Dobrý večer, je pondělí 3.8.2020. Dnes má svátek Miluše, zítra Dominik / Dominika.

motorkyKatolický kostel sv. Václava v Lanškrouně byl dnes místem, kde se sešlo kolem dvou stovek motorkářů z celé republiky, aby jim, i jejich strojům, požehnal do nové sezóny děkan lanškrounské farnosti Zbigniew Czendlik. Motorky byly odstavené nejen před kostelem, ale zaplavily celé Jiráskovo náměstí. Napočítali jsme jich přes 120.


Žehnání motorkářům se letos konalo už podvanácté, přitom podesáté přímo v Lanškrouně. K obdivování bylo mnoho krásných strojů. Unikátem, jediným v republice, byla např. stavba české výroby s motorem Tatra 613, které Zbigniew Czendlik neodolal a vyzkoušel si ji (foto 6). Nastartovat si však netroufl.


Farář, oděn do motorkářského trička, pozval všechny do kostela. „Je důležité, abyste byly pány svých strojů a ne stroje vašimi pány. Aby to neskončilo tragicky,“ řekl mimo jiné. Celý kostel při společné modlitbě také vzpomenul kamarády a přátele, kteří už mezi námi nejsou.


Nakonec Zbigniew Czendlik poctivě obešel všechny stroje a s požehnáním, aby se jim vše špatné vyhnulo, je pokropil svěcenou vodou.

 

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.