Good morning, it is Thursday 24.1.2019. It is the nameday of Milena, tommorow is the nameday of Miloš.

180412 turistiLetos tato událost připadla na sobotu 7. dubna. Do Koburku jezdíme rádi a už po dlouhou řadu let. Je to v rozumné vzdálenosti, a „Hasičárna“, náš cíl, je velice příjemná a dobře vedená. Letošní počasí bylo vynikající, slunečno a po poledni 20 stupňů, a tak jsme dosáhli rekordní účasti – 101 lidí i s dětmi.


Cyklisté, největší skupina, vyrazili od Dělnického domu třemi různě náročnými trasami. Nejkratší, 12 km, vedla Sázavským údolím. Ostřílenější cyklisté jeli přes Jakubovice, nebo dokonce přes pět brodů.

Pro pěší bohužel již v sobotu nejezdí vhodné spoje dovolující jet půlku vzdálenosti autobusem a zbytek jít pěšky – dříve jsme se nechali odvézt na Chudobu a pokračovali pěšky prakticky z kopce. Tentokrát několik lidí přijelo výprachtickým autobusem po poledni a vprostřed odpoledne odjeli zpátky do Lanškrouna opačnou linkou. A několik lidí s napjatým následujícím programem přijelo auty.

Družnou náladu setkání v Koburku, kde nám dobře chutná jídlo i pivo, výstižně ilustrují naše fotografie.

***


Dalšími turistickými akcemi, mimo pravidelná středeční Kolovadla, budou nejdříve ve středu 18. dubna Jarní zasedání „Oldkolařů“ v Loděnici na západní straně Dlouhého rybníka (pro zvané).

V sobotu 28. dubna se připojíme k vyjížďce ústeckých cykloturistů „Na Drozdovskou pilu“. Naše lanškrounská trase vede dvěma údolími – Sázavským nahoru, a pak ze Štítů údolím řeky Březná okolo restaurace Drozdovská pila dolů a z Hoštejna do Žichlínka. Tam má ústecká akce hlavní stan v restauraci U Filipů a bývá to nádherný pohled na stovky kol těch, kdo se tam občerstvují a obstarávají si diplomy.

V pondělí 30. dubna nás čeká čarodějnicový táborák na Loděnici, a přesto, že je v Lanškrouně konkurence mnoha táboráků, těch 70 nebo 80 lidí, i neturistů, se u nás vždycky sejde.

Jiří Kohout

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.