Dobré ráno, je úterý 15.10.2019. Dnes má svátek Tereza, zítra Havel.

190517 sosBudovu SOŠ a SOU po přístavbě a modernizaci odborných učeben si dnes mohla při Dnu otevřených dveří prohlédnout široká veřejnost. Už zvenku je na první pohled patrné, kde se objekt rozšířil - přistavěné části jsou totiž v modré barvě, ty původní zůstaly žluté.

Nápadná a kvalitně zařízená je hned v přízemí nová učebna CNC strojů. "Je vybavena dvěma CNC soustruhy, dvěma klasickými CNC fézkami, výpočetní technikou na vizualizaci obráběcích procesů na soustruhu a frézce. Dále je tady klasický gravírovací laser, kde se dají takzvaně mikrofrézovat jakékoliv tvary a také 3D tiskárna," popsal nová zařízení učitel CNC strojů Vladimír Šilar

Všechny prostory září čerstvou výmalbou. "Kromě učebny CNC strojů jsou v budově i nové učebny fyziky, matematiky, chemie, odborná učebna pro knihaře, odborná učebna pro kreslení, odborné učebny nástrojařů, laboratoř měření, vybavení odborných učeben mechatroniky, automatizace a robotiky, učebna pro silnoproud...", pokračuje ve výčtu novinek ředitel školy Jaroslav Novák.

Dokončení přístavby znamená, že se od nového školního roku na Sokolskou ulici kompletně přestěhuje vše, co je v budově školy na Kollárově ulici. Tamní budova (bývalá průmyslovka) se zcela vyprázdní a proslýchá se, že by se do ní snad v budoucnu měla přestěhovat základní škola, která je v budově na nám. Al. Jiráska č. 140 (ředitelka Minářová). Škole nadále zůstanou provozy oboru kadeřník, kosmetička a knihař na křižovatce Lorencovy aleje a ulice Lidické.

Stavební práce provedla společnost FORTEX-AGS, a.s., Šumperk. Celkové náklady překročily 53 mil. Kč, z toho 37 mil. Kč byl podíl dotace EU a 2,2 mil. Kč podíl státního rozpočtu. Zbývající náklady 14,333 mil. Kč uhradil Pardubický kraj.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.