Dobrý večer, je pátek 20.9.2019. Dnes má svátek Oleg, zítra Matouš.

KoncertUtajen mezi ostatními diváky sledoval klavírista, skladatel a profesor Londýnské královské hudební akademie pan Roy Howat v úterý 18. března v sále lanškrounského zámku první část vystoupení Panochova kvarteta. Toto proslulé hudební těleso, tvořené Jiřím Panochou (I. housle), Pavlem Zejfartem (II. housle), Miroslavem Sehnoutkou (viola) a Jaroslavem Kulhanem (violoncello), zahrálo skladby Wolfganga Amadea Mozarta a Zdeňka Fibicha.
Klavírista Howat byl ale divákům utajen jen prozatímně. Po přestávce se ke členům Panochova kvarteta přidal a společně předvedli několik skladeb Antonína Dvořáka. U obecenstva měli hudebníci tak velký úspěch, že se na pódium vraceli ještě několikrát.
Vystoupení tohoto vynikajícího a známého souboru přivedlo do sálu lanškrounského zámku nejen členy Klubu přátel hudby, ale i širokou veřejnost. "Ten výkon byl dokonalý, líbil se nám po všech stránkách. Byl to pro nás velmi příjemný večer", hodnotili koncert manželé Budzákovi. A podobný pocit měla pravděpodobně většina lidí v sále.
Pan Roy Howat si odpoledne před koncertem stihl prohlédnout naše město, na které byl zvědavý, protože odtud pochází jeho maminka. On sám byl v Lanškrouně poprve v životě, zatímco Panochovo kvarteto u nás hrálo již potřetí.


- mh -

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.