Dobré odpoledne, je úterý 23.7.2019. Dnes má svátek Libor, zítra Kristýna.

190308 kockyPíše autorka článku Žít a nechat žít, který je právě teď nejčtenějším příspěvkem na tomto webu https://www.lanskrounsko.cz/cz/8459-zit-a-nechat-zit:

Vím, že můj článek s vděčností přijali všichni ti, kterých se týkal, ale komentář, pokud se to dá takhle nazvat, napsali právě ti, kteří kočku viděli někde na obrázku a nemají s ní žádné zkušenosti. Jinak by nemohli psát takové nesmysly.

 

Takže: jistě víte, že existují šelmy psovité a šelmy kočkovité. A v tom je ten základní rozdíl.

Kromě vzhledu se kočka odlišuje od psa téměř ve všem, ale hlavně: je to svobodymilovné stvoření!!! Nedá se žádným způsomem přinutit k jinému způsobu života. Zatímco pes je na člověku závislý a je mu věrný a poslušný, kočka si svého člověka vybírá, neomylným instinktem pozná, kdo na ni bude hodný a u něho pak milostivě zůstane a nechá se rozmazlovat, aniž by se vzdala své svobody chodit si kam chce. Je to prostě krásné a svobodné zvířátko, které šplhá po stromech, číhá na myšky a když má dobrou náladu, přijde se pomazlit. Navíc je to noční lovec. Prostě kočka není pes. Vysvětlila jsem to jasně?

Eva Latifová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-5 #1 bubeník 2019-03-08 22:20
A když se taková přítulná, svobodomyslná kočička v noci potká se psem, tak se stane co? Mimochodem: myslivci zastřelí v polích asi 10.000 zatoulaných koček ročně. Takže opravdu nezbývá, než nenechat kočku bez dozoru. Jimá cesta není, nebo aspoň doposud nikdo jinou možnost nenalezl.