Dobrý večer, je neděle 20.9.2020. Dnes má svátek Oleg, zítra Matouš.
redakce@lanskrounsko.cz

200207 kalibrPárty Look 2020 bylo téma 20. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup, která se konala 6. února v Lanškrouně. 44 dívek a 4 chlapci z České republiky, Slovenska a Polska soutěžili ve čtyřech kategoriích - účesové tvorbě, make-upu, nail-artu a body artu.


Soutěžící přicházejí na Kalibr Cup dobře připraveni, například vítězka v účesové tvorbě Štěpánka Němcová z Frýdku-Místku uvedla, že složitý účes, který nakonec okouzlil porotu, vytvořila desetkrát, než si byla jista, že jej zvládne v limitu 60 minut i při soutěži. Do stanoveného tématu se ladí i oblečení a obuv modelek včetně případných doplňků.

SOŠ a SOU Lanškroun, v jejíž prostorách se soutěž konala, zaznamenala několik úspěchů. V kategorii make-up obsadila mezi 14 soutěžícími třetí místo Michaela Lajzová a hned za ní se umístil spolužák Jan Horský, mimochodem jediný muž v této kategorii. Ten také získal cenu radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška za originalitu. V nehtové tvorbě zvítězila místní Jana Poulová a v body-artu Barbora Benešová.

Tématem Kalibr Cupu pro rok 2021 budou "Řecké bohyně".

Marie Hrynečková

Na fotky Adama Duška z Kalibr Cupu se můžete podívat na:

http://fotokokos.cz/Galery/Lide/Kalibr_cup_20/index.html

 


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.