Good night, it is Wednesday 24.4.2019. It is the nameday of Jiří, tommorow is the nameday of Marek.

181013 ocrNa kladenském náměstí Starosty Pavla se konalo 3. otevřené mistrovství České republiky v OCR, dětského překážkového závodu. Zúčastnilo se ho více než 470 dětí z celé republiky a v kategorii dívek od sedmi do devíti let se prosadila Lanškrouňačka Sabina Šnýdrová.


Extrémní překážkové závody, zkráceně OCR, které jsou v České republice fenoménem několika posledních let, získávají značně na popularitě. Účastníci těchto akcí se musí na trati popasovat s náročným terénem a speciálními překážkami. Pro mladé závodníky byl v Kladně připraven okruh o délce 500 metrů, na kterém bylo čtrnáct překážek – pneumatiky, přeskakování klád, pavučina, síťové „áčko“, bahno, slackliny, nošení dřeva, ručkování, kluzké „áčko“ s lany, balanc, přelézaní sítě a na závěr vlna s dírami.


Dětský závod byl rozdělen do několika vln, ze kterých vždy postupovali první tři závodníci. Sabina běžela svůj první závod s chlapci a podařilo se jí vyhrát s velkým náskokem. Na finále si musela několik hodin počkat, protože se běželo až v podvečer. Sabina měla opět famózní start, vyběhla si dostatečný náskok, který i přes snahu ostatních závodnic dokázala udržet. I díky tomu, že všechny překážky zvládla bez jediné chybičky, se stala Sabina Šnýdrová novou mistryní republiky.

Pavlína Hajzlerová
Foto: FB Pavel Šnýdr, FB OCRA CZ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.