Dobrý večer, je neděle 18.3.2018. Dnes má svátek Eduard, zítra Josef.

180307 dobrakU Základní školy Dobrovského vyroste nové Regionální polytechnické centrum, které nahradí původní pavilon dílen. Výdaje na stavbu budou z 90 % pokryty dotací – tzn., že z celkové částky 47 milionů korun, město uhradí pouze 4,7 milionů korun. Celý komplex bude napojen na stávající budovu školy na ulici Dobrovského, zároveň bude mít nová budova i samostatný vchod, který budou využívat pro přístup do centra jiné školy, školky, či veřejnost.

„Město Lanškroun je město s průmyslovou tradicí. Rozsahem průmyslu vzhledem k velikosti je unikátní i v celorepublikovém měřítku. Dlouhodobě však trpí nedostatkem technicky vzdělaných pracovníků, který již nyní nutí firmy investovat jinde. Je skutečně nezbytné podniknout konkrétní kroky pro udržení konkurenceschopnosti a perspektivy průmyslu, zde v oblasti školství,“ vysvětluje potřebu stavby nového technického studijního centra pro žáky zástupce ředitele ZŠ Dobrovského a současně radní města Pavel Resler.

Nová budova Regionálního polytechnického centra bude třípatrová. Pro žáky základních škol z Lanškrouna, ale i celého regionu bude vybudováno devět specializovaných učeben – dřevodílna, zámečnická dílna, učebna keramiky, učebna robotiky a programování, učebna pro práci se stavebnicemi (mechanika, fyzika), učebna pro výuku základů mechaniky, konstrukčních činností a přírodovědných předmětů, učebna pro výuku pracovních činností dívek, kuchyňka pro výuku pracovních činností a malá přednášková aula.

Pavlína Hajzlerová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-1 #2 sumsvistu 2018-03-15 12:28
To je holt protezovany Dobrak.
-1 #1 Tomáš Janouch 2018-03-09 11:37
Nakolik to bude pro žáky Dobrovského, a nakolik pro ostatní školy a návštěvy? Nechtělo snad město stavět něco podobného místo padajících sklepů na Pivovarském nám.? Ty sklepy stojí město na udržování (aby nespadly) jeho - naše peníze a nic z nich není. Nikdo sklepy nechce ani zadarmo, kvůli dodatečným nákladům na stabilizaci svahu a staveb nad nimi. Stále jsme čekali na možnost dotace, zde by měla smysl... Po vypršení doby udržitelnosti by se dal objekt prodat a Dobráku postavit nové z výdělku. Takhle půjde dotace jinam a sklepy nás na zajištení budou stát více než jejich zbourání a stabilizace.