Dobrý večer, je sobota 21.7.2018. Dnes má svátek Vítězslav, zítra Magdaléna.

170809 drogyTřiačtyřicetiletý muž z Lanškrounska měl ve svém okolí, od začátku roku 2016 do poloviny minulého měsíce pomoci laboratorního skla a chemikálií z různých léků obsahujících látku pseudoefedrin dovezených z ciziny, neoprávněně vyrobit drogu pervitin, kterou následně v místě svého bydliště a na jiných místech prodával nebo jiným způsobem poskytoval dalším osobám.

V polovině července letošního roku byl ve spolupráci s policisty z královéhradecké zásahové jednotky zadržen a při provedené domovní prohlídce byly kriminalisty zjištěny a následně zajištěny stopy prokazující drogovou trestnou činnost.

Uvedeného protiprávního jednání se zřejmě dopouštěl i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu v Šumperku v roce 2016 pro stejnou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody.

Nyní u soudu obviněnému muži nepomůže ani fakt, že letos v březnu řídil v Lanškrouně pod vlivem drog osobní vozidlo značky Volkswagen Caravelle, což potvrdil i toxikologický rozbor krve a následný znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví toxikologie.

Vrchní inspektor orlickoústeckých kriminalistů mu za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky sdělil obvinění. Jeho trestní stíhání probíhá ve vazební věznici, kam ho poslal soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí. V případě prokázání viny u soudu, hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.