Dobrý podvečer, je středa 23.1.2019. Dnes má svátek Zdeněk, zítra Milena.

180512 mostTento týden došlo na trase kolem rybníků, v blízkosti hřiště Lanškrouňáček, ke dvěma nepříjemným událostem. Nejprve pod kopyty koně popraskala prkna na dřevěné lávce a ve čtvrtek byl zjištěn havarijní stav klenutého mostu. Obě místa byla uzavřena.

Na snímcích je vidět, že lávka již byla odstraněna, zůstávají jen zbytky spodní konstrukce. Vedle ní je v trávě prošlapaná cestička, po které pěší i cyklisté s opatrností procházejí.

Uzavřen je i most. Starosta města Radim Vetchý na FB informuje: "Technické služby zajistily náhradní přemostění, které bude do poloviny příštího týdne instalováno. Následně proběhne projekční příprava na rekonstrukci mostu. Do doby, než bude provizorní přemostění instalováno, pro vás Technické služby připravily náhradní trasu na hráz Pšeničkova rybníku. Pokud ji chcete vyzkoušet a běžíte od koupaliště, přeběhněte mostek k pozorovatelně mezi koupalištěm a Olšovým rybníkem, vyběhněte na hráz Olšového rybníka a dejte se ostře vpravo. Po necelém kilometru se objevíte na hrázi Pšeničkova rybníku, když se dáte ostře vpravo, jste na značené běžecké trase, kterou dobře znáte."

Věřme, že opravy proběhnou rychle, lokalita rybníků je nyní hodně využívaná jak pěšími, tak i běžci a cyklisty.

Marie Hrynečko

https://www.lanskrounsko.cz/cz/7837-drevena-lavka-nevydrzela-vahu-kone

https://www.lanskrounsko.cz/cz/7846-havarijni-stav-mostu

 

Foto:
1 - Lávky těsně po poškození.
2 a 3 - Stav v pátek 11. května.
4 - Most byl ve čtvrtek 10. května uzavřen.
5 až 11 - V pátek 11. května již byly na mostě panely bránící vjezdu aut.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.