Lanškroun

Obří ryby propluly v třicetistupňovém vedru Lanškrounem

Obří ryby propluly v třicetistupňovém vedru Lanškrounem

24. 07. 2021 Hits:159x

V rámci čtyřdeního festivalu Fresh Dance se v sobotu 24. července stala zámecká zahrada dějištěm hned několika aktivit. Redakční fotoaparát zachytil akční malbu, workshop capoeiry (bojové umění) s Michalem Tomanem, chůzi po laně s Kirillem Yakovlevem. ...

Lanškrounsko

Policisté hledají svědky pádu cyklisty mezi Lukovou a Lanškrounem

Policisté hledají svědky pádu cyklisty mezi Lukovou a Lanškrounem

13. 07. 2021 Hits:1446x

V sobotu 10. července 2021 ve 20 hodin na silnici III. třídy č. 36819 mezi obcemi Luková a Lanškroun došlo k havárii cyklisty na jízdním kole zn. CYCO.

Pozvánky

22. až 25. červenec - Freshdance fest

22. až 25. červenec - Freshdance fest

30. 06. 2021 Hits:622x

První ročník multižánrového festivalu se uskuteční 22. – 25. července. Lanškroun ožije tancem, hudbou i výtvarným uměním! FRESHDANCE FEST- tanec v ulicích Lanškrouna.

Orlickoústecko

Kde se nechat očkovat? Počkáte si ve Vysokém Mýtě nebo Žamberku

Kde se nechat očkovat? Počkáte si ve Vysokém Mýtě nebo Žamberku

19. 07. 2021 Hits:365x

Na Orlickoústecku aktuálně funguje sedm míst, kde se očkuje proti covidu-19. Své vlastní centrum nemají pouze tři města – Choceň, Letohrad a Jablonné nad Orlicí. Podle údajů na webu Pardubického kraje se na vakcínu nejdéle čeká ve Vysokém Mýtě, Žamberku, ...

201004 moda„Nebojte, budou plavky, bude i spodní prádlo...,“ slíbil v úvodu 14. Módní show boutique Sabrina moderátor Michal Kavalčík. Tradiční módní přehlídka, pořádaná majitelkou Alenou Němcovou, se konala 2. října v multifunkčním centru L´Art za dodržení hygienických opatření včetně roušek a omezení počtu diváků na pět set.

Ve všem ostatním ale akce dostála své výborné pověsti. Přes dvacet modelek vyneslo modely značek Andrea Martini, Geisha i německé značky Monari, kterou nyní vlastní Italové a v jejíž kolekci převažuje černá, bílá, šedá a zelená barva. Nechyběla originální česká móda zn. Infinite, která si zakládá na kvalitních materiálech a zpracování výhradně v České republice. Třešničkou na dortu zejména pro přítomné pány byla kolekce luxusních punčoch a punčocháčů a exkluzivní kolekce spodního prádla.

Jednotlivé vstupy modelek prokládal pestrý zábavný program. Diváci sledovali Interactive Dance, kdy je tanečnice propojena s děním na plátně a tanečními pohyby ho ovládá. Dále romantickou show se svítícími křídly nazvanou Led Light wings a artistickou akrobacii se svítícími kostkami, které se skládají do různých tvarů.

Obecenstvo mohlo také ve zcela netradiční formě sledovat příběh boutique Sabrina, který začal v roce 2004. Kreslila ho slečna Volha do písku a její kresba se promítala na velké obrazovce.

Úroveň akce bezesporu pozvedlo dechberoucí taneční vystoupení dvojice Viléma Šíra a Hany Anny Šiškové z Olomouce, kteří sbírají ceny i na mezinárodních kolbištích. Předvedli pět ukázek standardních tanců a několik latinsko-amerických.

 

 

Michal Kavalčík má v moderování módních přehlídek mnohaletou praxi a potvrdil, že asi pět přehlídek uváděl i v roli Rudy z Ostravy. Nyní hraje v muzikálech, působí v divadlech Broadway, Hybernia a Divadle bez zábradlí Karla Heřmánka, vysílá v rádiu Kiss a před sebou má podzimní turné s muzikálem Trhák.

Na závěr jsme se ho zeptali, jak se mu vystupovalo před obecenstvem v rouškách?
„Víte, já už jsem zvyklý z divadla. Samozřejmě, že ty reakce jsou menší, protože smích není tak slyšet, jako když člověk roušku nemá. Ale je fajn, že český národ v tom herce nenechal. Vezměte si, že Alenka mohla tu show na začátku září zrušit nebo odložit. Ale ona to riskla a myslím, že dnes jsme viděli, že ten risk se vyplatil a že lidi potřebují někam chodit a bavit se. Já jsem si to užil nádherně. Musím říct, že lidi s námi krásně šli, takže jsem byl mile překvapený."

Marie Hrynečková


Foto:
1 a 2 -V sále tentokrát mohlo být jen 500 lidí a měli mít roušku.
3 až 6 - Kolekce značky Andrea Martini.
7 a 8 - Punčochy a punčocháče.
9 a 10 - Taneční vystoupení Viléma Šíra a Hany Anny Šiškové z TK Olymp Olomouc.
11 až 14 - Kolekce zn. Geisha.
15 - Vystoupení Interactive Dance.
17 až 19 - Kabáty a bundičky.
20 a 21 - Kolekce zn. Monari.
22 - Vystoupení Led Light Wings.
23 až 25 - Přehlídka exkluzivního spodního prádla Lingerie Collection.
26 - Živé sochy pózovaly během večera hned několikrát.
27 a 28 - Příběh Boutique Sabrina ztvárnila kresbou v písku slečna Volha.
29 a 30 - Kolekce zn. Infinite.
31 - Tanec s obrovskými kostkami se nazývá Cube Dance Show.
33 a 33 - Modely Boutique Sabrina.
34 až 36 - Na závěr se na molu sešli všichni účinkující včetně kadeřnice a vizážistky.
37 - Moderátor Michal Kavalčík a majitelka Boutique Sabrina Alena Němcová.
38 - Domů všechny ženy odcházely s rudou růži.