Good afternoon, it is Friday 24.11.2017. It is the nameday of Emílie, tommorow is the nameday of Kateřina.

ZámečekVe středu 17. září měli lanškrounští zastupitelé příležitost získat Nový zámek u Rudoltic do majetku města. Jeho současný vlastník architekt Přemysl Kokeš se totiž chystá budovu vložit do obchodní společnosti Nový zámek s.r.o., kterou vlastní společně s kontroverzním podnikatelem Jiřím Vávrou. Kokeš však musel nejdříve učinit nabídku městu, které má na nemovitost tzv. předkupní právo.


Přemysl Kokeš před časem získal Zámeček od města za symbolickou tisícikorunu, zavázal se však nejdříve splnit některé podmínky, mezi které patřilo především zpevnění budovy, osazení oken, oprava střechy a nová fasáda.


Návrh rady města, Zámeček za nabídnutou cenu 7,3 mil. Kč nekoupit, podporovali zastupitelé, kteří oceňovali, jak architekt Kokeš budovu opravil. Objevil se i protinávrh opozice, která by Zámeček ráda viděla zpět v majetku města. Předkupní právo sice stále trvá, ale podle opozice převodem na obchodní společnost město Lanškroun ztrácí nad vlastnictvím Zámečku kontrolu. Budovu totiž bude napříště možné prodat i bez vlivu města a to prostřednictvím převodu části nebo celé společnosti, která byla podle Kokeše zřízena právě za účelem vlastnictví a provozování Zámečku. Na převod obchodního podílu firmy město nemůže mít žádný vliv.


Žádný z návrhů nezískal v zastupitelstvu nadpoloviční většinu a podle vyjádření právníků se tedy má za to, že město nabídku nevyužilo a Přemysl Kokeš může s nemovitostí naložit dle svého uvážení.


V okolí Zámečku nedávno město prodalo svému architektovi také rozsáhlé pozemky. Cena 17,43 korun za metr čtvereční byla i tenkrát řadě zastupitelů proti mysli. Potřebnou většinu pro prodej pozemků získal Kokeš až napodruhé.


HB

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.