Dobrý podvečer, je čtvrtek 21.2.2019. Dnes má svátek Lenka / Eleonora, zítra Petr.

180208 kinoLanškroun se může pochlubit kinem, které má nejvyšší návštěvnost v regionu. Na jaké filmy se chodilo v roce 2017? Byly to české komedie nebo hollywoodské trháky? Podívejte se do našeho přehledu, ve kterém vám představíme nejnavštěvovanější film každého měsíce uplynulého roku.


Leden

V lednu zvítězil hit předloňského prosince a již letošních Vánoc. Pokračování pohádky Anděl páně s andělem Petronelem – Ivanem Trojanem a čertem Uriášem – Jiřím Dvořákem se vrátilo na filmová plátna po jedenácti letech a opět slavilo úspěch. Na pohádku Anděl páně 2 dorazilo v lednu během dvou dnů 301 diváků.

Únor
O největší návštěvnost se v únoru postaral druhý díl erotické série Padesát odstínů temnoty. Příběh přímo navazuje na první díl Padesát odstínů šedi a pokračuje ve vyprávění příběhu mladé studentky Anastasie – Dakota Johnson a bohatého podnikatele Christiana Greye – Jaimie Dornan. Během čtyř dnů zhlédlo tento snímek 733 diváků.


Březen

Pohádka Kráska a zvíře přilákala do lanškrounského kina nejvíce diváků v březnu. Jedná se o hranou adaptaci této již klasické pohádky, kdy je Kráska – Emma Watson uvězněna na zámku Zvířete – Dan Stevenes, který má i přes obludný zevnějšek dobrou duši. A to si uvědomí i samotná Kráska. Muzikálovou pohádku během tří dnů vidělo 435 diváků.

Duben
Český film ovládl návštěvnost poprvé v dubnu. Postaral se o to snímek Špunti na vodě. Komedie, která je často považována za letní verzi klasiky S tebou mě baví svět. Tři tatínci, Igor – Jiří Langhmajer, David – Hynek Čermák a Ondra – Pavel Liška, se vydávají na vodu se svými ratolestmi a zažívají spousty humorných situací. Tato komedie přilákala během tří dnů 339 filmových fanoušků.

Květen
V květnu přišlo do kina nejvíce diváků na pokračování série Piráti z Karibiku, tentokrát s podtitulem Salazarova pomsta. Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) tentokrát čelí bandě smrtících pirátských duchů po vedením kapitána Salazara (Javier Bardem). Zatím poslední díl této série přilákal během tří dnů 759 diváků a jednalo se tak o rekord celého roku.


Červen

Závoďák Blesk McQueen se na filmová plátna vrátil v animované pohádce Auta 3. Právě legendární Blesk musí nové generaci závodních automobilů dokazovat, že ještě nepatří do starého železa. Pomoci mu v tom může mladá automechanička Cruz Tamirezová. Tento animák vidělo v lanškrounském kině během dvou dnů 303 diváků.

Červenec
I v červenci byl nejnavštěvovanějším filmem animák. Jednalo se o pohádku Já, padouch 3. I v třetím pokračování pohádky, nechyběli žlutí mimoni a jejich šéf – bývalý padouch Gru. V novém příběhu dochází ke vzpouře mimoňů, objevuje se i Gruův bratr Dru a také věčný Bruův soupeř Balthazar Bratt. Tuto oblíbenou pohádku navštívilo během dvou červencových dnů 252 diváků.

Srpen
Srpen v lanškrounském kině ovládl český film. Novinka dua Svěrákových Po strništi bos, která dějově předchází filmovou klasiku Obecná škola. V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý a Tereza Voříšková. Jedná se také o poslední film, kde si zahrál tragicky zesnulý Jan Tříska. Tato česká komedie přilákala do kina během čtyř srpnových dnů 502 diváků.


Září

Návštěvnosti v září opět vládla pohádka. Hrdinové Spejbl a Hurvínek v animovaném filmu Hurvínek a kouzelné muzeum zažívají nové dobrodružství z prostřední muzea loutek, kde pan Spejbl pracuje jako hlídač. Bohužel muzeu hrozí zbourání. Neposlušný Hurvínek pronikne do muzea a objevuje nejen různá tajemství, ale i způsob jak muzeum zachránit. Během tří dnů tuto pohádku zhlédlo 243 diváků.

Říjen
Říjnovým filmem měsíce se stalo akční sci-fi Thor: Ragnarok. Thor je uvězněn bez svého mocného kladiva a musí se pustit do závodu s časem, aby zastavil nového nepřítele Helenu, která se snaží rozpoutat zkázu Ragnarok. Předtím se však účastní ještě gladiátorské soutěže, v níž se utká s Hulkem. Dobrodružství s Thorem si nenechalo ujít během tří dnů 390 diváků.

Listopad
Komiksovou předlohu měl i nejúspěšnější film listopadu. Jedná se o akční fantasy Liga spravedlnosti. Na jednom filmovém plátně se potkají snad všichni známý superhrdinové. Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash chrání planetu před katastrofou, která má zasáhnout naši planetu. Dobrodružný snímek vidělo v Lanškrouně během tří dnů 217 diváků.

Prosinec
Poslední měsíc v roce ovládli lanškrounské kino Star Wars: Poslední z Jediů. Již osmé pokračování slavné sci-fi ságy rody Skywalkerů navazuje na předchozí díl Star wars: Síla se probouzí. Staří známí hrdinové opět zažívají dobrodružství, během kterého odhalují tajemství Síly a překvapivé události z minulosti. Pokračování Hvězdných válek nalákalo do kina během tří dnů 432 diváků.


Pavlína Hajzlerová
Zdroj návštěvnosti: Kino Lanškroun

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.