu a nahrávala Míša Kulhánková a na libero šla Terka Musilová. Překvapivě přišlo spoustu diváků a my se díky tomu více snažily a zamakaly tak, že jsme vyhrály (25:10). Druhý set se nám už tolik nevedlo a prohrály jsme (22:25). Třetí set nezačel moc dobře. Prohráváme (6:2). Naštěstí jsme se vyhecovaly a porážíme Opavu (15:13). Výhra je doma. V tomto zápase byly velmi důležité bloky, které obstarala Evča Beránková. Dále dobře oběhané pole a úspěšná hru na síti.
V neděli nás čekaly nelehké soupeřky. Hned první zápas prohráváme proti hráčkám Liberce v prvním setu (22:25). Druhý set se nám nepovedlo otočit. Holky z Liberce měly těžké podání a nám se ho nepodařilo přijmout dostatečně dobře. Když, už se nám to podařilo, nebyly jsme schopné balon razantně položit. Díky tomu jsme prohrály (25:19). Do našeho posledního zápasu jsme nastoupily s velikým nasazením. Hlavně díky tomu, že jsme hrály proti Prostějovu. Každý zápas proti nim je veliká výzva. První set byl vyrovnaný, ale hráčky z Prostějova hrály jistěji. Díky tomu vyhráli (25:23). Druhý set se ale ukázalo, že i malé městečko jako Lanškroun hraje krásný volejbal a poráží prostějov (25:12). Pomohla nám 90% procentní komunikace a fandové, kteří jako vždy nezklamali. Poslední set byl velmi napínavý. Proběhly zde krásné a dlouhé výměny, ale nakonec po dramatické hře a vyřvaných hlasivkách lanškrouňáků prhráváme (19:21). Verča Svatoňová výborně oběhala pole na postu diagonální hráčky. Evča a Picina zahrály pár moc hezkých balonů na bloku a smečařky (Kikina, Káťa a Verča Marešová) výborně ustály nahrávky na kůl. Bohužel za nás nemohly hrát Kikina Šimková a Terka Jandová z důvodu nemoci a Marťa Píšová. Na další pohár s váma holky počítáme.
Děkujeme všem fanouškům kteří přišli, ale hlavně POŘADATELŮM.


Text: VO TJ Lanškroun
Foto: Hynek Brýdl

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.