Dobré odpoledne, je pátek 18.10.2019. Dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela.

KarnevalV Cotkytli, Dolním Třešňovci, Ostrově a Rudolticích ... tam všude bylo sobotní odpoledne vyhrazeno dětským karnevalům. V Ostrově a Dolním Třešňovci je organizovaly sbory dobrovolných hasičů, v Cotkytli a Rudolticích rodiče a zaměstnanci mateřských a základních škol. Ovšem bez ohledu na to, kdo byl pořadatelem, všechny karnevaly měly obdobnou atmosféru. Vyzdobené sály, hudbu, tanec, nespočetně soutěží, tombolu, rodiče s fotoaparáty a rozdováděné děti.
V Cotkytli karneval probíhal pod taktovkou ředitelky školy pí Růženy Tesařové a objevili jsme zde prozatím nejmladšího účastníka karnevalů, tříměsíčního chlapečka přestrojeného za krále - viz fotografie.
Sál Pohostinství u Zlatky v Dolním Třešňovci byl těsně pod stropem vybaven zařízením, které v pravidelných intervalech vyfukovalo mýdlové bubliny. Děti z nich byly nadšené a celé odpoledne se je marně snažily chytat.
V Ostrově zatím dětské karnevaly nemají dlouhou tradici. Přesto přišla asi stovka návštěvníků, tón zábavy na parketě udávaly dvě statné uklízečky, které nenechaly nikoho vydechnout.
Tradiční rudoltický karneval trval nejdéle, celých pět hodin. Pro děti bylo připraveno asi dvacet různých soutěží, vystoupení kouzelníka, ukázky tanečního kroužku dětí z 1. až 5. tříd a také - jak nám řekla paní Marcela Kristlová - čtyři stovky cen v tombole.


- mh -
Foto: mh, pořadatelé rudoltického karnevalu

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.