Dobré odpoledne, je úterý 23.7.2019. Dnes má svátek Libor, zítra Kristýna.

180530 rybnikBěhem května byla dokončena cesta podél rybníka z hutněné vápencové drtě, zámková dlažba a obrubníky kolem vody. Byly umístěny lavičky a lehátka, v provozu jsou také dvě nerezové sprchy. Na plácku nad restaurací se objevily dvě fotbalové branky. Podél hráze rybníka jsou instalována dřevoocelová svodidla obložená sibiřským modřínem.

Kvůli nedostatku vody zatím není možné instalovat nové molo ve tvaru písmene T, které bude tvořeno třemi moduly o rozměrech 6 x 2 metry. Jeho povrch bude rovněž ze sibiřského modřínu. Absence deště je patrná i kolem pláže, kde zatím neroste tráva a také v místě bývalých šaten, jež byly zbourány před časem.

Marie Hrynečková

Stav prací na konci dubna:
https://www.lanskrounsko.cz/cz/7814-stavebni-prace-koupaliste

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+3 #2 Tomáš Janouch 2018-06-04 09:29
Ve výsledku jen mírný pokrok v mezích zákona... Spíše pro efekt. Sprchy tam byly, stejně jako zámková dlažba. Jestli je kolem části cesty lemování nebo ne, také v tom velký přínos nevidím. Velké + za opravu povrchů na betonových březích. Odlámané přibetonávky na konci šikmých ploch pod hladinou zůstaly neopravené. Svodidla na hrázi vypadají pěkně, reálně však zmenšila využitelnost šířky vozovky o dobrý půlmetr. Doufám, že zatloukání jejich sloupků ještě více nepoškodilo hráz, když před pár lety byla kvůli údajně jejímu špatnému stavu na hrázi snížena rychlost na 30 km/h, zakázán mj. vjezd autobusům a pak ještě vykáceny stromy (dávaly příjemný stín).
Větší funkční efekt vynaložených prostředků bych viděl například v opravě nepočítaně děr na silnicích v okolí Konzumu.
+6 #1 bubeník 2018-06-03 06:21
Nejvíc chybí personál do restaurace.