Příjemnou noc, je úterý 4.8.2020. Dnes má svátek Dominik / Dominika, zítra Kristián.

Hořící tržnicePo deseti měsících od požáru lanškrounské tržnice jsme oslovili Policii ČR s dotazem v jaké fázi se nachází, případně jak dopadlo, vyšetřování. Por. Bc. Iveta Lehká nám odpověděla: "Případ požáru v Lanškrouně byl v polovině roku ukončen. Policistům se nepodařilo vypátrat v zákonné lhůtě pachatele a proto museli celý případ odložit.

V případě, že se vyskytnou jakékoliv další skutečnosti, které by mohly napomoci případ objasnit, bude opět otevřen."
Požár Městské tržnice propukl 26. února 2010 kolem půl deváté večer. Dle závěrů vyšetřování se nejpravděpodobnější příčinou požáru jeví úmyslné založení nezjištěným způsobem a z dosud nezjištěných důvodů. Ačkoliv se bezprostředně po požáru hovořilo o škodě ve výši 5 milionů korun, soudní znalec přizvaný Policií ČR škodu na zničené nemovitosti vyčíslil v celkové výši 2 550 000 Kč. Nemovitost je pojištěna u Generali Pojišťovny. Dle sdělení vedoucí kanceláře starosty a tajemníka ing. Petry Brejšové náhrada škody městu Lanškroun dosud uhrazena nebyla. Pojišťovna celou událost nechala posoudit dalším znalcem, předběžně přislíbila vyplacení peněz na začátku měsíce ledna.

 
Marie Hrynečková

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-2 #7 Musílek 2010-12-29 11:00
Prosím Vás co chcete od policie - už něco vyšetřila z kauz když to trošku smrdí politikou. Snad nechcete aby to ve zkorumpovanem Lanškrouně bylo jinak. To by nejdříve musela chtět to vyšetřit sama policie. Ta radši buzeruje za parkování.
0 #6 Guest 2010-12-28 18:36
a možná všem, kteří jsou placeni za to co skutečně udělají a ne jen za to, že chodí do práce - "se nepodařilo vypátrat v zákonné lhůtě ".
Těď si vemte ten údiv vyšetřovatelů nad výplatní páskou, kde by bylo místo cifry v kolonce převedeno na účet napsáno - "nepodařilo se vyplatit v zákonné lhůtě".
Asi sme moc zhýčkaní seriály typu Policie LA :woohoo:
+6 #5 Guest 2010-12-28 16:12
Asi budete ještě víc překvapen, když se dozvíte, že příčinu požáru (o které píšete) nezjišťuje přímo policie, ale odborník od hasičů, ten také stanoví, jak k požáru s největší pravděpodobnost í došlo, ohnisko požáru atd. Na policii je pak najít na základě zjištěných důkazů pachatele.
-2 #4 Peter 2010-12-28 15:51
Dobrý den,
jsem překvapen že PČR tento požár nevyřešila. Myslím si, že většina požárů je do x-týdnů vyřešena...elek troinstalace... .nedopalek cigarety...komí n (na tržnici,asi žádný nebyl)..úmyslné zapálení... V okolí je i dost kamer na sledování...ale asi se nic kloudného nenahrálo. Hlavně že město po požáru vydalo "Stanovisko k události" a nyní ani neumí dát stanovisko, že to je odloženo, že peníze příjdou tehdy a tehdy a že zde bude transparanetní výběrové řízení s projektem (aby to nedopadlo, jako s Metrostavem a skate parkem, že...vrácení 6 mio, vyloučení Metrostavu a najmutí nové firmy). Je mi zřejmé, že město nemá nyní peníze, ale určitě by se nějaký investor našel.
Pevně věřím v nové zastupitelstvo, tak nebuďte jako předchozí. Díky
+2 #3 jábak 2010-12-28 15:27
Pokud je někdo ujetej na nakupování ať si zajede do vaňkovky a neprudí s obchoďákem v LA. :evil: :woohoo: :s :-x
0 #2 ..... 2010-12-28 12:14
kdyby tam aspoň postavily něco užitečného pro nás obyvatele....to už zase vidim ty návrhy...delfin árium :o útulek pro krokodýly nebo jiný blbosti! radši by jste tu měli postavit pořádnej obchoďák ať je aspoň kde nakoupit!! ten sklad co si říká Penny a LIDL je hrůza...na naměstí vietnamec kam se podíváš... :o :sad: :s hrůza!
+7 #1 Guest 2010-12-27 19:13
to se dalo čekat,ted co tam vyroste za paskvil,zas nějaka betonová hruza jak u dělnickýho domu :-x