Dobrý večer, je pondělí 3.8.2020. Dnes má svátek Miluše, zítra Dominik / Dominika.

 

zamek_sklepni_kojeVloupání do sklepní kóje
V Lanškrouně došlo k vloupání do sklepní kóje, kdy pachatel za použití násilí překonal visací zámek na sklepní kóji a následně odcizil 4 ks hliníkových kol a 2 ks balení pracího prášku. Celková škoda majiteli vznikla ve výši 9.163 Kč.

Případ je ze strany policie šetřen jako přečin krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.

 

Vloupání do sklepní kóje podruhé
Opět v Lanškrouně došlo i k druhému vloupání na Štědrý den do sklepní kóje. Zde pachatel za použití násilí přeštípnul visací zámek na sklepní kóji a odcizil potraviny a lihoviny v celkové hodnotě 7.965 Kč. I v tomto případě při dopadení pachatele bude o výši trestu rozhodovat soud.

17-letý řidič za volantem
Hlídka Městské policie Lanškroun při kontrole zastavila osobní vozidlo, kdy následně zjistila, že řidič za volantem není držitelem řidičského oprávnění a navíc, že mu je 17 let. Případ byl poté předán Policii ČR Lanškroun, kdy věc bude oznámena na Odbor dopravy při Městském úřadu Lanškroun k projednání. U této komise se bude zodpovídat i majitelka vozidla, která vůz půjčila i přes to, že věděla, že mladík není držitelem řidičského oprávnění.

Krádež jízdního kola v Dolním Třešňovci
Poškozená se dostavila na Policii ČR v Lanškrouně oznámit krádež svého jízdního kola. Již při výslechu uvedla, že pachatele na kole viděla odjíždět od domu. Po sepsání trestního oznámení byl pachatel i s jízdním kolem dopaden. Provedeným šetřením k případu bylo zjištěno, že toto jízdní kolo již před dvěma měsíci tento pachatel odcizil a věc byla šetřena Službou kriminální policie Ústí nad Orlicí.


npor. Bc. Petr Bilanský

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.