Good morning, it is Friday 18.10.2019. It is the nameday of Lukáš, tommorow is the nameday of Michaela.

MLADÁ FRONTA DNES, středa 7. 10. 2015

SVITAVY Představitelé lanškrounské strojírny INA spolu s vedením města Svitavy podepsali včera smlouvu o koupi pozemků v průmyslové zóně Paprsek ve Svitavách. Do pokladny města tak přijde za pozemky o celkové výměře 75 219 metrů čtverečních 21,4 milionu korun. Základní kámen k novému závodu vedení firmy slavnostně položí 4. listopadu.


"Záměrem firmy INA Lanškroun je vybudovat třípodlažní výrobní halu, vstřikovnu plastů a administrativní budovy. Zprvu bude potřebovat asi 100 až 200 zaměstnanců, do roku 2020 by mohl závod nabídnout téměř tisíc pracovních míst. Na závod se však navazují další dodavatelé, subdodavatelé a služby, což přináší další pracovní síly do regionu a zvyšuje se koupěschopnost obyvatelstva," uvedla mluvčí svitavské radnice Zuzana Pustinová.


Závod bude vyrábět plastové díly ložisek a komponenty do aut, zejména nejnovější proudukt WMM Modul. INA Lanškroun nyní zaměstnává 600 lidí. Výrobky dodává dalším závodům skupiny Schaeffler Group či přímo automobilkám jako BMW a General Motors. (jah)

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.