Příjemnou noc, je pátek 22.3.2019. Dnes má svátek Leona/Lea, zítra Ivona.

180717 nehodaDnes v 15:52 hod. došlo na úseku silnice mezi Rudolticemi a Lanškrounem k velmi vážné dopravní nehodě dvou vozidel. Na místě je Policie ČR a tři hasičské jednotky - profesionální i dobrovolní hasiči z Lanškrouna a jednotka z Ústí nad Orlicí, které likvidují následky nehody. Místo je průjezdné, projíždějte však s velkou opatrností.

Text: Marie Hrynečková

 

Zpráva hasičů:

Na silnici mezi Lanškroun a Rudoltice spěchaly hasičské vozy v úterý 17. července v 15.52 hodin. Po příjezdu na místo události jednotka hasičů z Lanškrouna průzkumem zjistila, že se jedná o nehodu dvou osobních aut. První vůz Mazda BT 50 zůstal po nehodě převrácen na boku. Řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili unikající povozní náplně. Z druhého vozu Škoda Felicia, který skončil v příkopu, vycházel kouř z prostoru motoru. Řidička zůstala ve voze zaklíněná a v bezvědomí. Hasiči museli k vyproštění zaklíněné ženy použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Ihned po vyproštění byla řidička předána do péče zdravotníků. Dále hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby, který ale na konec odletěl prázdný. Lékař u řidičky konstatoval smrtelná zranění.

Hasiči dále provedli likvidaci uniklých provozních náplní i ze Škody Felicie. Dále bylo nutné naložit vraky automobilů na vozidlo odtahové služby, a to pomocí hasičského automobilového jeřábu z Ústí nad Orlicí. Havarované vozidlo Mazda bylo převezeno na hasičském kontejneru na policejní stanici k další expertíze. Hasiči odstranili všechny následky nehody a vrátili se zpět na stanice.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

 

http://www.hzscr.cz/clanek/informacni-servis-zpravodajstvi-2018-cervenec-hasici-zasahovali-u-nehod.aspx

 

 

 


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.