Dobrý podvečer, je neděle 5.7.2020. Dnes má svátek Státní svátek - Cyril a Metoděj, zítra Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190923 skuhrakNa konci září začnou dílčí práce na rekonstrukci silnice z Lanškrouna do Skuhrova. Modernizace téměř devíti kilometrového úseku za 138 miliónů korun a potrvá od jara do listopadu příštího roku. Investorem je Pardubický kraj a celá akce je spolufinancována Evropskou unií.


Modernizace silnice II. třídy v délce 8816 m spočívá v kompletní obnově živičných a podkladních vrstev. „Při přípravě projektu jsme se dohodli s vedením města použít v úseku od kruhového objezdu v Lanškrouně směrem na Skuhrov tichý kryt (nehlučný asfalt). Důvodem byly požadavky na snížení hlučnosti vzhledem k chystané výstavbě a očekáváný nárůst dopravy do průmyslové zóny,“ sdělil Michal Kortyš, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu. 

Při modernizaci silnice budou obnoveny: most, autobusové zálivy, propustky, obnova vodorovného a svislého značení včetně zádržného systému. Stavba je financována z 90 % z prostředků IROP. Zbylých 10 % platí Pardubický kraj.

„Město Lanškroun vítá rekonstrukci ulice Dvořákova a následnou modernizaci silnice Skuhrov Lanškroun. Věřím, že modernizace přispěje také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu na této trase, která má několik míst s častými dopravními nehodami. Děkuji Pardubickému kraji za tuto investiční akci a prosím místní o trpělivost při provádění stavebních prací. Výsledkem bude zvýšení komfortu jízdy do Ústí nad Orlicí,“ řekl starosta města Radim Vetchý.

Stavební práce provádí firma MADOS MT s.r.o.

 

Začátek prací:

Pardubický kraj v roli investora zahájí modernizaci silnice II/315 Skuhrov – Lanškroun ke kruhovému objezdu 26. září úsekem u obce Ostrov.

Proto bude v termínu od 26. 9. 2019 do 31. 10. 2019 provedena úplná uzavírka silnice II/315 v úseku od křižovatky se silnicí III/31513 ke křižovatce se silnicí II/313.

Objízdná trasa je vedena ze směru Ústí nad Orlicí – Lanškroun – vlevo po silnici II/313 do obce Ostrov na křižovatku silnice II/313 a místní komunikace, zde vpravo po místní komunikaci na křižovatku silnic II/315, III/31513 a místní komunikace, zde vlevo po silnici II/315 do Lanškrouna. Objízdná trasa je vedena obousměrně.

 

Zdroj: Tiskové zprávy MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+2 #2 Radomír Pospíšil 2019-10-05 23:30
To neustálé, pouze krátkodobě funkční záplatování už bylo zoufalé. Hlavně úsek od kruháče ke křížku. Mám za to, že se s tím od roku cca 1982 nic zásadního nedělalo, kromě těch záplat za poslední dekádu a půl. Dál to nebylo snad tak hrozné, až na ty dvě vlny na lískáči v pravém pruhu ve směru na Ústí. Ale ty se znatelně zhoršily až nyní, s objížďkou, jak se měnil železniční přejezd. Bude to tedy mít i jeden nepříjemný vedlejší efekt - o to víc a rychleji se budou ničit komunikace po kterých povedou objízdné trasy. Momentálně dostává zabrat silnice v Ostrově. Podobně to dopadlo v Rudolticích - krajnice sježděné dokulata do příkopů.
-1 #1 bubeník 2019-09-25 10:21
Konečně budeme jezdit do bazénu v Ústí po silnici a ne po tankodromu.