Good morning, it is Thursday 20.6.2019. It is the nameday of Květa, tommorow is the nameday of Alois.

180928 marekVe volební seriálu budou mít hlavní slovo samotní kandidáti lanškrounských stran. Redakce Lanskrounsko.cz oslovila lídry všech devíti stran kandidujících do lanškrounského zastupitelstva s nabídkou prezentovat své názory prostřednictvím odpovědí na tři shodné otázky, které se týkají volebního programu, situace okolo polikliniky i samotného starostování. Této možnosti využily jedničky kandidátek ANO 2011, ČSSD, Demokratického fóra, KDU-ČSL, KSČM, Lanškrounského fóra a Soukromníků. Jejich odpovědi zveřejňujeme postupně v abecedním pořadí lídrů.


Dnes vám přinášíme rozhovor s lídrem Demokratického fóra Jindřichem Markem:


Co je hlavní bod vašeho programu?

Rychlá a efektivní výstavba moderní polikliniky. Současní radní se ke konkrétnímu výsledku nedostali – není dokončena prováděcí dokumentace, ani vydané platné stavební povolení. Pan Vetchý navrhuje demolici a znovu postavení původní budovy na etapy, což bude dlouhé, drahé a nekomfortní kvůli tunám odpadu z obrovské demolice. A nepohodlné pro pacienty – museli by ještě dlouho běhat po městě a hledat svou ordinaci. Hrozí odchod dalších lékařů, protože se budou muset stále stěhovat. Tomu zabráníme.

Jaká bude budoucnost lanškrounské polikliniky, pokud budete ve vedení města?
Občané budou mít i nadále polikliniku v centru města. Postavíme ji v místě bývalého autodružstva, téměř naproti původní budově. Dáme ji více prostoru, světla, výjezd přímo na hlavní ulici, citlivě se tak zachováme k pacientům, lékařům i k životnímu prostředí. Projektování a výstavba bude výrazně kratší a hodně ušetříme městské pokladně. Stávající budovu využijeme k vybudování chybějících bytů, nebo ji využijeme na tolik potřebné další prostory pro Domov pro seniory. Naše řešení je připravené.

Jste připraven se, v případě vítězství, vzdát svého zaměstnání a stát se starostou města Lanškroun?
Ano, proto jsem do toho šel. Vše, co jsem si chtěl v životě dokázat, se mi nad rámec splnilo. Nyní chci městu vrátit co možná nejvíc z toho, co mi dalo. Vnímám ten správný čas, kdy bych chtěl své zkušenosti nabídnout městu Lanškroun a jeho obyvatelům. Chci přispět a být aktivní součástí vývoje. Tvořit, inspirovat, pracovat. Jsem připraven dát kus svého času a kus sebe. Těším se na spolupráci s těmi, kteří budou chtít spolupracovat a budovat v našem městě atmosféru otevřenosti a důvěry.


Děkuji za rozhovor a ať se u voleb daří,
Pavlína Hajzlerová


V následujících dnech vám přineseme odpovědi těchto lídrů:
Neděle 30. září – Richard Nosek (KSČM)
Pondělí 1. října – Vladimír Skalický (Soukromníci)
Úterý 2. října – Oldřich Strnad (ANO 2011)
Středa 3. října – Radim Vetchý (Lanškrounské fórum)

Rozhovor s Bohumilem Bernáškem (ČSSD) čtěte ZDE
Rozhovor s Jiřím Kráčmarem (KDU-ČSL) čtěte ZDE

Stanislava Švarcová (ODS) a Zdeněk Koutník (Společně pro Lanškroun) do určeného data své odpovědi nezaslali.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.