Dobrý večer, je pondělí 3.8.2020. Dnes má svátek Miluše, zítra Dominik / Dominika.

Big BandVánoční náladu, klid a pohodu za mrazivého podvečeru v druhý svátek vánoční, na Štěpána, přinesl koncert Big Bandu Lanškroun. Mluveným slovem již tradičně provázely zpěvačky Zuzka Zedníčková a Martina Šimková.
Úvodní píseň „Vánoční čas je tady“ zazpívala Zuzka Zedníčková.

Tato píseň pochází z alba Charliho Browna a stala se vánočním evergreenem nejen v USA, ale po celém světě. Další velmi známou vánoční píseň, oblíbenou hlavně u dětí „Vánoce, vánoce přicházejí“ zazpíval malý, mladý muž Míra Kaplan. Z repertoáru Pražského synkopického orchestru z úst Martiny Šmikové sálem zněla skladba „Prosinec a sníh“. Poslední pěveckou hvězdou, která se tento večer představila byl Richard Kohout s písní „Šťastné Vánoce“ a sólo na trombon si k této písni zahrál David Skalický.
I v druhé části večera se sálem nesly vánoční skladby jako například „Ave Maria“ (Zuzka Zedníčková), „Narodil se Kristus pán“ (Míra Kaplan), „Bílé Vánoce (Richard Kohout). Jako každoročně nechyběla nádherná vánoční píseň „O Holy night“ v podání Martiny Šmikové.
Na závěr pohodového koncertu Big Band zahrál sérii vánočních koled, u kterých si zanotovala i většina z přibližně 150 posluchačů, kteří zaplnili sál společenského domu. Jako přídavek nám všichni zpěváci (Zuzka, Martina, Richard a Míra) zazpívali Tichou noc, kde si sólo na trombón vystřihnul i kapelník Josef Pilný.  Big Band Lanškroun opět nezklamal, podařilo se jim umocnit vánoční atmosféru a návštěvníci odcházeli v dobrém rozpoložení...


Text: Martina Brýdlová
Foto: Hynek Brýdl

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.