Good afternoon, it is Friday 18.10.2019. It is the nameday of Lukáš, tommorow is the nameday of Michaela.

Každoročně se na ně těší nejen místní důchodci – jako pořadatelé – ale i senioři z okolních vesnic, kteří se vždycky v hojném počtu zúčastní. Ne, že by tato akce byla pro organizátory nějaká ,,brnkačka", musí se postarat úplně o všechno: připravit program, zajistit občerstvení, tombolu, připravit sál atd.

Hornočermenští senioři jsou však dobrá parta. Nikdo neodmítne přiložit ruku k dílu, a tak se například dvaceti odvážným obětavcům každý rok podaří nacvičit veselý program, další se postarají o jídlo a pití, o tombolu a všechno ostatní – v dokonalém souladu.

Odměnou je – tak jako letos – kolem 180 veselých a spokojených účastníků. Pochopitelně, velkou zásluhu na úspěchu tohoto setkání má naše oblíbená Svatebčanka, která nám hraje k tanci i poslechu písničky, které máme rádi.

Dovedeme se bavit, aniž by alkohol tekl proudem (taky bychom na to těžko měli, že) a rádi pozapomeneme na migraci, neustálé hádky našich politiků, a dokonce i na to, jak se nám napříč mediálním spektrem neustále připomíná, jak nás přibývá a kolik že to každoročně vyčerpáme miliard ze státního rozpočtu.

Každopádně jsou „ostatky" takovým vyvrcholením celoročních aktivit našeho Klubu důchodců a jsme moc rádi, že se nám to daří ke spokojenosti nejen místních, ale i okolních přátel důchodců.

 

I. Marešová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.