Dobré ráno, je úterý 15.10.2019. Dnes má svátek Tereza, zítra Havel.

180526 skladkaPožár skládky u Českých Libchav, nedaleko Ústí nad Orlicí, likvidovalo 13 jednotek hasičů. Měření koncentrace zplodin v ovzduší nepotvrdilo, že by byli obyvatelé v okolí v ohrožení. Skládku provozuje společnost Ekola České Libchavy.

 

 

Hasiči zlikvidovali požár skládky v Českých Libchavách

Třináct jednotek hasičů zasahovalo u požáru skládky komunálního odpadu v Českých Libchavách. Požár byl na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje oznámen v sobotu 26. května v 10.44 hodin. Jednalo se o skládku o rozměrech zhruba 40 x 30 m. Hasiči museli zřídit tři čerpací stanoviště vody. Hasiči do vody přiměšovali smáčedlo, a to z důvodu lepšího průniku vody do skládky. Zásah byl pro hasiče náročný. Byla zde větší spotřeba pohonných hmot a smáčedla.

Hasiči měřili koncentrace zplodin v ovzduší. Hodnoty byly minimální a vítr vál kouř nad neobydlenou část území. Zplodiny hoření neohrozily obyvatele v okolí. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 14.28 hodin.

Starosta obce zařídil stravu a pitný režim pro zasahující hasiče. Na místo byla povolána i zdravotnická záchranná služba, aby v místě události ošetřila dva dobrovolné hasiče, kteří zkolabovali vyčerpáním. Pomocí techniky – bagru a nakladače byla skládka rozhrabována a dohašována hořící zbylá ohniska. Hasiči rozebírali celé odpoledne místo požáru a na místě stále zůstává šest jednotek hasičů na dohled.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

 

 

Foto: Jakub Ešpandr a Tomáš Blaha (FB skupina Dopravní situace na Orlickoústecku), Radek Lepka

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.