Dobré odpoledne, je pátek 18.10.2019. Dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela.

Zástupci Horního Třešňovce při ocenění Zlatý ErbV Pardubickém kraji proběhl šestý ročník krajského kola Zlatého erbu. Jedná se o soutěž, ve které se vyhodnocují nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. 20. března proběhlo v sále Zastupitelstva PK vyhlášení vítězů.

Za elektronickou službu Koník získaly prvenství Pardubice, nejlepší webovou prezentaci má město Heřmanův Městec. Mezi obcemi byl nejúspěšnější Horní Třešňovec. Vítězové všech kategorií postupují do celostátního kola, které proběhne 6. dubna v Hradci Králové.


Starosty Horního Třešňovce, Jiřího Marka, jsme se zeptali na několik otázek.


Jak vznikl nápad, přihlásit se do soutěže Zlatý erb?
Výzvu na přihlášení do soutěže Zlatý erb zaslali organizátoři všem obcím e-mailem. My jsme na výzvu reagovali, protože jsme chtěli vědět, jak naše stránky obstojí v konkurenci ostatních.


Čekal jste, že stránky vaší obce budou nejlepší v kraji?
Bylo to velmi milým překvapením. Stále je co zlepšovat, a i přestože stránky ještě zcela neodpovídají všem našim představám, myslím, že jsou obsahově, graficky i způsobem ovládání na celkem dobré úrovni.


V čem jsou vaše stránky výjimečné?
Nemyslím, že naše stránky jsou nějak výrazně výjimečné. Při hodnocení v soutěži se přihlíželo k mnoha kritériím (např. úplnost a přesnost povinně zveřejňovaných informací,  přehlednost a způsob ovládání, grafické zpracování, obsahová náplň, přístupnost pro handicapované uživatele, atd.). Dobrého umístění jsme dosáhli zejména díky vyrovnanému hodnocení ve všech kategoriích. Jiné obce měly v některém hodnotícím hledisku lepší výsledek, ale o vítězi rozhodl celkový součet bodů. Redakční systém, který používáme, umožňuje všem registrovaným dopisovatelům v kteroukoliv dobu vytvářet a aktualizovat články,


vkládat fotografie do fotogalerií. Stránky tak mohou existovat bez potřeby častých zásahů webmastera. Díky tomu mohou být často aktualizovány a doplňovány o aktuální informace ze života v obci a na jejich tvorbě se tak může podílet mnohem širší skupina dobrovolných dopisovatelů.


Uživatelé tam najdou všechny aktuální informace, nejen o naší obci, ale mají tam odkazy na sousední obce, církve a akce v okolí. Lze si prohlédnout aktuální i předcházející výtisky Hornotřešňovských novin místní redaktorky Gabriely Pechancové, aktuální jídelní lístek restaurace Národní dům, atd.


Naše stránky jsou velmi sledované místními obyvateli i díky občanskému sdružení Třešňovec.NET, které poskytuje časově i datově neomezený přístup k internetu.


Myslíte si, že máte šanci na dobré umístění i v celostátním kole?
Za umístění v krajském kole jsme velmi rádi, ale jsme si vědomi silné konkurence v celostátním kole. Pro nás je důležité, bez ohledu na výsledek soutěže,mít pěkné a reprezentativní stránky obce. Účast v této soutěži je pro nás silnou motivací k neustálému zlepšování. Jakékoliv pěkné umístění je pak jakýmsi poděkováním těm, kteří se na celém úspěchu podíleli. Chtěl bych touto cestou poděkovat Ing. Petru Kočímu, který pro nás tyto stránky vytvořil. Děkuji také všem našim dopisovatelům, zvláště Petru Jiráskovi, Mgr. Jiřině Kosové a PaedDr. Lence Markové.


Děkuji za rozhovor,
Pavlína Hajzlerová


Foto: www.pardubickykraj.cz, zaltyerb.obce.cz

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.