Dobrý podvečer, je pondělí 9.12.2019. Dnes má svátek Vratislav / Vratislava, zítra Julie.

190401 vratkaUpozorňujeme občany, že představitelé města zavedli ode dneška výběr mýtného přes lávku u volejbalových kurtů. Získali jsme vysvětlení a zdůvodnění z MÚ:

„Tato lávka prodělala nedávno rozsáhlou rekonstrukci. Její technický stav je nutno udržovat, aby nedopadla, jako některé lávky v Česku (v Praze-Troji, Nymburce, Kroměříži, Přerově). Lávka je velmi frekventovaná, neboť přes ni chodí mnoho občanů do města, žáci ZŠ pro pamlsky do Lidlu a Penny, studenti SŠ na oběd do Madoretu, další lidé do práce apod.

Lze předpokládat, že je zde nebezpečí, že bude velmi brzo ošlapaná. Také je občas vystavena nájezdu vandalů. Náklady na udržení provozuschopnosti lávky tak nejsou pro město zanedbatelné. Rovněž předpokládáme, že se omezí znečištění lávky a její okolí bio odpadem, při krmení kačen. Věříme, že občané pochopí toto nepopulární opatření. Jenom spoluúčastí občanů na nákladech k zajištění provozuschopnosti lávky, lze zajistit a garantovat kvalitní veřejné služby.“ Tolik vedoucí Odboru rozvoje města pan Václav Jašek.

Jak jsme se přesvědčili, u vstupu na lávku z obou břehů jsou ode dneška instalovány branky (vrátka) s elektronickým zabezpečením. Zdvojením branek je zabráněno tomu, že pokud by někdo nesplnil následující podmínku k přechodu přes potok, druhá branka zůstane zablokována, a neplatič zůstane uzavřen na mostě.

Podmínkou pro otevření branky bude zaplacení poplatku (mýtného), které umožní otevření zablokované branky:
1) Po vhození 5,-Kč/osobu do automatu se branka(-ky) otevře pro volný průchod přes lávku.
2) Platbu 5,-Kč/osobu lze rovněž provést elektronicky mobilem. Číslo účtu je uvedeno na brance.
3) Občané bydlící v dolní části Havlíčkovy ulice si na MÚ vyzvednou permanentní kartu po zaplacení 100,-Kč. Důchodci nad 65 let a invalidé s průkazem ZTP získají kartu zdarma.

V prvních dnech bude nad výběrem mýtného dohlížet městské policie – pomáhat občanům a chránit zařízení před vandaly.

Jan Hradil

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+4 #4 Tomáš Janouch 2019-04-01 20:18
Po úspěchu s lávkou u kurtů zastupitelstvo obdrželo nabídky několika facility firem, které nabídly městu zprostředkovat EU dotace na vybudování mýtných bran na městských komunikacích. Tyto brány pak chtějí provozovat a městu platit několikaprocent ní provizi. Starosta v zákulisí nápad uvítal s tím, že každá koruna do rozpočtu je dobrá. Zastupitelé však dosud nerozhodli, zda mýtné brány nechají osadit i na příjezdy ke kulturnímu domu a poliklinice.
-8 #3 Jiří Fiala 2019-04-01 16:35
V LA už jeden neví, co je aprílový žertík a co odhlasovaná realita.... :sad: ...a ptát se raději ani nechce.....
+10 #2 Mína 2019-04-01 14:25
Uz jsem si chtel udelat vor a konkurovat mestu prevoznictvim
+20 #1 David V. 2019-04-01 14:18
Tak tenhle aprílový žertík se povedl :lol: