Příjemnou noc, je pondělí 19.10.2020. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

NehodaKrátce po osmé hodině večerní došlo na silnici I/43 mezi Damníkovem a Rudolticemi k vážné dopravní nehodě. První informace hovořily o nehodě s těžkým zraněním. Bohužel bilance této nehody je mnohem smutnější. 

   
"Mezi Damníkovem a Rudolticemi narazilo osobní vozidlo do stromu. Dvě osoby na místě zemřely. Aktuálně probíhá vyšetřování tragické události," sdělila v sobotu večer serveru Orlický.net policejní mluvčí Hana Kaizarová. "Automobil po nárazu do stromu se navíc převrátil, jeden mladík zemřel ihned, druhého museli hasiči vystříhat. Přivolaný vrtulník proto odletěl prázdný," dodala mluvčí.
Policisté zpočátku nemohli určit totožnost mrtvých mladíků. Informace sdělili až v neděli před obědem. "Řidič, ročník 1991, vozidla Alfa Romeo po projetí pravotočivé nepřehledné zatáčky na rovném úseku pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost podmínkám a dostal smyk, vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Řidič zemřel na místě, spolujezdec, ročník 1993, svým zraněním podlehl krátce po vyproštění hasiči ze zdemolovaného vozidla. Oba mladíci mají pocházet z České Třebové," upřesnila v neděli pravděpodobnou příčinu nehody Kaizarová.
"Hasiči z Lanškrouna k této události vyjížděli v 19.51 hodin. Hasiči spolu se záchrannou službou resuscitovali obě osoby, ale neúspěšně. Osobní automobil skončil po nárazu do stromu v příkopě a na střeše. Hasiči nasvěcovali místo události policistům k řádnému vyšetření nehody. Po zadokumentování nehody policisty, hasiči odstranili následky tragické nehody a vrátili se zpět na základnu," okomentovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

 

Zdroj: Orlický.net

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+4 #3 Haňas 2013-09-03 15:01
To, že někteří komentáře schválně Cituji set.jumbo:
musím s Haňasem souhlasit.

Cituji set.jumbo:
musím s Haňasem souhlasit.

Cituji Haňas:
Škoda mladých životů, ale zároveň dobře jim tak. Porušili silniční zákon a chování na pozemních komunikacích a je jen štěstí, že sebou nevzali nevinné. Jedno je jisté, o dva arogantní a bezohledné střelce je na silnicích míň.

To, že naše názory někdo účelně pošle do mínusu je jen ubohost a tupost pochopení situace. Pokud by tito střelci jeli po komunikaci předepsanou rychlostí, tak dnes tady ten článek není. Bohužel, překročily fyzikální zákon a nedokázali předvídat chování vozidla na komunikaci. Je mi jich líto, ale sami si určily osud a délku života svojí blbosti.
-17 #2 set.jumbo 2013-08-25 11:00
musím s Haňasem souhlasit.
+1 #1 Haňas 2013-08-24 08:16
Škoda mladých životů, ale zároveň dobře jim tak. Porušili silniční zákon a chování na pozemních komunikacích a je jen štěstí, že sebou nevzali nevinné. Jedno je jisté, o dva arogantní a bezohledné střelce je na silnicích míň.