Příjemnou noc, je středa 24.4.2019. Dnes má svátek Jiří, zítra Marek.

Rybářské závody na Krátkém rybníku v LanškrouněDne 25. dubna 2009 se na rybníce Krátký v Lanškrouně uskutečnily tradiční rybářské závody dospělých a dorostu. Už ve 4 hodiny ráno začala prezentace závodníků na základně MO Lanškroun.

V 7 hodin byl odstartován závod , do kterého se přihlásilo 100 závodníků z celé České republiky a tři závodníci z Polska. Lovilo se na položenou, feeder i plavanou a mezi úlovky převládal kapr, amur a cejn. Soutěžilo se o hodnotné ceny a poháry. Dále byly vloženy dva závody o největší počet kusů bílé ryby a závod o největší ulovenou rybu. Cenu za největší počet kusů bílé ryby si odvezl Josef Konopásek ml. z RSK Pardubice-reprezentant ČR v plavané a loňský vicemistr Evropy s celkovým počtem 110 ks bílé ryby. Největší ryby ulovili František Hudeček-RSK Orlice a Tomáš Vrba-Pardubice. Byly to amuři o délce 65 cm. Hlavní závod vyhrál Luboš Hájek z Lanškrouna se 707 body před Jiřím Ficnerem a Milošem Kuběnkou (oba z Lanškrouna). Ceny nejlepším předával radní pardubického kraje JUDr. Miroslav Stejskal z Výprachtic.
Druhý den, 26. dubna se konaly i dětské rybářské závody dětí do 15-ti let. Závod byl odstartován také v 7 hodin a do závodu se přihlásilo 78 dětí z Lanškrouna a okolí. Už v pátek přijelo 25 dětí s doprovodem z jižní Moravy. O hosty z Moravy se starali vedoucí kroužku rybářské mládeže při ZŠ A. Jiráska.
V úlovcích dětí převládali cejni, kapři, amuři a bylo uloveno i několik menších úhořů. A jak to dopadlo? Celkově vyhrála Ester Glocarová-Zábřeh, druhý skončil Dominik Vávra a třetí byla Sára Vávrová, oba z Lanškrouna. Největší ulovenou rybou byla štika 85 cm, kterou zdolala na splávek vítězka Ester Glocarová. Nejmladším účastníkem byl Kryštof Vetchý, kterému bude v červnu 5 let a celkově skončil na pěkném 10 místě. Všechny děti obdržely zajímavé ceny a užily si krásného počasí.
ČRS MO Lanškroun děkuje všem sponzorům, příznivcům rybářského sportu a svým aktivním členům za podporu, bez které by se tato akce nedala uspořádat.

 


Radim Vetchý

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.