Dobrý podvečer, je čtvrtek 21.2.2019. Dnes má svátek Lenka / Eleonora, zítra Petr.

180712 lavickaV Lanškrouně máme rekordně dlouhou lavičku. Prohlásil to návštěvník města při pohledu na modřínovou lavici u vstupu na koupaliště. Pohodlně by se na ní usadilo i padesát lidí, měří totiž 35 metrů.


Možná to původně lavička ani být neměla. Hlavním důvodem vybudování tohoto objektu prý bylo zamezit vjezdu aut na travnatý břeh rybníka. Lavičku tedy můžeme právem prohlásit za víceúčelovou. Rarita?

Vycházkové okruhy kolem rybníků jsou už od jara hojně využívané a návštěvník shledává, že jsou udržované, tráva posekaná a zásluhou Technických služeb je tady pořádek. A mají ještě jeden bonus navíc. Někdo neznámý tady údajně na různých místech instaluje figury vytvořené z břízových kmínků. Nevěříte? Přijďte se podívat!

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+1 #3 Jaruna 2018-07-17 22:33
Vážení radní,

kdy se konečně místo těch nesmyslů opraví silnice kolem Knoflíku......? To je normální tankodrom. Hrůza....! Pokud tam jedete za šera na kole, víte o čem mluvím. Tento příjezd do lanškrounské rekreační oblasti musí každého znechutit.
-8 #2 bubeník 2018-07-13 17:23
Někteří tvrdí, že Lanškroun je krásné město. Může mi někdo říct, kde je v Lanškrouně krásně? A píš by mě zajímalo, kdyby tak mluvil sám za sebe. Mě se v Lanškrouně líibí . . . . .
+3 #1 Jara 2018-07-13 12:41
Toto je to jediné, co se u "koupaliště" asi povedlo... :-) jinak i kdyby byl chodník u břehu ze zlata, vše, co tam bylo hezké a praktické, je úpravami projektanta, který tam snad ani nikdy nebyl, nějakého zahradního architekta, který má asi skutečně k lásce k přírodě daleko a novým mobiliářem, jehož umístění nebere hlava více lidem v nenávratnu. O náhradě restaurace kioskem se silně omezenou nabídkou a stručnou provozní dobou vědí své ti, kteří chodí a jezdí okolo...po nesmyslně odřezaných velkých tůjích, které poskytovaly závětří, stín a oddělení, je zde místo slibované nové zeleně záhon travin šlechtěných i nešlechtěných, po tůjkách, které tam zbyly v květináčích a které dal kdosi /jistě s titulem/ v minulých dnech odstranit, protože se tam prý nehodily, zbyla hromada kameni u zdi...po koupališti se pohybují ve velkém psi a jejich majitelé jim samozřejmě dopřávají koupel...vše to krásné a dobré, pro což sem ještě před 4 lety jezdili lidé ze širokého okolí, je fuč. Jediné, co pohladí na duši, je místo u loděnice, to ale není zásluha města, že?!?