Good afternoon, it is Friday 18.10.2019. It is the nameday of Lukáš, tommorow is the nameday of Michaela.

Výstavba nového centrálního sběrného dvora za jedenáct milionů korun, na který Lanškroun získal více než desetimilionovou dotaci z evropských zdrojů, jde do finiše. Hotovo má být za čtrnáct dnů.

Nový sběrný dvůr se staví v sousedství sídla Technických služeb v Nádražní ulici. Po jeho otevření budou mít možnost obyvatelé z města i okolí, ale i podnikatelské subjekty zapojené do systému odpadového hospodářství města, do dvora odkládat všechny druhy odpadů. „Stavba má ryze technický charakter, je vystavěna účelově a prakticky. Při tvorbě projektu jsme brali ohled na možnosti osobních aut, která budou nejčastěji dopravním prostředkem pro odvoz odpadu," řekl o stavbě vedoucí odboru investic a majetku na lanškrounské radnici Lukáš Pražan.

Do doby, než bude připraven a začne fungovat nový, mohou obyvatelé ukládat odpad na stávající sběrný dvůr. Co bude s tímto areálem dál? „S největší pravděpodobností bude nabídnut k prodeji. Dlouhodobě evidujeme velký zájem o tento areál. Zájem je velký proto, že je to poslední místo v průmyslové zóně," objasnil starosta města Radim Vetchý. Přednost by dostala místní firma, která by pomohla zvýšit zaměstnanost ve městě.

 

Autor: Dana Pokorná

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.