Good evening, it is Thursday 24.9.2020. It is the nameday of Jaromír, tommorow is the nameday of Zlata.
redakce@lanskrounsko.cz

 

 

lanskrounske_mazoretky_LentilkyLanškrounské skupiny Světlušky, Čertice i Lentilky vystoupily 30. října na 2. ročníku celostátní nepostupové soutěže v mažoretkovém sportu O pohár lanškrounské koruny a opět potvrdily svoje kvality. Diváci jim hlasitě fandili, ovšem jak nám dívky řekly, ty to „téměř nevnímaly, protože se soustředily," a ještě se přitom stíhaly usmívat na obecenstvo i porotu.

V nejmladší kategorii soutěžilo třináct souborů, mezi nimi i Světlušky DDM Lanškroun vedené Hanou Šebrlovou. Děvčata se po vystoupení svěřila, že tréma sice byla, ale ne moc velká a že nejtěžší při vystoupení je správně chytit hůlku. Verunka si těsně před vyhlášením tipovala, že budou třetí, lepší odhad ale měla Eliška, která si myslela, že vyhrají. A tak se taky stalo.

V kategorii Juniorky soutěžily v konkurenci jedenácti soupeřů dvě lanškrounské skupiny vedené Soňou Marešovou - Čertice a Lentilky. Oběma se vystoupení vydařilo. Čertice obsadily pěkné čtvrté místo. Lentilky, které známe v růžovomodrém oblečení, poprvé vystoupily v nových, sytě růžových šatičkách zdobených stříbrnou aplikací. Několik děvčat - Klára, Markéta, Katka a Kristýna se shodly, že se jim v novém oblečení cvičí dobře, „je víc na tělo a takové výraznější“. Ve své kategorii Lentilky zvítězily.

Během celostátní přehlídky mažoretek vystoupilo v tělocvičně SOU Na Střelnici přes čtyřicet skupin, což představovalo více než pět set soutěžících. Akci moderovala Monika Dušková, jednotlivá vystoupení hodnotilo pět zkušených porotkyň. Nejmladší mažoretkou byla tříletá Nikolka Horová ze souboru Hlubocké miniprincezničky, která Lanškrounsku.cz poskytla své první interview:  „Cvičilo se mi dobře a neudělala jsem žádnou chybu,“  řekla.

Hlavní pořadatelka přehlídky Soňa Marešová může být pyšná na to, jak vše při tak velkém počtu soutěžících i diváků klaplo. V závěru soutěže poděkovala rodičům lanškrounských mažoretek za to, jak obětavě pomáhají nejenom s uspořádáním přehlídky, ale i v průběhu celého roku.

Text: Marie Hrynečková
Foto: Petr Mareš

Vítězové jednotlivých kategorií:
Děti: 1. Světlušky DDM Lanškroun, 2. Růžičky Telč, 3. Berušky Havířov
Kadetky: 1. TS Vergilio B - Kolín, 2. Hlubocké princezničky I., 3. Novoborské mažoretky „A“
Juniorky: 1. Lanškrounské Lentilky, 2. Hlubocké princezny, 3. Růže Telč
Seniorky: TS Vergilio A - Kolín, 2. Mažoretky Smetanky Chocerady, 3. TS Vergilio Mix - KolínKomentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.