Lanškroun

Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

23. 06. 2021 Hits:39x

Přesně po týdnu od otevření očkovacího místa v Lanškrouně jsme zjišťovali, jaký je o očkování proti covid-19 v našem městě zájem. „Dnes je k očkování objednáno 75 lidí, převažují mezi nimi mladí lidé, to znamená narození v 90. letech a až tak do roku 2005...

Lanškrounsko

Než zavoláte hasiče, raději vyčkejte až roj včel odletí. Příjezd hasičů je pro včely ortel smrti

Než zavoláte hasiče, raději vyčkejte až roj včel odletí. Příjezd hasičů je pro včely ortel smrti…

05. 06. 2021 Hits:691x

Jen za tento týden Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje přijalo více než desítky telefonátů s žádostí o odstranění rojů včel.

Pozvánky

Červen až srpen- Letní kino v zámecké zahradě

Červen až srpen- Letní kino v zámecké zahradě

16. 06. 2021 Hits:567x

Letní kino si pro letošní léto připravilo komedie, drama, krimi, muzikály, pohádky, rodinné i animované filmy. Občerstvení zajištěno.

Orlickoústecko

Cyklo Glacensis 2021

Cyklo Glacensis 2021

19. 05. 2021 Hits:591x

Mezinárodní cyklistická akce Cyklo Glacensis se v roce 2020 z důvodu pandemie koronaviru neuskutečnila. Ta letošní bude spíš symbolická, jednodenní. Zahájení je v pátek 21. května v 8 hodin na náměstích v Lanškrouně, ...

200909 zlatoV našem okrese jsme zaznamenali již několik případů obtěžování osob přímo na ulici. Pod legendou dojití benzínu osádka vozidla požaduje od náhodně osloveného člověka peníze a na oplátku mu nabízí například zlaté prsteny, hodinky, deky, parfémy, holící stojky… Touto praktikou zřejmě obchází zákaz podomního prodeje.

Všechny osoby před tímto výměnným obchodem důrazně varujeme!

Většinou jde o zboží pochybné kvality a neodpovídající ceně, které jim osádka vozidla „rádoby v nouzi“ za nemalé peníze přenechá.

Pokud máte o nabízené zboží zájem, nekupujte nic pod tlakem. V klidu si poznamenejte jeho značku a výrobce, a poté si zjistěte skutečnou cenu a kvalitu věci.


por. Mgr. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
Foto PČR