Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

190405 barton1Městská knihovna Lanškroun si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Rostislava Bartoně KRAJINOU PŘÍBĚHŮ, která se bude konat v čítárně Městské knihovny Lanškroun od 15. dubna do 30. června 2019.

Rostislav Bartoň je fotograf, který miluje přírodu Orlických hor a její atmosféru dokáže zachytit na svých fotografiích. Narodil se v roce 1969 v Lanškrouně a dětství prožil na venkově nedaleko svého rodiště. Tady, jak sám říká, získal kladný vztah k přírodě. K fotografování se dostal až v dospělosti, někdy v roce 2014 se svojí první zrcadlovkou začal pořizovat obrázky krajin a pořádat výstavy. Všechny jeho snímky vznikají v oblasti Orlických hor, kde nyní žije.

„Nejraději fotím krajinu. Příroda je mocná čarodějka, je krásná a umí okouzlit v každém ročním období. Miluji západy slunce, ranní mlhy nebo chvíle těsně před bouřkou i po ní. Často jsou to pro mě nezapomenutelné okamžiky, ze kterých dlouho čerpám energii, inspiraci a nápady.“

Jako samouk se nebrání ani různým experimentům při pořizování fotografií. Střídání různých kompozic a hledání jiného úhlu pohledu ho na práci nejvíce baví.

„Mnohdy stačí položit fotoaparát na zem a hned je fotografie zajímavější. Velmi často fotím v protisvětle, což bývá někdy technicky náročnější. Fotí se na více expozic a jednotlivé snímky se pak do sebe skládají. Je to trošku alchymie, ale baví mě to. Stále se je co učit.“

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.