Good afternoon, it is Sunday 20.9.2020. It is the nameday of Oleg, tommorow is the nameday of Matouš.
redakce@lanskrounsko.cz

200121 adelaSlavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2019 proběhlo 20. ledna v lanškrounském Multifunkčním centru L´Art. Titul získala osmadvacetiletá běžkyně do vrchu Adéla Stránská, která závodí za běžecký klub Iscarex v České Třebové, kde také žije. Do zaměstnání dojíždí do Lanškrouna a jak řekla, občas z práce domů místo dojíždění běhá.


Galavečer moderoval známý komentátor sportovních akcí Radek Šilhan, ceny předávali starostové měst z okresu Ústí nad Orlicí a také hejtman PK Martin Netolický a prof. Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, jež je jedním z partnerů projektu.

V anketě jsou nominovaní jednotlivci i kolektivy, trenéři, rozhodčí, cvičitelé, handicapovaní sportovci, veteráni a krajánci. Do soutěže se zapojilo tři tisíce hlasujících. Mezi úspěšnými sportovci převládali reprezentanti Letohradu, Vysokého Mýta, České Třebové..., ale byla zde i jména z regionu Lanškrounsko: volejbalistky ze Žichlínku a Lanškrouna, Markéta Marková z Dolní Čermné (požární sport), cyklistka Monika Simonová a biatlonista Mikuláš Karlík z Ostrova, který se však vyhlášení osobně nemohl zúčastnit.

Během galavečera probíhaly i krátké rozhovory se sportovci, kteří odpovídali pohotově a vtipně, což celý program příjemně oživovalo. Hosty zaujalo také prostředí L´Artu, někteří požádali o prohlídku celého objektu.

Marie Hrynečková

 

 

Na snímcích chybí dvacetiletý biatlonista z Ostrova Mikuláš Karlík, který závodí za Klub biatlonu Letohrad. Jeho úspěchy: 2. místo ve sprintu na MS juniorů v letním biatlonu v Raubichi (Bělorusko), 5. místo ve stíhacím závodě, 6. místo ve štafetě na MS juniorů v Osrblie (Slovensko), 1. místo na MČR v běhu na lyžích sprint volně, 8. místo v IBU cup Martell, 3. místo na MČR ve sprintu, 2. místo v žebříčku ČP.


Foto:

2 - Moderátor Radek Šilhan.

3 - Mezi kolektivy z vesnic byly vyhodnoceny volejbalistky TJ Žichlínek, mladší a starší žákyně. K jejich úspěchům patří 1. místo v KP ml. žákyň, 7. místo v KP starších žákyň, po kvalifikaci jsou ve druhé sedmičce Českého poháru žákyň pro oblast "východ ČR". Trenérkou je Iveta Marková (vlevo).

4 - Mezi kolektivy mládeže bylo vyhodnoceno volejbalové družstvo kadetek z TJ Lanškroun, které v sezóně 2018/19 vyhrálo 1. část extrality (nejvyšší kadetská soutěž v ČR) a ve 2. části obsadilo vynikající 5. místo ve finále MČR. Trenéry jsou Libor Tomiška a Šárka Chládková. Družstvo juniorek po vítězství v I. lize jiuniorek postoupilo do 1. kola baráže o extraligu (nejvyšší juniorská soutěž v ČR). Trenéry jsou Libor Tomiška a Martina Dolečková.

5 - Pětadvacetiletá Markéta Marková z Dolní Čermné získala na Mistrovství světa v Požárním sportu v ruském Saratovu 2. (družstvo žen ČR) a 3. místo (jednotlivci v požárním útoku). Stala se absolutní mistryní ČR ve výstupu na cvičnou věž s novým českým rekordem a získala 2. místo v běhu na 100 m s překážkami. V seriálu závodu Českého poháru obsadila v celkovém hodnocení 2. místo.

6 - Monika Simonová (34 let), Cyklotrénink F. Trkal Lanškroun, vyhrála na MS amatérů v Itálii. Na Evropských hrách Masters také v Itálii získala dvakrát 1. místo a jedenkrát 2. místo a dále 3. místo na MS Masters Rakousko v časovce. Absolvovala 35 závodů, z toho 25 vítězných.

7 a 8 - Nejúspěšnější sportovkyni Adéle Stránské předávali ceny starosta Lanškrouna Radim Vetchý, hejtman Pk Martin Netolický a rektor UK Tomáš Zima. Adéla získala na Mistrovství světa v běhu do vrchu v Argentině 4. místo v jednotlivcích a 4. místo v družstvech. Je vítězkou Mistrovství ČR v běhu do vrchu a je držitelkou mnoha dalších předních umístění na významných závodech v ČR i zahraničí.

9 - Program zpestřila i umělecká vystoupení, např. vystoupení I. Z. Dance Studia Ivety Zahradníkové a houslistky Anežky Bambuleové ze ZUŠ Jindřicha Pravečka v Lanškrouně.

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.