Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

190414 vejceNa výstavě zdobených vajíček v Domově pro seniory byly v neděli odbornou porotou vyhodnoceny nejkrásnější exponáty. První místo získalo vajíčko č. 116 Ilony Nástrahové z Rudoltic, druhé místo perníkové vajíčko č. 209 Marie Bednářové z Lanškrouna a třetí místo obháčkovaná vajíčka č. 156 Dany Valentové z Bystřece.


Cenu za originalitu získalo vejce č. 185 z drátu zdobené korálky od Lady Poukové z Lukové. V Dětské kategorii zvítězila čtrnáctiletá Lucie Krejzová z Králík (č. 238). Cenu J. Holečkové získala v kategorii dospělých (č. 244) Ivana Krejzová z Králík a v dětské kategorii (č. 188) děti ze ZŠ speciální Al. Jiráska Lanškroun.

Letos soutěžilo 108 exonátů od 21 autorů. Dalších 120 exponátů bylo nesoutěžních, vystaveno je tedy 248 kusů. Výstava potrvá do středy 17. dubna, denně je otevřena od 10 do 17 hodin. Každý návštěvník může vhodit svůj hlas pro vajíčko, které se mu líbí. Ve středu v 17 hodin bude oznámeno, které vajíčko dostalo nejvíce diváckých hlasů.

Dle použitého materiálu jsou vystavena vejce od opeřenců, dřevěná, kamenná, látková, háčkovaná, paličkovaná, vyšívaná, skleněná, umělohmotná, polystyrénová a perníková.

Techniky zdobení - voskem, voskovou batikou, barvami, akrylem, fixem, lepené slámou, provázky, mašlemi, štrasy, krepovým papírem, papírovými květy, knoflíky, korálky, ubrouskovou technikou, obháčkovaná i obháčkovaná korálky, zdobená látkovým i papírovým patchworkem, lakem na nehty, obtisky, řetězy a provázky.

Letos chybí vajíčka vrtaná, škrabaná a ještě ani jednou za devět ročníků se neobjevila vajíčka zdobená jezerní sítinou, což je výzva pro příští ročník.

Výstavu každoročně pořádá Svaz tělesně postižených, místní organizace Lanškroun.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.