Dobré dopoledne, je neděle 21.10.2018. Dnes má svátek Brigita, zítra Sabina.

171218 satnyV těchto dnech probíhají práce na demolici bývalých šaten na koupališti. Nejdříve byly demontovány vnitřní rozvody a vybavovací předměty a poté byla rozebrána střešní konstrukce. Nyní je rozebírán plášť. Zbývá ještě zlikvidovat podlahy a odkopat a vyjmout základové pasy.

Demolici značně ztěžovala rozmáčená půda, kdy se nedalo s nákladními vozidly zajet blíže k objektu. Proto musel být větší objem prací prováděn ručně.

Kdy tento objekt bez čísla popisného vznikl, se nepodařilo dohledat. Původně sloužil jako šatny. V roce 1996 vzniklo přestavbou šaten fit centrum s bufetem a saunou se zázemím. Objekt provozoval Stanislav Kytlík (firma SEKO), který o tři roky později požádal o změnu nájemní smlouvy a začal zde poskytovat ubytovací služby a provozovat restauraci s diskotékou. V roce 2002 bylo zařízení změněno na ubytovnu. K dispozici měla 9 pokojů, dámské a pánské sprchy a toalety, kuchyňku, úklidovou komoru, prádelnu a sklad čistého prádla.

V posledních letech již objekt nebyl nijak využíván. Termín dokončení demolice je stanoven do konce tohoto roku. Snímky byly pořízeny v neděli 17. prosince a je z nich zřejmé, že se pracuje i o víkendech.

Po dokončení demolice bude plocha zplanýrována a zatravněna jako záloha pro budoucí rozvoj koupaliště.

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.