Příjemnou noc, je pátek 22.3.2019. Dnes má svátek Leona/Lea, zítra Ivona.

180719 nehodyNěkteří řidiči stále riskují nejen svůj život, ale životy ostatních účastníků silničního provozu. Svědčí o tom včerejší dopravní kolize, za kterými v jednom případě stál patrně zákaz předjíždění a v dalších dvou nepřiměřená rychlost jízdy.

Pětatřicetiletý řidič osobního automobilu Ford Focus předjížděl 18. července deset minut před polednem na silnici I/43 mezi Lanškrounem a Rudolticemi, pravděpodobně v místech kde je to zakázáno.

Po předjetí auta a vracení se zpět do svého jízdního pruhu dostal s fordem na mokré vozovce smyk a následně s ním skončil mimo komunikaci.

O dvě a půl hodiny později jsme vyjížděli k dopravní nehodě na silnici I/14 u obce Třebovice. Tam dvacetiletý řidič osobního vozidla Hyundai Getz v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil na mokré vozovce rychlost jízdy, ve smyku přejel na krajnici, a tam se střetl s dopravní značkou.

Do plejády nehod přibyla o půl šesté další. Tentokrát se bouralo na silnici II/315 mezi Lanškrounem a Skuhrovem. Padesátiletý řidič fordu Mustang také jako v předešlém případě nepřizpůsobil rychlost jízdy, na mokré silnici dostal smyk, ve kterém přejel na krajnici, poté narazil do náletových dřevin a jeho jízda skončila v poli.

Všechny dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění. Řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol, u všech to bylo s výsledkem negativním. U prvního případu jsme museli pro závady zadržet osvědčení o registraci vozidla. Škoda na dopravních prostředcích dosahuje částky 415 tisíc korun.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

 

Foto:
1 - nehoda mezi Lanškrounem a Rudolticemi
2 - nehoda u Třebovic
3 - nehoda na silnici mezi Lanškrounem a Skuhrovem

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+13 #1 sumsvistu 2018-07-20 17:17
Prostě "hovada", hlavně, když to neodnesou nevinní.