Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

190416 ofirikaMěstská knihovna Lanškroun vás zve ve čtvrtek 9. května od 18 hodin na promítání s přednáškou Rostislava Staňka na téma kmen Ofirika v Jižním Súdánu těsně po skončení občanské války.

Anotace:
V Jižním Súdánu nejmladším státě světa právě skončila občanská válka, při které 4 miliony obyvatel opustilo své domovy. Jak přežili násilí a hladomor? Vrací se? Co řeší teď? Jaký mají výhled? Můžeme nějak pomoci? S těmito otázkami jsme se vydali na čtvrtou výpravu do Východní Equatorie, a zvlášť k přátelům z kmene Ofirika. Poznáme obyčejný i sváteční život zemědělců a lovců, uprostřed nádherné přírody, při práci, písních a tancích, ale i v nemocech a strádáních, jejich vnímání světa i víru. Vyprávění, promítání fotografií a krátkých videí.

Nebo zkráceně:
V nejmladším státě světa, v Jižním Súdánu, skončila občanská válka, při které 4 miliony obyvatel opustily své domovy. Vracejí se? Jaká je čeká budoucnost? Můžeme nějak pomoci? Díky přednášejícímu, který oblast opakovaně navštívil, budeme moci nalézt odpovědi na položené otázky, ale i nahlédnout do obyčejného i svátečního života tamních zemědělců a lovců. Součástí přednášky je promítání fotografií a krátkých videí.Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.