2. až 4. duben - Soutěž o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska pro rok 2023

2. až 4. duben - Soutěž o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska pro rok 2023

Svaz tělesně postižených v ČR, z.s., Místní organizace Lanškroun zve všechny na výstavku zdobených velikonočních vajíček, která se koná od neděle 2. do úterý 4. dubna v přízemí Domova pro seniory v Lanškrouně.

Vernisáž, soutěž a zahájení výstavy, spojené s kulturním programem, ukázkami zdobení vajíček, soutěžemi pro děti a kreativní dílnou, proběhne v neděli 2. dubna od 15 do 17 hodin v prostorách chodby Domova pro seniory v Lanškrouně.

Návštěvníci budou prostřednictvím anketních lístků hlasovat, které vystavené vajíčko se jim nejvíce líbí.

Vítěze XI. ročníku soutěže O nejkrásnější vajíčko Lanškrounska v jednotlivých kategoriích vyhlásí komise v neděli 2. dubna v 15 hodin. Vyhlášení výsledků divácké ankety bude 4. dubna v 16 hodin.

Výstava potrvá v pondělí od 9 do 17 hodin a v úterý 4. dubna od 9 do 16 hodin. Každý den dopoledne bude připraven zábavný program pro děti.

 

Podmínky soutěže:

Soutěže se může zúčastnit každý s vlastnoručně vyzdobeným vajíčkem. Kategorie jsou: děti do 7 let, děti 7 až 15 let, dospělí, technika a originalita. Počet soutěžních vajíček od jednoho autora není stanoven.

Vajíčka, zabezpečená proti poškození, s přiloženým lístkem se jménem autora, rokem narození, adresou a kontaktními údaji na autora, můžete předávat 31. 3. až 1. 4. od 13 do 16 hodin v knihovně Domova pro seniory nebo po dohodě na č. 721 732 678 - B. Svetlíková od 29. 3. 2023.

Uzávěrka na odevzdání soutěžících exponátů je 1. 4. 2023 v 16 hodin.

Autoři vajíček mohou své výrobky na výstavě prodávat, v takovém případě si MO STP účtuje poplatek 10 % z prodané ceny.

Porota vybere nejhezčí vajíčka a vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni v neděli 2. dubna v 15 hodin.

Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska vyberou návštěvnící výstavky, kteří budou mít možnost hlasovat pomocí anketních lístků po celou dobu výstavy.

Vyhlášení výsledků divácké ankety bude v úterý 4. dubna v 16 hodin.

Soutěžící si budou moci své výrobky vyzvednout v úterý 4. dubna od 17 do 18 hodin.

Nevyzvednutá vajíčka budou použita k velikonoční výzdobě Domova pro seniory v Lanškrouně nebo pro dalšíé ročníky výstavy.

Srdečně zve Svaz tělesně postižených v ČR, z.s., Místní organizace Lanškroun, www.stplan.cz