Dobré odpoledne, je pátek 18.10.2019. Dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela.

Klíčovou změnou je využití dvou vchodů. Tím hlavním vcházejí občané do prostoru otevřené recepce, která má sjednocený interiér v modré a šedé barvě, součástí je dětský koutek. Lanškrounští policisté mají zkušenost, že denně na služebnu přichází 20 až 30 lidí nejčastěji pro nějakou radu. Právě tito lidé mohou využívat služeb otevřené recepce, kde s nimi bude jednat vyškolený civilní zaměstnanec. Zkušenost také praví, že denně jsou řešeny přibližně dva přestupky a dva až tři trestné činy. Ke vstupu pachatelů trestných činů slouží vchod v zadní části budovy, aby se nemohli potkat se svými obětmi.

Název projektu P1000 je odvozen od skutečnosti, že na území republiky je celkem tisíc obvodních oddělení Policie.V loňském roce bylo započato s rekonstrukcí 53 objektů (40 z nich již bylo slavnostně otevřeno) a v letošním roce by to mělo být 128 objektů. Z toho minimálně 13 ve Východočeském kraji. A co je smyslem celé akce? Při slavnostním otevření to vyjádřil plukovník Mgr. Jaroslav Jireš slovy: "Chceme, aby se tady občané dobře cítili a policistům, aby se dobře pracovalo."

Na fotografiích:
Slavnostní otevření zahájila tisková mluvčí OŘ v Ústí nad Orlicí nprap. Eva Sichrová, která předala slovo hostům - řediteli okresního ředitelství v Ústí nad Orlicí plukovníku Mgr. Jaroslavu Jirešovi, zástupci ředitele správy Vč. kraje plukovníku JUDr. Miloši Křížovi a místostarostovi města Lanškroun ing. Janu Šebrlovi. Tito pánové, společně s vedoucím zdejšího obvodního oddělení Bc. Stanislavem Musilem, slavnostně přestřihli pásku.

- mh -

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.