Dobré ráno, je čtvrtek 20.6.2019. Dnes má svátek Květa, zítra Alois.

180922 firmyKromě velkých společností dostaly možnost podílet se na dílčích činnostech při stavbě nového kulturního domu také místní firmy. Mezi ně patří Sanela – výrobce kompletního sortimentu sanitární elektroniky, DRUP Lanškroun s.r.o. - klempířské, pokrývačské a zemní práce menšího rozsahu, Sklenářství Šulák s.r.o. - skleněné zábradlí, zrcadla,

ELEKTROKSK spol. s r.o. – elektromontážní a elektroinstalační práce, K Energo - (přípojka pro ČEZ), Riess Kovovýroba s.r.o. zámečnické práce – nerez a VANKO CZ s.r.o. - odebíráme materiál nikoli lešení.

V rámci výstavby kulturního domu se spolupracuje také s místními umělci. Ve vile i novostavbě bude instalováno několik uměleckých děl. Ve dvou výklencích, na schodišti v Langerově vile, budou instalovány řezby ze dřeva od místních řezbářů Bedřicha Šilara ml. a Bedřicha Šilara st.. Fasádu novostavby kulturního domu v ulici Krátká bude zdobit bronzová plastika od čestného občana města, akademického sochaře a medailéra Zdeňka Kolářského, který na plastice rovněž spolupracuje se svým synem Petrem. Dalším umělcem, který ozdobí interiér kulturního domu, je lanškrounská výtvarnice Andrea Stašková. Skleněné objekty od Andrey Staškové budou zdobit prostory novostavby.

Z tiskové zprávy MÚ

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.